Šta je novo?

Pomoc pri izboru nove graficke

jabukowski

Cenjen
Učlanjen(a)
30.04.2013
Poruke
42
Poena
154
Pozdrav svima,
Potrebni su mi saveti vezani za graficku kartu.
Ovo je trenutno stanje

Intel Core 2 Duo E4600 2.4 GHz
GIGABYTE GeForce 8600 GT 512 MB
Maticna ploca; GIGABYTE P31-DS3L Motherboard Slots:4xPCI, 2xPCI Express x1, 1xPCI Express x16 hard: 500GB
2x2GB RAM DDR2-SDRAM 400 MHz

Moje pitanje je koja gaficka je bestbay za ovu konfiguraciju?Ili ako neko ima savet ili predlog da menjam nesto drugo?Da li moze graficka od 1 GB memorije?
Hvala unapred
P>S> Svi saveti,predlozi i komentari su dobrodosli
 
amd hd 6850 ili hd 7770

od nvidie gtx 460, 560 , 650ti . Ništa jače od toga za taj procesor .

naravno da može 1gb rama, ako igraš u 1080p rezoluciji trebaće dosta vrama da izbaferuje texture .
 
'ajde i ja da pitam, sta moze malo jeftinije a da radi posao? 6770, 7750, GT 640? Da li je bas velika razlika izmedju DDR5 i DDR3?
 
Poslednja izmena:
za 400w uzmi amd hd 5770 i ništa drugo osim toga .

(gt 640 je preslaba , preimenovani gt430 koji je opet slabiji derivat prastarog 9600 gt
6850 troši previše za tvoje napajanje
6770 je preimenovana 5770 a skuplja
7750 je za nijansu jača od 5770 a dosta skuplja , ali je atraktivna zbog GCN arhitekture i takodje manje troši, ako imaš para idi na 7770 )

šuma šumaru - 5770 je karta za tebe , po oglasima je 5000 din , i ne daj ni paru preko.

-tech korner-

ddr5 ( i gddr5 ) je quad data rate - mem magistrala se množi sa 4
ddr , ddr2 , ddr3 i ddr4 su double data rate ( skraćeno DDR ) , i mem magistrala se množi sa 2

tako da je 128bit x 4 isto što i 256bit x 2

vič mins da je otpr isto megaherca na ddr3 256 bita = toliko mhz na ddr5 128bita

kad bi još malo terali mak na thread , kao što to mnogi ovde rade , pa posle izbijaju svadje , tuče , silovanja i ubistva
došli bi i do činjenice da je 256 bitna ddr3 kartica ipak malo brža na isto MHz , zbog manjih latencija koje su uvek manje na memorijama starije generacije
(setimo se cas 2.5 na ddr1 vs. cas 9 na ddr3 )

toliko od mene za ovo javljanje .
 
Poslednja izmena:
Pa malo me svrbuckaju:).Ne znam da li se isplati zbog procesora i maticne?Da li ce podrzati neku bolju graf.?i jos jednom da li ce biti osetno poboljsanje?Evo nasao sam jednu HD 5770 http://www.kupujemprodajem.com/Saphi...er_id=28250486 i jos jednu http://www.kupujemprodajem.com/Ati-R...3750-oglas.htm. E sad zasto je tolika razlika u ceni?Vidim razliku u DDR3 i DDR5.Koja je u mom slucaju bolja za kupovinu?Iskreno najvise sam zainteresovan za HD 7770,evo i nju sam nasao novu http://www.bcgroup-online.com/proizvodi/graficke-kartice/MSI-HD-7770-1GB-128bit-R7770_PMD1GD5-19343/.
 
Poslednja izmena:
napajanje perfektno .

grafičku uzmi slobodno ovu . http://www.emmi.rs/grafičke-kartice...hz-edit-1gb-ddr5-dvi-.11.html?productId=33069

košta taman koliko i vredi , a tul je kvalitetniji od msi .

ps- ova karta je izuzetno mali potrošač, tako da ako imaš markirano (ah kako volim markirane stvari) napajanje od 400w , nema potrebe da ga menjaš .
...bar dok ne budeš menjao celu platformu

power_peak.gif
 
Poslednja izmena:
Koju uzeti od ove dve kartice, sta mislite:

MSI GTX 650 Ti Boost TwinFrozr III 2 GB ili
Radeon HD 7850 1 GB

Monitor je 1080p, i do nedavno sam bio ubedjen da cu da kupim radeon, mada ovaj Boost mi deluje bolji izbor + 2 GB, 3 godine garancije. Isplati li se kupiti boost?

EDIT: i zanima me jako da li ce ove danasnje kartice (7xxx serija amd-a i 6xx serija nvidie) moci lepo da teraju nove naslove sledece generacije igara (Call of Duty: Ghosts (upravo procitah najavu), GTA V, i sve kasnije nadolazece next-gen igre) ? Naravno na danasnje kartice mislim na ove iz srednjeg ranga kao ove dve iznad za koje se dvoumim.
 
Poslednja izmena:
650 Ti boost je overklokovana egal sa gtx 660 (non Ti).

7850 1gb , overklokovana je maltene kao 7950 , tj . jača . ako imaš para uzmi nju . može da ti posluži i za data mining .

i OBAVEZNO , ako uzimaš 7850 1gb , uzmi Sapphire . Košta isto a MSI je sklon crkavanju .

perf_oc.gif


edit na edit-

moći će . po specifikacijama PS4 će imati 8-jezgarni APU baziran na AMD Piledriver tehnologiji i integrisanom hd 8xxx rešenju.
a mi svi znamo da je hd8 zapravo rebrandirana hd7 serija.

do tad ćeš morati da promeniš i procesor (+ploču+ram ) i da uzmeš nešto sa više glava .
 
Poslednja izmena:
odličan .
 
ne .

ono što treba da uradiš je deinstaliranje nvidia drajvera iz kontrol panela/programs .

i posle toga odmah , iz safe moda, čišćenje nvidia grafičkih drajvera programom driver sweeper .
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno