Šta je novo?

POMOC !!!

combe83

Cenjen
Učlanjen(a)
14.01.2011
Poruke
110
Poena
170
Moja konfiguracija : Ploca Asus P5KC, Procesor Intel Core 2 Duo E4500 2,20MHz, Memorija 5 Gb DDR2 800MHz, Graficka Ati Radeon HD 5770 1GB DDR5, Napajanje LG POWER 600w SUPERSILENT, 2x HDD, DVD R, operativni sistem Windows 7 (64-bit).................moje pitanje je koji bi mi vi preporucili procesor,a racunar koristim iskljucivo za igre???

P.S. Ja sam nesto gledao E6600 Intel Core 2 Duo 3.00 MHz
 
Ili da overklokujem ovaj E4500, koji je Vas predlog ,prednosti i mane???
 
Taj E6600 radi na 2,4GHz. Ja ga imam otkako se pojavio na tržištu. Kažu da se odlično klokuje, nisam probao, ali sve novije igrice rade bez problema na 1650x1080 rez, uz 4Gb memorije i 9800GT grafičkom.

Sa "Tracare"
 
Pise na IT SVET-u da je taj E6600 na 3000MHz, gledao sam recimo NFS HP2010 ili FIFA 2011 traze procesor preko 2400MHz tako da moram da menjam procesor, pa sam mislio da uzmem taj E6600
 
2.4 ghz je E6600, moze vjerovatno jedan ghz preko toga da se klokuje sa finim kulerom ..mada bih preporucio 4 jezgra za igre, ali pretpostvljam da finansije ne dozvoljavaju
 
Nemoj sve što piše na tom sajtu uzimati "zdravo za gotovo", ako mu je podnožje 775, onda radi na 2,4GHz definitivno(jedino ako nisu napravili neki novi sa novijim podnožjem, za koji nisam čuo?), a i to što piše da igrice zahtevaju ovo ili ono, to je više marketing nego stvarno stanje stvari.

Sa "Tracare"
 
Najbolje ako mozes da kupis neki polovan e7500,(ili Q6600) on bi ti zavrsio poso' ;)
 
Poslednja izmena:
Da sam na tvom mestu, prvo bih probao da izvucem maksimalno iz tog procesora e4500. Znaci neki overklok na 3.5-3.6 mislim da je izvodljivo lako.
E sad imas dve vrste e6600, imas pentium dual core i core 2 duo. Ovaj sto si ti naveo na linku (gigatron), samo je malo brzi odnosu na tvoj, ali ti njega overklokom dostizes lagano. Kes memorija im je ista(2mb).

Sto bi u prevodu znacilo, da treba da prodas svoj procesor za 40e(npr) i da dodas jos 40e za ovaj, prakticno isti.
Ne isplati se.

@marinko
ti imas e6600 core 2 duo, sa 4mb kes memorije koji radi na 2.4. Ali ima varijanta tog procesora koju je autor naveo na linku, isto je za podnozje 775, ali je izasao pocetkom 2010.
 
Poslednja izmena:
Neznam, strah me je zbog ploce ,mada po specifikaciji moje ploce (ASUS P5KC), ona podrzava i Quad procesor, a jer komplikovano overklovati za to sam amater, bolje da se obratim za overklok nekome ko je za to strucniji....
 
Pa oko 7000-10000din cene-kvalitet,sta je naj isplativije
 
Da sam na tvom mestu, prvo bih probao da izvucem maksimalno iz tog procesora e4500. Znaci neki overklok na 3.5-3.6 mislim da je izvodljivo lako.
E sad imas dve vrste e6600, imas pentium dual core i core 2 duo. Ovaj sto si ti naveo na linku (gigatron), samo je malo brzi odnosu na tvoj, ali ti njega overklokom dostizes lagano. Kes memorija im je ista(2mb).

Sto bi u prevodu znacilo, da treba da prodas svoj procesor za 40e(npr) i da dodas jos 40e za ovaj, prakticno isti.
Ne isplati se.

@marinko
ti imas e6600 core 2 duo, sa 4mb kes memorije koji radi na 2.4. Ali ima varijanta tog procesora koju je autor naveo na linku, isto je za podnozje 775, ali je izasao pocetkom 2010.

E to je onda nesto drugo, nisam znao za tu informaciju. A sto se tice overcloka, treba znati da se time skracuje radni vek komponenti, tako da bi trebalo dobro razmisliti da li se isplati na duzi vremenski preriod to raditi.
 
Najbolje bi bilo da stavis neki Core2Quad. Sve vise igrica zahteva 4 jezgra. Ja sam presao sa c2d e7500 na I5-760 i razlika varira od igre do igre, ali ide od 10% kod nekih koje ne iskoriscavaju sva 4 jezgra (uglavnom neke starije igre, ali one super rade i na strom) pa do cak 100% kod recimo GTA4 TBoGT. Poredjenja radi GTA4 TBoGT na 1360x768 sa max podeavanjima (e7500) u benchmarku pravi 19.30 fps, a sa I5-750 ista max podesavanja a veca rezolucija 1440x900 40.2 fps. Novi CoD takodje neuporedivo bolje radi, FIFA 11 isto, tako da nema svrhe pricati dalje. A da inace je E7500 bio overklokovan na 3.6 GHz, a ova cifra je na I5-760 je dobijena sa blagim overklokom na 3.2 GHz. Moja prekoruka je znaci da nadjes neki 775 C2Q i to bi ti bilo najbolje resenje.
 
Poslednja izmena:
To da ali nisam ja siguran u moju plocu,pise da ona podrzava Quad ali to je starija ploca nisam bas siguran kako bi to radilo, nekako mi je sigurnije da stavim neki dobar Core 2 Duo ,a i cene su jace za Quad
 
Zaboravi na quad....stavi e7xxx (7300,7400,7500) ili ako imas kes e8xxx....klokujes ga koliko dozvoli i videces pomak u performansama. Imao sam e4300 pa sam presao na e7300 i razlika je primetna.
 
Mogu da ti bacim link na pm, covek prodaje e8400 koji je u garanciji jos godinu dana za 100e.
Nov ti je, ako ga i ima po radnjama, sigurno 150e ako ne i vise.
Mada pitanje je, da li ti se isplati da na duze staze ulazes u staru platformu(775).

Mozda alternativa: prodas procesor, memoriju, plocu i kupis nesto novije generacije.
 
Poslednja izmena:
Zaboravi na quad....stavi e7xxx (7300,7400,7500) ili ako imas kes e8xxx....klokujes ga koliko dozvoli i videces pomak u performansama. Imao sam e4300 pa sam presao na e7300 i razlika je primetna.
To stoji, ali mu se uopste ne isplati da ih kupuje novo jer je cena za npr. e7500 od 100eura pa na gore, a tek za e8400 da ne pricam :(
Edit:
@filipfg To je vec podnosljivo za 100e e8400, to je najbolje da uzme.
 
Poslednja izmena:
imao sam sve skoro procesore iz serije 7....po meni je fantastican model 7600 odnos cena perfomanse,,,klokovan na 4g ladno,,,skoro pola godine tera kod sina sve naslove igracke u fulu.Medjutim 8400 je po meni Best od intela.Jak ...brz ....mali potrosac i nadasve zver kad je u pittanju klok.Bacanje para na neki Qxxxtvrdim da niko nece osetiti razliku u igrama nebitno koji naslov sa Q i ovim8400 i to duze vremena jos,,,,,,jednostavno vrh procesor na duze staze .Medjutim cena i 7600 i 8400 je po meni tu malo jaka da kazem nerealna jer ipak su to vec stariji procesori a trgovci im i dalje drze nabilodovane cene
 
imao sam sve skoro procesore iz serije 7....po meni je fantastican model 7600 odnos cena perfomanse,,,klokovan na 4g ladno,,,skoro pola godine tera kod sina sve naslove igracke u fulu.Medjutim 8400 je po meni Best od intela.Jak ...brz ....mali potrosac i nadasve zver kad je u pittanju klok.Bacanje para na neki Qxxxtvrdim da niko nece osetiti razliku u igrama nebitno koji naslov sa Q i ovim8400 i to duze vremena jos,,,,,,jednostavno vrh procesor na duze staze .Medjutim cena i 7600 i 8400 je po meni tu malo jaka da kazem nerealna jer ipak su to vec stariji procesori a trgovci im i dalje drze nabilodovane cene

Osetice i te kako razliku sa quadom. Znam iz iskustva drugara koji je samo promenio procesor, presao je sa E6600 na Q8400 i pola igrica mu je dobilo veoma lepo ubrzanje. A i vecina novih igara bolje radi na 4 nego na 2 jezgra ;)
A razlika u ceni izmedju novog E7500 i Q8200 je samo 1000din ;)

@Combe83
Nema dileme ako hoces da stavljas nov procesor, nista ispod quad-a. I vidi taj polovan Q8200 koji ti je jedan clan predlozio (filipfg ) ;)
Ako ne, onda lepo procitaj uputstvo i nasviraj procesor. Veruj mi lako je, samo ti se cini da je tesko :)
 
Overklokuj procesor na 3 GHz (biće dosta i za najnovije igre). Proveri šta se sve startuje sa palenjem računara. Start -> u serč polje upiši msconfig -> msconfig -> Kad se pokrene "SYstem Configuration" otvori tab "Startup" i isključi sve osim antivirusa, Drajvera i MS sidebara.
 
Nazad
Vrh Dno