Šta je novo?

Pomoc zuta lampica

Dune

Poštovan
Učlanjen(a)
02.03.2016
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav drugari,

Imam muku za novim komponentama i ne znam sta da radim. Naime nakon povezivanja i nakon paljenja izbacilo mi je no signal detected pa onda bakon par minuta izbacilo mi je new cpu instaled i ja udjem u bios i preko njega butujem usb windows i uredno udjem u windows 10. Nakon toga rr komp i opet isto no signal detected pa cekam par minuta pa udjem u bios i tako u krug... Sve vreme mi gori zuta lampica na maticnoj i ne znam kako da resim to...

7800x3d
Cl 30 6000mhz amd expo
B650 tuf
2080

Ima li neko ideju prvi put sam na amd i jako sam razocaran jer nikad nisam imao problem ovakav sa intelom...


Hvala unapred
 
Zuta lampica (yellow led) je obicno znak za problem sa memorijom...
 
To znam problem je sto isti problem ima i surak . Kupili smo i ja i on u isto vreme ..
 
Fleshuj bios dzamperom... ili izvadi baterijcu iz matične na minut...
 
Uradio sam to i isto sad gori zuta lampica no signal detected i posle 2 minuta sa black screenom prebaci se na display port i pokrene windows i ugasi se zuta lampica... ne znam sta je problem
 
Na ploči su 4 signalne LED diode, koja od njih svetli žuto?
 
najverovatnije mu svijetli druga, a na asusovim plocama zuta je ram problem...crvena je cpu prva, vga bijela treca, i boot zuto-zelena ko cetvrta dioda..
 
Da nisu RAM moduli u pogrešnim slotovima?
 
Ima li neko ideju prvi put sam na amd i jako sam razocaran jer nikad nisam imao problem ovakav sa intelom...
I meni se to desi jednom u dve-tri nedelje. Samo isključiš XMP/EXPO, podigneš sistem, restart, vratiš XMP/EXPO i sve to radi. Hebeš ga, nikako BIOS da srede da se ne šamara sa XMP/EXPO i DDR 5 memorijom.
 
Ne mogu da krivim Kingston i moj Corsair RAM ima probleme. Istina, moj RAM je za XMP, ne Expo, ali svejedno... Sve je to (valjda) do BIOS-a koji nikako da ispeglaju kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno