Šta je novo?

Pomoc oko usb flash-a

ragured

Slavan
Učlanjen(a)
28.04.2009
Poruke
362
Poena
330
E ovako kad god nesto hocu da prebacim sa kompa na fles brzina mi bude oko 1-2 mb, nekad i 3 al to je kad poludi bas :) A kad s tim istim flesom prebacujem nesto na drugom kompu brzina bude oko 10mb do 15mb. Sad me zanima koji je to problem oko mog kompa? Mislim da mi je ok komp i da nema razloga da ide tako sporo...
Konfiguracija :
procesor AMD phoenom X4 9950 black edition
maticna Asus m3n78-em nvidia geforce 8300
hard disk Hitachi 500gb
memorija Kingston 2x2gb na 800mhz
graficka msi 6770
rezac neki asus combo
napajanje Cooler Master 500w
Monitor Asus 22" vw225n
 
Probao sam i drugi usb port. I portove od napred i nazad i isto opet.
 
Ovo oko brzine 1-2mb je bilo kad sam kopirao preko cd-a na usb, a sad kad kopiram preko hard diska na usb je oko 4mb, sto je opet malo.
 
Koje drajvere? Za usb ? Ajd ako mozes ostavi mi link da skinem pa da probam. I da napomenem imam Windows 7 64bit, ako nesto znaci. Hvala
 
Probaj ovo dok ne resis problem za dalje...
Imao sam isti problem, jednostavno nisam mogao da ga resim. Najpre sam mislio da je rec o kineskoj kopiji ali...

A sad, probaj ostalo. Uzmi neki drugi USB flash testiraj prebacivanje sa tim drugim. Vidi kako ce da se ponasa ako sve bude radilo u najboljem redu onda taj tvoj pravobitni USB uzmi i formatiraj, defragmentiraj za to mozes naci razne programe, samo pokusaj naci listu TOP10, svih tih TOP10 rade istu stvar.
Sledece imas anti spyware for usb ako je USB flash cist onda predji na skeniranje svog racunara sa nekim antivirusom i antispware-om. Ima mnogo sto sta da se proradi na tome...
btw kazi nam koji je tvoj USB flash - http://usbspeed.nirsoft.net/

p.s. clan iznad nije mislio na drajvere USB-a vec maticne :)
 
Poslednja izmena:
Bice da je USB dotrajao i da ti nista od ovoga nece pomoci ;(
 
Pa ja sam skinuo sve drajvere sa sajta maticne, kad udjem u Device Manager svi su drajveri tu. Ne prijavljuje nista da fali i to. Probao sam i sa drugim flesom i isto je.
Probao sam sa TeraCopy opet je ista brzina od 3.5 do 4mb. Da ne bude zabune probam sam i sa drugim flesom, i te iste fleseve na drugom kompu kod komsije gde sve radi ok...
Ne znam sta to moze biti, zato sam i postavio temu ovde...
 
Isprobao si onda manje više sve.
Budući da ti se flešić ponaša uredno na drugom računaru imaš ove opcije.
Da deinstaliraš sve proizvodjačeve drajvere vezane za matičnu (čipset, usb..) i očistiš njihove eventualne zaostatke u sistemu sa Driver Sweeper-om ili nečim sličnim.
Potom restart računara i onda isprobaš kopiranje.
Ako i tada nema promene nabolje instaliraš različite verzije drajvera za matičnu (starije i novije) pa testiraš.

Takodje možeš/preporučljivo je butovati i neki live linux sa cd-a ili usb-a i probati kako ide iz linuxa kopiranje.
Ako iz njega ide ok tada nije problem u tome da ti se matična i tvoj flešić ne vole (retka situacija ali dešava se) nego je problem 100% na softverskoj strani (u nepouzdanoj verziji windowsa koja je instalirana ili drajverima)
U tom slučaju reinstal untouched verzije windowsa pa pre instalacije bilo kakvih drajvera testiraš kopiranje, i takodje posle instalacije bilo čega kontrolišeš da li ima promena (nabolje ili nagore)
 
Poslednja izmena:
Odlucio sam da dignem sistem na kompu, pa cu videti sta ce biti... Do sad sam uvek instalirao sve drajvere koji su na sajtu proizvodjaca, medjutim neki dan sam uzeo graficku karticu, a pre toga sam isao preko integruse...Pa me sad zanima koje treba drajvere da instaliram a koje ne, posto vise ne idem preko integruse http://www.asus.com/support/Download/1/24/M3N78EM/ (sad kad sam ubacivao tu novu graficku, brisao sam drajvere od integruse preko Driver Sweeper-a, a sad kad budem dizao sistem sta treba da instaliram a sta ne, stavio sam link od maticne) Hvala
 
Odlucio sam da dignem sistem na kompu, pa cu videti sta ce biti... Do sad sam uvek instalirao sve drajvere koji su na sajtu proizvodjaca, medjutim neki dan sam uzeo graficku karticu, a pre toga sam isao preko integruse...Pa me sad zanima koje treba drajvere da instaliram a koje ne, posto vise ne idem preko integruse http://www.asus.com/support/Download/1/24/M3N78EM/ (sad kad sam ubacivao tu novu graficku, brisao sam drajvere od integruse preko Driver Sweeper-a, a sad kad budem dizao sistem sta treba da instaliram a sta ne, stavio sam link od maticne) Hvala

Ako ti je winows 7 samo uradi update...
 
Ja bih vise voleo da to skinem sa sajta maticne. Jer nemamo svi oridjidji win7 :)
 
Dal je moguce da niko nema integrusu na maticnoj ploci i graficku, pa ne zna da kaze koje drajvere treba da preskocim...
 
Evo da se javim resio sam ovaj problem tako sto sam bio skinuo driver pack solution, medjutim kad to skinem onda mi kaspersky prijavljuje virus, a instalira mi i ostale drajvere a nekad i pomesa sve...Ali sto se tice usb-a onda se brzina digne i normalno radi, neki dan sam dizao sistem na kompu i sad trazim samo da skinem drajver za usb da ne skidam ponovo taj program koji je oko 7gb...Da napomenem skinuo sam drivere sa asus-ovog sajta medjutim brzina je mala, nesto tu ne stima kod tih drajvera sa sajta maticne...Jer nije mi jasno kako sa driverpack solution drajverima radi kako treba??
 
Odakle si zapravo skinuo Driverpack Solution?
Skini zvanični i besplatan, nema potrebe za torrentima.
Kada ga pokreneš, možeš slobodno privremeno disejblovati Kasperski ako se bude protivio, jer je čist.
Levo takodje imaš expert opciju, kada je štikliraš imaćeš mogućnost izbora koje drajvere želiš instalirati.
 
Skinuo sam sa njihovog sajta. Kad se lista dole ima njihov fan page sa fb-a i tu sam nasao ovo:
DriverPack Solution
DriverPack Solution 14 R408 Final + DriverPack's 14.02.5
torrent-download: http://download0.drp.su/DRP14.torrent
Znaci skinuo sam sa torrent-a koji su oni postavili. A mozda je bolje ovo da skinem 100mb pa da mi on nadje, da sad ne cekam ponovo, posto sam obrisao taj image sto sam skinuo
 
Build for DVD sa iste stranice?
Aha, mislio sam da si skidao sa Pirate Bay-a i slično.
Ništa, probaj onda sa lite verzijom prvo (nisam je istina koristio).
Imaš i Driver Genius na primer, jedan je od boljih, pronađi na netu 14 verziju pa probaj i sa njom ako bude potrebno.
 
Poslednja izmena:
@ragured

kao neko 'ko je svojevremeno unistio tri racunara za godinu dana,dok su se jos placali hiljadama maraka;

mogu ti reci sledece,ja sta koristim i nisam imao problema od tada je ovo;

1.NOD32 sa redovnim updateom i pazis sa kojih sajtova sta skidas i iskljuci u chromeu ili vec sta koristis JAVASCRIPT zato sto to privlaci viruscine kao muve na ....med

2.Ako je integrusa,onda je to teski kinez za otprilike realne vrednosti 5 do 7 dolara maksimalno i trebali bi da idu u to generic drajveri;koji bilo

3.fleske NEMOJ da cupas ili guras na silu u komp

4. kablove u kompu drzi sto dalje jedne od drugih

5. Ako mozes,poiskljucuj sve automatsko apdejtovanje bilo gde nadjes od windowsa pa nadalje,i NIPOSTO ne instaliraj svakakve gluposti samo zato sto su free

Nadam se da sam ti malo pomogao. Ovo sve govorim iz iskustva koja sam gorko platio. Verujem da ce se iskusniji sloziti samnom oko ovoga
 
Hvala ja koristim kasperski i jako sam zadovoljan... Nije do virusa jer cim sam digao sistem i probao da nesto prebacim na fles brzina je jako mala znaci od 1 do 5 mb/s, a prosli put kad sam uradio update sa driverpack solution onda je bila 15 mb/s....
Ne razumem sta mislis kad kazes "ako je integrusa"?
Taj isti fles na drugom kompu ide brzinom oko 15mb/s
Nemam puno kablova vec samo ono osnovno sta treba...
Uvek cim dignem sistem odmah iskljucim firewall i windows update, to mi je uvek broj jedan.
Ne instaliram nista sto je free, ako mislis na one dodatke za ubrzanje i to...To i mene nervira, imam samo osnovne programe i steam preko koga igram igre...

A sad jos da bude zanimljivije uradio sam update preko driversolution pack-a, preskocio sam za zvucnu i mreznu karticu i jos po nesto, posto mi je ovako ok ne treba mi i sad mi je opet ista brzina(sporo ide kao i pre toga), prosli put sam isao da apdejtuje sve drajvere ali nesto je i pomesao i instalirao jos neke nepostojece, ali brzina je tad bila ok, oko 15mb/s
Nije mi jasno kako "Asus" na svom sajtu ne izbaci normalne drajvere ili je nesto trece...
 
Ne znam win7 64bit mi deluje ok, ali ne kontam da me takva glupost zafrkava. U Device Manager ne prijavljuje da nemam neki drajver, sve sam skinuo sa sajta maticne i sve je ok, ali ovo ne kontam vise nista...
 
Nije do virusa jer cim sam digao sistem i probao da nesto prebacim na fles brzina je jako mala znaci od 1 do 5 mb/s, a prosli put kad sam uradio update sa driverpack solution onda je bila 15 mb/s....
A probao si i obe verzije chipset drajvera za tvoju ploču?
I problem ostaje?
Malo verovatno.

2014-04-25_062215.png2014-04-25_062215.png
 
Uvek sam isao na ovu 15.49 od 215mb, probacu i ovu drugu...
 
Dal je moguce da niko nema integrusu na maticnoj ploci i graficku, pa ne zna da kaze koje drajvere treba da preskocim...

Na ovo sam mislio kada sam rekao integruša. Ja sam korisio integrušu graficku 10 godina i mogu da kazem da su sve to teski kinezi,neka me izvinu svi koji se ne slazu sa mnom,ali to vise od 10 dolara ne vredi nikako,a kod nas se sve placa vise nego sta treba,tako da me ni ne cudi sto nam je trziste it indusrije takvo kakvo jeste.

A za drajvere nadji oridjidji cd,ako imas,od maticne ploce koja ima integrušu graficku na sebi i instaliraj odatle i iskljuci update drajvera u tom programcetu,ako je ATI onda ATI catalyst
 
Poslednja izmena:
Ma to sam pitao posto mi je tad stigla graficka pa nisam znao kako sta, medjutim ploca prepozna grafiku pa iskljuci sama integresu....To sam onako usput pitao, a centralno pitanje je i dalje ovo oko usb-a.
Probao sam i onu stariju verziju za chipset opet isto, ne znam vise sta je problem... Nisam pametan, ali ne ide mi u glavu da moze da bude tako mala brzina...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno