Šta je novo?

Pomoc!

SempronBG

Slavan
Učlanjen(a)
26.09.2005
Poruke
19
Poena
304
Dobio sam skoro dva ADSL wireless rutera, mislim da su zakljucani od strane svajcarskog ISP provajdera, pa me interesuje da li je ikako moguce njihovo otkljucavanje kako bi bili operativni na mrezama ostalih ISP provajdera? Pokusao sam bukvalno sve sto sam mogao iz administracionog panela da podesim, ali posle restarta kad uradim diag test sve prodje ok osim IP testa, tj. ide na neku njihovu IP adresu koju nikako ne mogu da izbrisem i na LAN izlazima nema inteneta.

Ako neko moze da mi pomogne bio bih zahvalan.

Pozdrav!
 
nisi naveo koje marke i modeli su u pitanju drugo da li je Annex A ili B u pitanju mada Svajcarci koriste kao i mi Annex A
 
Ruteri su Motorola Netopia 3347WG (annex A) i 3357NWG (annex B) ISDN. ISP je bluewin

Hvala na odgovoru.
 
Poslednja izmena:
Cekaj, tebi je problem default gateway koji je fiksiran na tu svajcarsku ip?
Mozda je najjednostavniji nacin novi firmware.
 
Cekaj, tebi je problem default gateway koji je fiksiran na tu svajcarsku ip?
Mozda je najjednostavniji nacin novi firmware.

Moze biti da je problem u default gatewayu, iskreno ne znam jer mi nakon IP diag testa izbaci poruku tipa dns2.bluewin.ch not reachable.
Probao sam upis novog firmware i sve je isto, cak je na ovom drugom postao zakljcan wireless tako da sam morao da ga vratim na stari firmware.

Netopijin sajt je ugasen, ustvari redirektuje se na motorolin sajt, a motorola nema podrske za ove rutere. Inace za ovaj annex B je pisalo na nekom upustvu da podrzava i adsl preko standardne konekcije , ali nije istina, uopste ne vidi kad mu se dsl prikljcak stavi, trazi iskljucivo ISDN.
 
Poslednja izmena:
probaj ovde imas sa ovim programom ces iskljuciti zastitu skini ovo pod 3b
http://www.pctipp.ch/forum/showthread.php?t=13211

Hvala, softver je odradio posao ali ponasa se isto, samo sad ne ide na bluewin.ch vec na tftp.netopia.com

Ovako izgleda nakon osnovnih podesavanja










Sve je drugacije nego kod Telekoma, WAN IP, DNS1, DNS2
npr. Primary DNS je 10.2.2.2 a kod Telekoma je 212.200.190.166 Sec DNS je 10.1.1.1 a kod Telekoma 212.200.191.166

Imate li ideju sta dalje, ili da ih bacim u kantu?
 
10.2.2.2 i 10.1.1.1 su opsezi LAN adresa, to ne može da stoji u DNS podešavanjima
 
10.2.2.2 i 10.1.1.1 su opsezi LAN adresa, to ne može da stoji u DNS podešavanjima

Ne znam kako stoji, ali stoji bas kao na slici.



Probao sam da upisem drugi dns ali za dzaba, uvek ga vraca na ove 10.2.2.2 i 10.1.1.1

Da li ovi ruteri mogu za nesto da se iskoriste? :trust:
 
Problem je definitivno u doeljivanju tih IP adresa .Nije toliko problem sto su adrese iz lokalnog opsega, koliko to da je gateway iz totalno drugacijeg adresnog opsega (10.10.0.1) od dodeljene IP adrese klijenta (10.10.51.94).Da ne spominjem da je DNS iz treceg adresnog opsega (10.2.2.2).Probao bih da ukljucim onu opciju "DHCP/PPPOE/PPPOA autosensing i cackao bih tamo oko IP passthrough opcije to mi najvise bode oci..... U svakom slucaju ne verujem da telekom dodeljuje bas takve IP adrese ......
 
dodeljena ip i gateway nisu iz drugog opsega. posto se ne radi o maloj kucnoj mrezi potrebno je mnogo vise adresa i zbog toga se cele druge dve oktave koriste za klijente. dakle, opseg je 10.10.0.0, prva adresa je adresa telekom "rutera" 10.10.0.1 odnosno gateway za klijente, a posle toga su klijentske adrese koje idu do 10.10.255.254
a mislim da adresa dns nije bitna.

mene buni sto je uopste taj opseg upotrebljen jer mi se cini da telekom koristi javne adrese. dok sam bio na telekomu stalno mi je gateway bio iz opsega javnih adresa.

da li mozes da kontaktiras telekom podrsku?
 
Problem je definitivno u doeljivanju tih IP adresa .Nije toliko problem sto su adrese iz lokalnog opsega, koliko to da je gateway iz totalno drugacijeg adresnog opsega (10.10.0.1) od dodeljene IP adrese klijenta (10.10.51.94).Da ne spominjem da je DNS iz treceg adresnog opsega (10.2.2.2).Probao bih da ukljucim onu opciju "DHCP/PPPOE/PPPOA autosensing i cackao bih tamo oko IP passthrough opcije to mi najvise bode oci..... U svakom slucaju ne verujem da telekom dodeljuje bas takve IP adrese ......

Ukljucio sam DHCP/PPPOE/PPPOA autosensing i posle restarta ruter se zakuca. Na IP passthrough sam podesio enabled i onda mi se pojavi opcija subnet IP, koliko razumem da svaku dodeljenu IP adresu ponovo delim, ima cak i opcija za novi DHCP opseg za svaku IP adresu. Da skratim ni ovo nije resilo problem, WAN IP se menja u opsegu adresa koje navodi subtractor tj. 10.10.0.0. 10.10.255.254


dodeljena ip i gateway nisu iz drugog opsega. posto se ne radi o maloj kucnoj mrezi potrebno je mnogo vise adresa i zbog toga se cele druge dve oktave koriste za klijente. dakle, opseg je 10.10.0.0, prva adresa je adresa telekom "rutera" 10.10.0.1 odnosno gateway za klijente, a posle toga su klijentske adrese koje idu do 10.10.255.254
a mislim da adresa dns nije bitna.

mene buni sto je uopste taj opseg upotrebljen jer mi se cini da telekom koristi javne adrese. dok sam bio na telekomu stalno mi je gateway bio iz opsega javnih adresa.

da li mozes da kontaktiras telekom podrsku?

sve stoji sto kazes, na jetspeed i tplink ruterima kad ih zakacim je npr. WAN IP je 109.93.0.134 a default gateway 109.93.0.1
njima je pri dns 212.200.190.166 i sec dns 212.200.191.166 a zasto ih netopija ne vidi nego vidi lokal to i mene buni

pokusacu da nazovem telekom podrsku, pa cu javiti sta su rekli.

hvala vam na odgovorima!
 
probaj da rucno upises ta podesavanja. samo gateway i dns podesi, a dresu pusti da sam uhvati. ili mozes cak i adresu, ali prvo moras da iskljucis modem na kome si video tacnu adresu.
 
probaj da rucno upises ta podesavanja. samo gateway i dns podesi, a dresu pusti da sam uhvati. ili mozes cak i adresu, ali prvo moras da iskljucis modem na kome si video tacnu adresu.

Rucno sam upisao sva podesavanja, posle restarta ruter sve isto kao i pre upisa. Pozvao sam tehnicku podrsku i prvo su me pitali koji je uredjaj u pitanju, kad sam im rekao, rekli su da taj uredjaj oni ne isporucuju korisnicima tako da za njega nema tehnicke podrske.

Da li bar mogu da ih iskoristim kao bridge kako bih iskoristio njihov wireless, i da li je potrebno da iskljucim dhcp na njima kad su u bridge modu?
Mislim na WAN via Ethernet.
 
ako samo zelis da napravis AP onda mozes da iskljucis dhcp i kabl iz modema povezes na LAN port (ne wan). Zapravo od njega pravis switch sa wireless-om.
 
Nazad
Vrh Dno