Šta je novo?

Hardver Pomoc za poklon sinu za Novu Godinu - racunar

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

N1kola

Zapažen
Učlanjen(a)
28.12.2021
Poruke
2
Poena
21
Posto se ne razumem puno u racunare i konfiguracije nasao sam sastavljen racunar na sledecem linku https://eklik.rs/sod.3070tiPC.
Koliko sam video na netu konfiguracija valja a takodje imaju i 3070ti po najnizoj ceni sto sam nasao. Moje pitanje je jel ima nesto sto je bas velika mana konfiguracije ili je sve u redu i spremno za koriscenje,
I da li je ova konfiguracija okej za GTA V i Read Dead Redemption.
Unapred Hvala
 
sama ta kartica vredi bar tri puta vise od cele konfiguracije kako je navedeno

mislim da je neka greska i da nema nista od toga ali mozes probati ako si raspolozen.

e sad sam provalio + 120k je opcija sa tom karticom a osnovna cena je bez. tako ima smisla.
 
Poslednja izmena:
To napajanje mi smrdi pa neka je deklarisano kao "80+ platinum".

no name, doplata je oko 1050e za grafiku
 
Za SSD ne pise koliko kapaciteta ima 250/500/1TB tako da ako je ovaj od 250 tu jedva staju te dve igre + operativni sistem, napajanje isto je sigurno neki rebrand kinez sto za 3070ti bi bilo "greota" koristiti. Sve ostalo je ok taj procesor gura obe igre bez problema.
 
Mislim da je prilično nezahvalno vreme za kupiti gaming računar, zbog nenormalno preskupih grafičkih.

Po meni, bolje je uzeti XBox Series S, ili možda čak i XBoxSeries X ako se ima malo više para i volje da se plati ~200 eur takse preprodavcima, jer ih nema u prodaji.

Na tvom mestu, uzeo bih Series S, dodatni kontroler, navedene igre i game pass godišnju pretplatu. Sve bi to stalo u 700 eur. Što je pola od 1050 eur za grafičku + 53000 za konfiguraciju. To je trenutno neki best buy.

Ako je potreban i PC za druge namene osim igara, za 800 eur preostalih se može sklopiti odlična konfiguracija sa npr. integrisanom grafikom. Takva konfiguracija, sa dobrim APU pokriva većinu ostalih namena (naravno izuzev video editinga i grafičkog dizajna (no za iste se i ne sklapa gejming pc).
 
Poslednja izmena:
Mislim da je prilično nezahvalno vreme za kupiti gaming računar, zbog nenormalno preskupih grafičkih.

Po meni, bolje je uzeti XBox Series S, ili možda čak i XBoxSeries X ako se ima malo više para i volje da se plati ~200 eur takse preprodavcima, jer ih nema u prodaji.

Na tvom mestu, uzeo bih Series S, dodatni kontroler, navedene igre i game pass godišnju pretplatu. Sve bi to stalo u 700 eur. Što je pola od 1050 eur za grafičku + 53000 za konfiguraciju. To je trenutno neki best buy.

Ako je potreban i PC za druge namene osim igara, za 800 eur preostalih se može sklopiti odlična konfiguracija sa npr. integrisanom grafikom. Takva konfiguracija, sa dobrim APU pokriva većinu ostalih namena (naravno izuzev video editinga i grafičkog dizajna (no za iste se i ne sklapa gejming pc).
I ja sam to gledao medjutim njegovi svi prijatelji imaju pc. Do sad je imao ps4 ali zeli pc da bi mogao da igra igrice sa prijateljim jer valjda ne moze sa sonijem to da radi.
Sto se tice cene ona nije problem samo nisam siguran jel sve ok
 
I ja sam to gledao medjutim njegovi svi prijatelji imaju pc. Do sad je imao ps4 ali zeli pc da bi mogao da igra igrice sa prijateljim jer valjda ne moze sa sonijem to da radi.
Sto se tice cene ona nije problem samo nisam siguran jel sve ok
XBox nije isto što i Sony.

Veliku većinu PC igara može da igra na XBox, a ukoliko ne želi koristiti kontroler, XBox podržava i miša/tastaturu.

Online play je takođe potpuno podržan, tako da može igrati i sa drugarima bez problema.

Najbolje neka navede koje sve to igre želi da igra online sa prijateljima i lako proverimo može ili ne može, mada 99.9% šansi za sve iole popularne igre je da može, uključujući i one tipa Dota 2 i CS Go.



 
Poslednja izmena:
Ovo je jako nezahvalno. Ti bi hteo gotovo i sada, a to se tako ne radi. Da bi dobro prošao treba da imaš 3 stvari:
  • logistiku, gde kupiti. Nešto ovde a nešto Mađari
  • znanje u odabiru komponenti za potrebnu namenu konfiguracije
  • za sam karaj, pare - keš, i nekog ko će za pristojan novac (ili besplatno) da ti sve to sklopi, našteluje i podesi.

Ako se ne slažeš sa ovim što sam napisao, uvek možeš neko kućište da kupiš u suprmarketu 😁 Ima i takvih primera, više nego što mislite.
 
Nazad
Vrh Dno