Šta je novo?

Pomoc za konfiguraciju

Gandolf_NS

Slavan
Učlanjen(a)
08.05.2005
Poruke
110
Poena
319
Ko god ima neki predlog, molim da napise
u vezi sastavljanja konfiguracije...

Racunar treba da mi sluzi za skidanje video materijala sa mini DV-a, manju obradu i snimanje na DVD, kao i pravljenje manjih animacija.

U vrednost od oko 300-350 evra treba da budu ukljuceni:

- maticna ploca
- procesor
- ram
- DVD RW
- kuciste
- modem
- tastatura, mis

Monitor nije potreban, jer imam eizo F520, kao ni HDD (imam 120GB - Matrox)
Ukoliko nisam naveo jos neku bitnu komponentu, molim vas da i to navedete.
 
Za te pare gledaj da uzmes sto jaci procesor, 512MB RAM-a i hard sa 8MB kesha; graficka je totalno nebitna (neki GF4 MX440 ili Radeon 9200SE)...
 
Gandolf_NS je napisao(la):
U vrednost od oko 300-350 evra treba da budu ukljuceni:

- maticna ploca
- procesor
- ram
- DVD RW
- kuciste
- modem
- tastatura, mis

mis - Logitech B58 (12 EUR)
tastatura - Chicony KB0108 (10 EUR)
modem - Intel 536EP hardware (10 EUR)
kuciste - ne znam (do 25 EUR)
DVD-RW - NEC3520A (55 EUR)
ram - NCP 256 MB DDR400 x2 (40 EUR)
graficka - Radeon 9550 128-bit (55 EUR)

To je ~210 EUR. Znaci ostaje ti 90-140 EUR za plocu i procesor.

U to se otprilike uklapa Sempron 2400+ BOX (70 EUR) i EPOX - 8RDA3I (56 EUR) ili Epox Mercury isti model za 10 EUR manje.
 
Oops, trebace ti Firewire za DV zar ne? Resenje je ili PCI kartica, ili malo skuplja ploca koja to ima (npr. EPOX 8RDA+ PRO ili ABIT NF-7-S za ~75 EUR).

Floppy ti valjda ne treba?
 
Floppy, sta to bese? :eyebrows:

Ne, "to" ne koristim vec par godina...

Hvala na dosadanjim predlozima, ali ukoliko neko ima jos nesto, cekam...
 
Bez ljutnje, ali za te pare ces se nacekati boljeg predloga 😀
 
Nazad
Vrh Dno