Šta je novo?

Pomoc pls oko maticne!

Jubilarni

Slavan
Učlanjen(a)
25.08.2007
Poruke
73
Poena
309
poz, imam problem na ploci DFI inf blood iron p35, problem mi je sto ne umijem u biosu da odvojim klok rama od kloka procesora, ono kad klokujem procesor bas puno mi se dize mhz na ramu! ima li neko da zna kako to 2 da odvojim da se dizu nezavisno jedno od drugog!? hvala...
 
brate ima li sta krace da mi pokazes ili moram sve ovo da citam brate? ako si ti uradio to vec ja bi da mi ti kazes ako znas?
 
Haha. Da ti dodje kuci i napravi , najbolje bi bilo. Sala mala :)

Bolje procitaj, nece ti skoditi.
 
brate tebi svaka cast oko truda za kucanje ovoga sto si odje uradio ali odje nema nista sto bi rijesilo konkretno moj problem! procitao ali nema nista iz ovog mog gore pitanja??? realno procitaj pitanje moje pa pogledaj sta sve tamo pise...nema nista...
 
Procitaj ponovo i pazljivo i bice ti jasno da tamo itekako stoji odgovor na tvoje pitanje brate.
RAM ima svoj mnozilac takodje, pa ga lepo selektuj, kao sto i tamo pise. FSB*RAM multiplier = frekvencija RAM-a.
 
sve je to super brate samo sto moras da imsa u vidu koju ja plocu imam i da nemam mozda te neke opcije u biosu...aj procicatu o5 pa cu pokusati da vidim ima li toga sto ti pricas..:) fala ti svakako samo bih volio da me nisi ovoliko zaposlio nego da si mi odma rekao :p
 
ah.. DFI...
nije to za svakoga
 
necu ti reci jer si u pravu :) sta drugo da ti kazem :) ali jedina stvar koju sam cuo sad je neka fora oko otkljucavanja biosa da bi mogao da radis pojedine stvari! ja sam evo sad pola sata prckao po biosu da nadjem to da odvojim ono dvoje ali nikako! a sad mi objasni ovaj problem pls, pazi uradim klok onaj standardni nema veze klokuje se i ram i proc zajedno ali kad npr ukucam tu 220 on se restartuje i nece da se upali posle toga nego moram da mu radim ono restartovanje biosa sa onim jumperom jednim? do cega je to brate??
 
Nema kod tvog DFI-a caka za otkljucavanje vise stvari. Vec sve imas, koliki je njegmu def. FSB ? 200 ? koliki mu je def. multiplier ?
Najbolje bi bilo da pazljivo procitas ono iz mog prvog posta za clock-ovanje Intel C2D/Q procesora pa ces dosta toga razjasniti ovako je teze objasniti ..
 
evo ovako izgleda pocetna strana mog biosa ono kad udjes u ono geniue gore desno :)
 
Ok, stavi ovako, CPU clock ratio na 10x. CPU clock na 280. DRAM Speed biraj kombinacije dok ti ne pise ispod kod Target DRAM Speed DDR2 840.
Zatim, udji u voltage settings i stavi DRAM Voltage Control na 2.0v
Save&Exit i to ti je onda 2.8GHz
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno