Šta je novo?

Pomoc pri izboru pouzdanog klima uredjaja

ummon

Zapažen
Učlanjen(a)
03.07.2021
Poruke
6
Poena
21
Dobar dan,

Potreban mi je savet za izbor pouzdanog klima uredjaja (12000BTU) sa budzetom od 70k-100k RSD. Svrha je prvenstveno hladjenje.
Vec 5 godina posedujem klimu Fujitsu DC inverter ASYG 12 LLCE. Uspesno hladi dnevni boravak i to je to, potrebno je pojacanje.

Da li da idem sa brendovima koji su mi preporuceni (Daikin, Fujitsu, Mitsubishi) ili da eksperimentisem sa Samsung Wind Free klimom?

Ovo Wind Free zvuci primamljivo za spavacu sobu, zar ne, ali me brine pitanje pouzdanosti i realnog ucinka. Ako je ta nova tehnologija tako zgodna, svi bi je vec furali?
Procitah na nekim komentarima da Samsung mora da ugradi ovlasceni serviser? Da li neko ima iskustva ili da se drzim Daikin, Fujitsu, Mitsubishi?
Mozda skroz promasujem brendove i poentu, otvoren sam za sve predloge :)

Za sada gledam:

80k RSD - Fujitsu inverter ASYG12KMCC/AOYG12KMCC​
88k RSD - DAIKIN inverter FTXC35C RXC35C​
108K RSD - SAMSUNG inverter AR12TXFCAWKXEU Wind-Free​

Info:
Objekat: Stan 100kvm, plafon 3m.
Ogranicenje: Mesto za ugradnju je siroko 97cm pa posto vidim da su vecina 18000BTU siroke 100cm, skrasio bi se za 12-ku.
Za sada bi kupio jos jednu 12-ku, a posle dodao 18ku, pa bi trio hladio stan lagano (pretpostavljam).
Ne grejemo se na klimu.

Hvala unapred :)
 
Dobar dan,

Potreban mi je savet za izbor pouzdanog klima uredjaja (12000BTU) sa budzetom od 70k-100k RSD. Svrha je prvenstveno hladjenje.
Vec 5 godina posedujem klimu Fujitsu DC inverter ASYG 12 LLCE. Uspesno hladi dnevni boravak i to je to, potrebno je pojacanje.

Da li da idem sa brendovima koji su mi preporuceni (Daikin, Fujitsu, Mitsubishi) ili da eksperimentisem sa Samsung Wind Free klimom?

Ovo Wind Free zvuci primamljivo za spavacu sobu, zar ne, ali me brine pitanje pouzdanosti i realnog ucinka. Ako je ta nova tehnologija tako zgodna, svi bi je vec furali?
Procitah na nekim komentarima da Samsung mora da ugradi ovlasceni serviser? Da li neko ima iskustva ili da se drzim Daikin, Fujitsu, Mitsubishi?
Mozda skroz promasujem brendove i poentu, otvoren sam za sve predloge :)

Za sada gledam:

80k RSD - Fujitsu inverter ASYG12KMCC/AOYG12KMCC​
88k RSD - DAIKIN inverter FTXC35C RXC35C​
108K RSD - SAMSUNG inverter AR12TXFCAWKXEU Wind-Free​

Info:
Objekat: Stan 100kvm, plafon 3m.
Ogranicenje: Mesto za ugradnju je siroko 97cm pa posto vidim da su vecina 18000BTU siroke 100cm, skrasio bi se za 12-ku.
Za sada bi kupio jos jednu 12-ku, a posle dodao 18ku, pa bi trio hladio stan lagano (pretpostavljam).
Ne grejemo se na klimu.

Hvala unapred :)
Od ova tri modela KMCE12 cena 78k.Kada si zadovoljan sa LLCE nema razloga da menjaš proizvođača.KMCE12 isto odvlažuje 1.8l/h kao i sve Fujitsu dvanestice ali može da spusti modulaciju na hlađenju do 80w.KM ima veće brzine izduva nego LLCE.KMCE ima energetski razred za hleđenje A++
 
Fujitsu ima malcice slabiji kapacitet na hladjenju od druge 2.
Samsung ima dobru foru sa tim wind free sistemom(da ne duva u ljude direktno nego kroz rupice, sto rasprstava vazduh i ne smeta), slicno ima i Midea Breezeless koja je jeftinija, a provereno dobar model od strane vise clanova foruma.
Dodatno, Midea Breezeless je solidno jaca na hladjenju i generalno dobar izbor klime za hladjenje.
FUjitsu 3.9kW, Daikin i Samsung 4.0kW, Midea 4.4kW.
A bas izmedju 3 navedene klime u postu, izabrao bih Samsung.
 
Samsung u Windfree modu rada kada hladni vazduh izlazi iz klime kroz sve one rupice ima ograničen kapacitet protoka vazduha.Tako da će sam način rada Windfree za tu površinu koju želi da rashladi biti od male koristi ili nikakve.Da ne pominjem vrlo visoku cenu klime Samsung.

DAIKIN inverter FTXC35C RXC35C Kapacitet Hlađenja (kW) 3,50 (1,30 - 4,0)
Fujitsu inverter ASYG12KMCC/AOYG12KMCC Kapacitet hlađenja 3.4 (0.9-3.9)
Daikin ima tri brzine izduva KMCC 4 brzine.
KMCC odvlažuje 1.8l/h.Daikin koliko se sećam 1.4l/h ali treba proveriti nisam 100% siguran.
KM manje košta nego FTXC35C RXC35C.Uštedi se sa KM bez ikakvog gubitka u kvalitetu ili performansama.
 
Proleter, rekao si coveku da kupi KMCE, a onda kacis KMCC spec?

Maksimalni kapacitet odvlazivanja je totalno nebitan, jer skoro nikada nece tako klima raditi.
A za Samsung i Mideu ni ne znamo spec za odvlazivanje, jer i nije nesto na osnovu cega treba da se bira klima.

Samsung i Midea su prosto bolje klime za hladjenje od druge 2, a pogotovo od najslabijeg Fujitsua.
I Samsung i Midea imaju senzor prisutnosti i follow me opciju, da vazduh kruzi i prati ljude ili da ih zaobilazi.
To povlaci sa sobom i da imaju elektricno horizontalno pomeranje krilaca, koje druge 2 nemaju, nego moras rucno.
Midea ima i izduve sa strane klime na hladjenju, za izjednacenije hladjenje u svim pravcima.
Imaju jako korisnu self clean funkciju.
A pored toga kao bonus imaju wi-fi, sto ce nekome sa velikim prostorom biti korisno, da upali sat vremena pre dolaska kuci da se rashladi stan.
Koliko znam, vise korisnika ovde je kupilo Breezeless klimu i svi su prezadovoljni.
 
Poslednja izmena:
Jedan član foruma je prijavio da Midea neće da uđe u Breezeles mod a izgleda da nije ni detaljno opisano u uputstvu koji su uslovi potrebni za pokretanje Breezeles moda.Ti si mu naposao da pogleda uputstvo ali izgleda da nije uspeo da uključi.KMTA/CC/CE imaju minimalne razlike u specifikacijama kad znamo da imaju isti kompresor tako da kapaciteti su isti možda ove novije imaju minimalno veći COP ali to su sitna crevca već.Svi modeli KM imaju Eurovent i tablice kapaciteta tako ako želiš pogledaj.KM serija klima nije najslabiji model to je KPCA onda ide KM pa KG.WI FI je dobra stvar ali mislim da su na prvom mestu snaga klime modulacija i kultura rada.Japanski proizvođači nemaju folllow me i slične funkcije sasvim lepo održavaju temperaturu i pomoću senzora u klimi.Naravno kome je važniji WI FI i Follow izabraće model koji to ima.
 
Japanski proizvodjaci i te kako imaju follow me i wi-fi funkcije(japanci su obe stvari prvi i imali, samo ne FUjitsu), kao i elektricno usmeravanje vazduha, samo ne u tim modelima niske klase.
U uputstvu lepo pise kako se pokrece breezeless mod, bukvalno ima posebno dugme za to.
Fujitsu klime su sklone pregrevanju prostorije.
Kao neko ko kaze da je na prvom mestu snaga klime, cudno da preporucujes najslabiju od navedenih, zvuci kao da je preporucujes samo zato sto na njoj pise Fujitsu?
Breezeless i Daikin jako lepo rade, tako da ni tu nema nekog problema, a verujem da i Samsung lepo radi sa digital inverterom, gde sam mozes da biras procenat snage kompresora, ali nazalost nemamo nekoga na forumu da podeli iskustva.
 
Ima @nemanjabgd84 Samsung windfree uz Mitsubishi LN35
Cini mi se da je pisao da je dobra kupovina.
Ja imam Wind free Pure, koji se razlikuje od ovog komfort u par stvari.
Majci sam takodje uzeo Pure, jer je taj windree spas za spavacu sobu.
Nije idealna klima, ima po neku manu, ali smatram da je veoma dobra.
Mogu da uporedim sa Hisense Energy pro Hinano, Panasonic Etherea i Mitsubishi LN, gde su mi dva modela osetno losije radila, a treci je solidno skuplji
 
U Gigatronu mi rekose da Samsung mora da instalira ovlasceni serviser, inace ne vazi garancija. Da li je komplikovanija instalacija od uobicajene klime?
 
Samsung korisnicka podrska je potvrdila da garancija vazi samo ako klimu ugradi ovlascen samsung servis.
 
Zbog tog uslova ima da prodaju ukupno 5 klima godišnje i to naravno svih 5 u Beogradu
 
Danas setujem Fujitsu da duva non stop bez gašenja venta kad se dostigne zadata temperatura (hlađenje). Onda odem da vidim šta radi Mitsubishi, namestim na hlađenje i temperaturu na 25°c, kad on radi li radi, makon dva sata i dalje radi. Pogledam Prosto a ono potrošnja 8w/h..... On dostigao temperaturu i ugasio kompresor a nastavio da duva! Klima je zmaj, vredi svaku paru ovo je vrh.
 
Kako si namestio da Fujitsu duva non stop? Meni se na LMCA12 gasi ventilator..
 
Шта препоручујете за хлађење веће просторије од 35 квадрата? Тренутно је у разматрању Mitsubishi за 60-70 хиљада:

MUZ-HR25VF
MUZ-DW35VF

 
Kako si namestio da Fujitsu duva non stop? Meni se na LMCA12 gasi ventilator..
Imaš u uputstvu kako da podesiš da turbina na hlađenju radi stalno.Kada je uključena auto fan brzina gasiće turbinu.Stalno radi kada izabereš jednu od 4 brzine.Ako nemaš uputstvo ili ne možeš da se snađeš objasnićemo.
 
Hajde objasni.. lakše mi je da uvek bude autofan i da ne gasi turbinu zbog buđi...
 
Na autofan gasi turbinu kad prestane kompresor da radi nikakvo podešavanje ne može to da promeni.Za 4 brzine može da se podesi da stalno okreće turbinu.
 
Mozes li proleter da napišeš kako da to setujemo,mene konkretno zanima za 12luca
 
Pogledaj uputstvo pod Function Settings/Entering the Function Setting Mode.Klima je prilikom podešavanja ugašena preko daljinskog.Na daljinskom istovremeno pritisneš powerful set temp povećanje temperature i reset.Dobro bi bilo da dok to radiš klima bude van dometa daljinskog da slučajno ne bi uključio powerful ako ne pritisneš istovremeno sve što treba..Unesi function number 49 setting value 00 disabled znači da će turbina raditi stalno.Evo i slika podešavanja.Posle završenog podešavanja klimu isključiš iz utikača na duže od 30 sekundi
 

Prilozi

  • fujitsu-klima-uredjaj-zidni-inverter-asyg12luca-aoyg12luca-design-technical-manual.pdf
    3.5 MB · Pregleda: 11
  • 123.png
    123.png
    74.3 KB · Pregleda: 14
U praksi klima će kada dostigne određenu temperaturu smanjiti ventilator na minimum i tako raditi dok se ponovo kompresor ne upali?
 
Tako radi kada je uključeno grejanje kada ugasi kompresor turbina okreće lagano da vazduh ide preko termo senzora takozvani monitoring mod.Kada je uključeno hlađenje i fabrički podešena ušteda kad prestane da radi kompresor staje i turbina.Samo povremeno lagano zavrti u nekim vremenskim intervalima da proveri temperaturu u sobi.Da bi stalno radila treba promeniti podešavanja i turbina se neće zaustaviti kada prestane da radi kompresor.
 
Nazad
Vrh Dno