Šta je novo?

Periferni uređaji Pomoc pri izbori stampaca do 12.000 din

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

Milos_00

Poznat
Učlanjen(a)
05.01.2022
Poruke
14
Poena
25
Pozdrav ljudi, nov sam na forumu, i potrebna mi je pomoc pri odabiru stampaca.
Naime nikada do sada nisam imao stampac i ovo ce mi biti prvi, iako sam istrazivao o stampacima, opet nisam siguran koji bi bio pravi izbor za mene.
Sto se tice potreba za stampom, bice uglavnom tekst, sestri ce trebati da stampa literaturu za skolu (skripte i prezentacije sa tekstom).
Po onome sto sam saznao citajuci po internetu, za mene bi bio najbolji laserski stampac (valjda, posto ce se stampati crno beli tekst), ispravite me ako gresim?
E sad dok sam pretrazivao online prodavnice za oko su mi zapala sledeca tri stampaca HP LaserJet M102a, HP LaserJet m15a i mozda HP LaserJet m107a (ovaj poslednji najmanje).
Znam da postoje ovi modeli i sa Wi-Fi funkcijom, ali ona nije presudna (moze da ima, ali i ne mora).
Negde sam procitao da ljudi spominju i neki "DRUM" kod laserskih stampaca, pa me interesuje i da li se on menja, i kad, i koliko je otprilike zamenski.
Naravno ako neko misli da postoji bolji stampac za ove pare (10-12000 dinara) neka napise svoje misljenje.
Od stampaca ocekujem pre svega da je pouzdan, da ima dobar kvalitet stampe i da zamenski toneri nisu skupi.
Koje marke tonera bi ste mi vi preporucili, posto su originalni jako skupi.
Hvala na odgovorima, cenicu vasu pomoc
 
Od navedenih stampaca ok su M15a i M107a, prvi ima jeftine tonere i rasprostranjeni su, sa ovim drugim je malo problematika oko cipova jer su skupi, pa i zamenski toneri sa novim cipom su relativno skupi, od M102a bezi, jer on ima taj "DRUM" koji je "dodatna oprema" i zna cesto da se pokvari :)
 
Od navedenih stampaca ok su M15a i M107a, prvi ima jeftine tonere i rasprostranjeni su, sa ovim drugim je malo problematika oko cipova jer su skupi, pa i zamenski toneri sa novim cipom su relativno skupi, od M102a bezi, jer on ima taj "DRUM" koji je "dodatna oprema" i zna cesto da se pokvari :)
Hvala na brzom odgovoru, puto mi znači Vaša pomoć 😀
 
Nazad
Vrh Dno