Šta je novo?

Posle gasenja racuner nece da se upali???

toyo

Slavan
Učlanjen(a)
15.12.2004
Poruke
26
Poena
304
Pre 2 meseca dodjoh do nove konfiguracije i do novih problema:wall:
Evo o cemu se radi....
Kada racunar radi duzi period (oko 5-6 dana) ako ga ugasim nemoze da se upali, ne reaguje na taster za ukljucivanje kao da uopste nije prikazen strujni kabl. Resenje je jedino flesovanje (vadjenje baterije, premestanje i vracanje dzampera na staro mesto)onda hoce normalno da se upali.
Da napomenem komponente u kucistu... 2xHD po 200GB, 2XDVD rezac, TV kartica, Sky star 2 - satelitska, flopy, muzicka i graficka karta.
Spoljasne komponente: stampac, skener, web kamera, citac kartice

Konfiguracija
kuciste codegen m609 black 450W
CPU intel lga core2duo e2180 2.0GHZ
Ploca-MB MSI S775 945P neo5-f pci-e/ddr2
Memorija - kingston KHX 2x1GB 800MHZ DDR2 CL% DIM

Nadam se da sam dao dovoljno podataka vezano za konfiguraciju i ako neko ima resenje molio bih da pomone.
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao za pocetak da update-ujes BIOS na ploci?

Nakon toga uradi jedan memtest, i ako si u mogucnosti proveri napajanje tj. ako imas nekog drugara sa slicnim, ubaci ga mesto tvog i vidi dali ima razlika (da li se normalno pali)...

Aj prvo to, pa ako opet zapinje onda dalje...

:wave:
 
Udate BIOS-a je odradjen sa najnovijom verzijom i neje dalo rezultate.
Sto se napajanja tice nisam do sada razmisljao o zameni jer je 450w sasvim dovoljno za pomenutu konfiguraciju - ali nije problem da pokusam.
Uradio sam jos jednu stvar a to je da sam otkacio sam sve spoljasne komponente i ne pojavljuje se vise problem.:S:

Jako zanimljivo....da li se jos neko sretao sa istim problemom?
 
Jel imaš modem? Ako imaš , iščupaj ga pa probaj. Zameni napajanje.
 
Hm

mislim da je napajuska...moguce, jer kad otkacis neke komponente, stvar se normalizuje (ako sam dobro skontao)
 
ja mislim da su kondenzatori na maticnoj.
to je cest kvar, elektroliti otisli. (ako je slucaj da se racunar ukljuci tek nakon vadjenja mreznog napona); pogledaj dal su 'nabubreli'
slazem se da bi trebalo zameniti i napajanje jer ono dovodi do takvog kvara.
 
Vrh Dno