Šta je novo?

Poskupeli telefoni

Ledeni

Čuven
Učlanjen(a)
28.02.2002
Poruke
962
Poena
619
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Sve manje telefona na crno i cene po radnjama odose gore.Posledica akcije kontrole radnji koje prodaju mobilne telefone.Da li je to dobro ili nije za nas krajnje korisnike,videcemo.
 
Ma garantovano će i dalje da valjaju ispod tezge, a bezobrazluk je što neke "ozbiljne" firme naplaćuju te telefone skidane sa mreže skoro po retail ceni.
 
Za divno cudo, ja u prethodnih osam godina, nisam imao nikakvih problema sa takvim telefonima, tako da sto se mene tice, vest nije dobra. Pogotovo ako "normalne" radnje znacajnije ne snize cene (ako je to uopste moguce)
Mislim da ce se vecina ljudi u tom slucaju presaltovati na telefone po ugovoru, jer ne verujem da ce bilo ko biti spreman da iskesira npr. 300e za fon koji je do pre par meseci mogao da se kupi za 170e.
 
Primer

Lg prada koji je do pre 20 dana koshta 280, sad koshta 360 evra. U svetu ovakav telefon koshta 260 evra iliti 400 dolara.

Definitivno od sad uzimam na crno ili polovan mob. Ovde vlasnici mobilnih radnji uzimaju na istu konfekciju vece pare.
 
N73 sa 190 na 260+ . U ComTrade shopu je 24000 N73 ME ali BEZ SD kartice! Doduse, nov je, crn, godinu dana prave garancije i sigurno nije petljano sa njim... E sada, da li vredi taj fon tih para..
 
Ideja je ok. Kupujus nov - dobijes nov.
E sad praksa je drugo... ajd za nov tel i mozes da znas (trazi se neotvorena kutija npr) ali kako da znas da ako imas neki problem sa telefonom da ti nece popravljati tel 3 meseca, a sto je nedopustivo ako je vec telefon placen kao svuda u svetu...

Znaci videcemo kako ce sve to funkcionisati.
Sto se mene tice, mozda me trenutno pogadja (jer sam planirao da menjam telefon) ali mislim da je na duze bolje (trenutni telefon je kod mene 2,5 god)
 
Pa ja i planiram da kupim tel za duzi vremenski period. Prvo me kod N73 odbijala sporost UI-ja, ali kazu da se to dosta promenilo sa novim firmware-ima. A hocu symbian tel. E sada, CENA.

Definitivno je za tel skidan sa mreze, koji ima krajnje sumnjivu garanciju, previse dati 260E. Znaci, razlika u ceni izmedju divljaka i retail prodavaca mora da postoji, jer je u prvom slucaju kupovina mnogo nesigurnija(niko ti ne garantuje da tel nije petljan, garancija itd..) mada sada je pitanje, kao sto rece miha, kakava je brzina ostvarivanja garancije u ComTrade???

I kakav je to retail N73me BEZ SD kartice???
 
Za divno cudo, ja u prethodnih osam godina, nisam imao nikakvih problema sa takvim telefonima, tako da sto se mene tice, vest nije dobra. Pogotovo ako "normalne" radnje znacajnije ne snize cene (ako je to uopste moguce)
Mislim da ce se vecina ljudi u tom slucaju presaltovati na telefone po ugovoru, jer ne verujem da ce bilo ko biti spreman da iskesira npr. 300e za fon koji je do pre par meseci mogao da se kupi za 170e.

Vreme je da i mi počnemo da kupujemo telefone na ugovor. To je u EU već duži niz godina normalna stvar.
 
Pa sto se tice servisa Comtrade je...onako...traje to po 30tak dana.Servisi za Nokie su se mnogo popravili i mnogo su brzi - 10tak dana
 
Ja lično ne bih imao ništa protiv da platim skuplje telefon, ali taj telefon mora da bude original sa kutijom i fabričkom garancijom, a ne one gluposti tipa 6 meseci garancija na softver! WTF??? Pa softverske probleme mogu i sam da rešim!
 
Vreme je da i mi počnemo da kupujemo telefone na ugovor. To je u EU već duži niz godina normalna stvar.

Ja sam stekao utisak da je i ovde to postala normalna stvar - makar koliko znam na osnovu ljudi iz svoje okoline.
 
da, samo sto N73 kod Telekoma(nigde ga drugde ni nema) kosta kao retail + ugovor na 2 godine na prilicno skupom paketu. Ne isplati se...

+ pitanje je da li ga i dalje ima da se uzme kod Telekoma. link
 
Poslednja izmena:
ja sam takodje za kupovinu aparata uz ugovor. Ali bih voleo da me ne ogranicavaju sa paketom koji je debelo van mojih potreba. Mislim, ja cu im ionako isplatiti taj telefon, nemoj da me teraju da placam pretplatu koja mi totalno nije potrebna.
 
Ja mislio lažna uzbuna, kad ono n95 košta 500 ******* :D:D:D:D, znači katastrofa...

Lepi moj iPhone ima da me služi duže nego što sam planirao :)
 
da li neko zna uzrok ovog "poskupljenja"? chuo sam razlichite "teorije zavere".
 
Nema zavere,to ti je prava cena telefona uzetih kod uvoznika u veleprodaji pa zatim marza prodavnice i to ti je to.E sad da li legalni uvoznik to skupo naplacuje to ne znam.
Srecom kupih 6110n pre neki dan.
 
Poslednja izmena:
Znachi sada je svuda sve legalno 100%? Nema radnji na crno ama bash nigde? Interesantno, da ne kazhem pohvalno.
 
E sad sam se iznervirao kao nikad do sada. Vec duze vreme skupljam novac za n73 i nekako skupih 160e + 30e koji fale,ali i to cu imati za par dana,kad cvrc. Telefon sad kosta 256e i to ga trenutno nema na stanju. Vidim da je od danas i cena polovnog 220e,a do juce je isti taj prodavao za 160e. O Srbijooo...
 
To mi zvuci vec suvise utopisticno. Mislim da 99% "prodavnica" mobilnih telefona bi moglo da se zatvori kada bi se preslo na takav nacin prodaje. Jos dugo ce prodaja telefona u nas ostati u sivoj zoni
 
Sve ce to da pukne po kupcima.
Razlika izmedju tih legalnih i onih bez PDVa je gotovo nikakva. Softver se da zameniti, maska promeniti, a oprema dokupiti. Smatram da za tih >100e razlike u ceni izmedju telefona kupljenog u bilo kojoj radnji i onog kod generalnog uvoznika, ne vredi.
Ni pre nisam kupovao nove telefone, pa necu ni u buduce.

Nama, obicnim smrtnicima, ostaje da cekamo da gastabajteri donesu telefone ili da kao guske padamo na fore nasih provajdera. Nazalost.
 
da li neko zna uzrok ovog "poskupljenja"? chuo sam razlichite "teorije zavere".


I sam cuo da je izvesni gosn Djila (s) kupio Roaming, pa jelte, kako bi se to isplatilo, desava se sta se desava.


A ko i cime garantuje da su telefoni u vele prodavnicama orig?
 
Imace to svojih pozitivnih efekata kada se malo uradi na regulaciji trzista i na razbijanju monopola.

Da navedem samo jedan primjer, ovde u Banjaluci su aparati na ugovor osjetno pojeftinili otkako je mts kupio mobi's i od kada je eronet krenuo sa ozbiljnim akcijama.
Samo da ilustrujem, u najjeftinijem postpaid paketu od 10tak evra mjesecno
se k800i dodje 60 evra, lg prada je 210evra, se w580 je 75 evra, nokia 6300 je 70 evra, 6120 je 100 evra. Svi telefoni su sa garancijom od 1 godinu (pravom naravno) i dolaze u neotvaranim originalnim box pakovanjima sa svom dodatnom opremom. E sad, ovo je imalo uticaj i na trziste polovnih telefona jer dosta ljudi uzme neki paket pa aparat proda jer im ne trebaju i od razlike mogu komotno da plate najjeftiniji paket za godinu dana :)

poz.
 
Ne znam za srbiju, ali telefoni na pay as you go u engleskoj imaju cene koje stalno padaju
Ja radim u prodavnici gde se prodaju mob. telefoni, i sa 10% redukcijom sam kupio svoj novi n73 za oko £70, i to je bilo za bozic...
I ugovori su vrlo dobri isto tako, za n95 imas 12 meseci contract sa £30
mesecno i telefon za dzabe.

Ali recimo znam da u francuskoj su mnogo mnogo skuplji na pay as you go!(n73 = 200 i nesto evra...)

BTW, nisam odusevljen sa n73, nesto mi je debeo i joystick mi se otkinuo, trebao sam da ga lepim...
 
Poslednja izmena:
E sad sam se iznervirao kao nikad do sada. Vec duze vreme skupljam novac za n73 i nekako skupih 160e + 30e koji fale,ali i to cu imati za par dana,kad cvrc. Telefon sad kosta 256e i to ga trenutno nema na stanju. Vidim da je od danas i cena polovnog 220e,a do juce je isti taj prodavao za 160e. O Srbijooo...

Ma nacices ti vec telefon nov ali naravno bez fiskalnog ;)
 
To su ona 2-3 poskupela sto stoje na belo u radnji,da bi mogli da rade uopste, a ostali su opet za sitnije pare.
 
Pre neki dan kolega sa posla uzeo SE K770 u Mts-u, pogledah cenu na mobilnom svetu i tamo je 180e. Veceras je cena 270e. Sto je mnogo je!
 
Sve ce to da pukne po kupcima.
Razlika izmedju tih legalnih i onih bez PDVa je gotovo nikakva. Softver se da zameniti, maska promeniti, a oprema dokupiti. Smatram da za tih >100e razlike u ceni izmedju telefona kupljenog u bilo kojoj radnji i onog kod generalnog uvoznika, ne vredi.
Ni pre nisam kupovao nove telefone, pa necu ni u buduce.

Nama, obicnim smrtnicima, ostaje da cekamo da gastabajteri donesu telefone ili da kao guske padamo na fore nasih provajdera. Nazalost.

Što se tiče Symbian based Nokia telefona potpuno se slažem radije ću uzeti ispod ruke fon i sam mu ubaciti software i aplikacije koje mi trebaju nego da ga uzmem sa paketa i da budem vezan ugovorom koji mi oni diktiraju i minutima koji opet oni nameću!Recimo meni bi više odgovarao Flat GPRS nego 3G kod Telenora konkretno ali naravno to im se ne isplati kada to budu uveli ja se neću dvoumiti pa neka Nokia N73košta i 100eura skuplje nego na crno ali naravno taj film nećemo gledati zato ja ostajem veran crnom tržištu ;)
 
Imace to svojih pozitivnih efekata kada se malo uradi na regulaciji trzista i na razbijanju monopola.

Da navedem samo jedan primjer, ovde u Banjaluci su aparati na ugovor osjetno pojeftinili otkako je mts kupio mobi's i od kada je eronet krenuo sa ozbiljnim akcijama.
Samo da ilustrujem, u najjeftinijem postpaid paketu od 10tak evra mjesecno
se k800i dodje 60 evra, lg prada je 210evra, se w580 je 75 evra, nokia 6300 je 70 evra, 6120 je 100 evra. Svi telefoni su sa garancijom od 1 godinu (pravom naravno) i dolaze u neotvaranim originalnim box pakovanjima sa svom dodatnom opremom. E sad, ovo je imalo uticaj i na trziste polovnih telefona jer dosta ljudi uzme neki paket pa aparat proda jer im ne trebaju i od razlike mogu komotno da plate najjeftiniji paket za godinu dana :)

poz.

E, pogledajte sta kaze covek za Banjaluku. Isti taj mt:s ovde u Srbiji dere za cene mobilnih na postpaidu. Strasno...:zgran::zgran::zgran:
 
MTS je toliko jeftiniji od telenora da je to uzhas...kad su telefoni u pitanju....
 
Nazad
Vrh Dno