Šta je novo?

Ponovo na ATi-ju... Saveti???

SeeBeen

Jež
Učlanjen(a)
10.01.2005
Poruke
2,855
Poena
380
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD ThreadRipper 3960X
Matična ploča
Asus ROG Zenith II Extreme Alpha
RAM
8x8GB Corsair Vengeance RGB Pro @ 3600MHz
GPU
MSI GeForce RTX 3090
Storage
4x Samsung 980 Pro 1TB
Zvuk
Integrale + Logitech Z-5500
PSU
Asus ROG Thor 1200W
Kućište
Lian Li PC-011D XL
Monitor
3x 27"
Miš & tastatura
ZSA Moonlander + Logitech MX Master 3
Laptop
MBP 14 M1
Mobilni telefon
Samsung S22 Ultra
Pametni uređaji
Smartwatch
Steam
coola_m
Pristup internetu
  1. Optički internet
Posto cu za oko 2 nedelje biti vlasnik jedne od nekad najjacih ATi-jevih kartica (1950XTX), a ATi nisam koristio jos od 9600XT... Zanima me par stvari:

1. Kako da namestim Hardverski decoding MPEG2 materijala? nVidia ima PVD, koji mi radi sa WMP-om 11. A kako ide za ATi...

2. Koje drajvere za 1950XTX. Standardne ATi-jeve, ili Omega...

3. Sta da mu gasim od procesa u task manageru. Znam da ima kodza onih procesa.. ati2vexx.exe, te ccc.exe, itd... Tu bi mi trebalo bas detaljno objasnjenje, ili slika Task Managera nekog ko ima ATi-ja...

4. Da bih izvukao maksimum iz ove kartice, na koliko jos da dignem proc. Sad radi na 2,4 GHz...

Unapred hvala...
 
Savet ti je da se manesh te matore zverke i za cifru od 100 eura uzmesh neki polovan 8800GT i naigrash se kao covek..... To je dobra karta, mislim bila je :S:
 
Posto cu za oko 2 nedelje biti vlasnik jedne od nekad najjacih ATi-jevih kartica (1950XTX), a ATi nisam koristio jos od 9600XT... Zanima me par stvari:

1. Kako da namestim Hardverski decoding MPEG2 materijala? nVidia ima PVD, koji mi radi sa WMP-om 11. A kako ide za ATi...

2. Koje drajvere za 1950XTX. Standardne ATi-jeve, ili Omega...

3. Sta da mu gasim od procesa u task manageru. Znam da ima kodza onih procesa.. ati2vexx.exe, te ccc.exe, itd... Tu bi mi trebalo bas detaljno objasnjenje, ili slika Task Managera nekog ko ima ATi-ja...

4. Da bih izvukao maksimum iz ove kartice, na koliko jos da dignem proc. Sad radi na 2,4 GHz...

Unapred hvala...


1) povuci nove drajvere sa ATI-jevog sajta za 19xx seriju.
2) u task menadzeru ne gasi nista, nego samo namesti sta da ti kod butovanja dize, a sta ne od ATI procesa (msconfig u start--->run)
3) malo ako ga poguras, nece mu smetati :-devil-:

pozzz

EDIT: oogaboogu bolje necu da komentarisem....
 
Poslednja izmena:
Kad instaliraš drajvere, izaberi samo Display Driver, znači ništa ostalo (Control Center itd). D3D i OpenGL podešavanja možeš da radiš i preko malog ATI Tray Toolsa, kao što si na NVidiji radio preko RivaTunera.
 
Savet ti je da se manesh te matore zverke i za cifru od 100 eura uzmesh neki polovan 8800GT i naigrash se kao covek..... To je dobra karta, mislim bila je :S:

Jedva sam namakao ovih 30 za graficku... Tako da mi to ne dolazi u obzir...

I dalje je dobra karta sa obzirom da mi je max rezolucija pri normalnom refresh rate-u 1280x1024... A oblivion i Ass Ass In's Creed ce da lete...

Kad instaliraš drajvere, izaberi samo Display Driver, znači ništa ostalo (Control Center itd). D3D i OpenGL podešavanja možeš da radiš i preko malog ATI Tray Toolsa, kao što si na NVidiji radio preko RivaTunera.

A atijev UVD? (Valjda se tako zove)...
 
Poslednja izmena:
To valjda zavisi od plejera iz koga puštaš, a ne CCC-a.
 
Nazad
Vrh Dno