Šta je novo?

Pomoc oko sastavljanja, nisam u toku :)

nemanja_scg

Slavan
Učlanjen(a)
10.02.2006
Poruke
231
Poena
319
prvo bih se izvinio moderatorima sto sam okacio ovako kompletno pitanje u deo "procesori" ali sam trazio i trazio, nisam uspeo da pronadjem tamu gde bih mogao postaviti pitanje kolegama zaludjenicima za ovim elektronskim spravicama :)
imam mali problem, vec nekoliko godina koristim apple a sada moram sklopiti konfiguraciju majci i nalazim se u problemu, jer dugo nisam u toku, sto bi se reklo.

prvo procesor koliko sam ja nesto gledao, stavio bih joj intela i-3 od 80tak eura, budzet bi bio do 300e (bez monitora - al ako ima neko neki predlog za monitor od oko 100e, necu se ljutiti) - e sad, stvarno nisam pratio u poslednje vreme intel vs AMD, ali ja na apple imam intela i prezadovoljan sam, sto opet nista ne mora da znaci. napominjem da je ovo racunar za moje roditelje, tako da ne mora nista ludo brzo, pre bih isao na pouzdanost i kvalitet! pa ako bih neko mogao da mi srochi komponente sta da uzmem, bio bih vam neizmerno zahvalan.

ako moderatori ovo treba da premeste, ni to nije problem, izvinjavam se jos jednom za gresku (nije namerna) :)

pozz i hvala
\o/
 
Imas pod forum sta da kupim , tu ce ti s eneko javiti jer ovo se odnosi na kupovinu komponenata..
 
@ nemanja_scg

Pogledaj u firmama Duocom, Emmi i Winwin ponude računara. Ali ako hoćeš pouzdanost, ona ponajviše zavisi od KVALITETNOG i dovoljno snažnog napajanja, ploča ne mora da bude neka elitna već možeš da kupiš i sasvim običnu, ali napajanje je vrlo vrlo bitno.

Nemoj nikako da kupiš kinesko napajanje, nego uloži samo u napajanje negde do 50 ili 60 evra, pa makar to bilo na uštrb preostalih komponenata.

Najbolja ali i najskuplja napajanja su od firme Seasonic, a sasvim solidna imaju i Thermaltake,OCZ i Corsair. LC je neki prosek ali vrši svrhu.

Ispod 500 W ja ne bih išao, pogledaj ovde ponude napajanja pa izaberi ono koje ti odgovara po ceni:

Seasonic napajanja: http://itsvet.com/proizvodi/seasonic/comp_comp_powersupply/producer/725
LC napajanja: http://itsvet.com/proizvodi/lc-power/comp_comp_powersupply/producer/204
Thermaltake: http://itsvet.com/proizvodi/thermaltake/comp_comp_powersupply/producer/49


Pogledaj po osnovu cena šta ti odgovara ali ja ne bih savetovao ništa ispod 430 W, da bi kompjuter imao dovoljno rezerve snage. Nikad nije dobro da se uzme taman napajanje koliko treba, jer napajanja imaju tendenciju da slabe sa godinama upotrebe, tako da imaj to u vidu. Preporuka je 500 W Seasonic ili Thermaltake.


P.S. Namerno ti nisam hteo preporučiti ni procesor ni ništa drugo, to nije ni bitno toliko jer ti je računar ionako do 300 evra. Neki Intel i3 će ti vršiti svrhu i do 4 GB memorije, više neće tvojima da treba od toga.
 
moja preporuka je svakako intel g530 + h61 ploca, integrusa iz intela ce im zavrsiti sve zahteve, posto ne verujem da igraju aktuelne igre, a i ako igraju, papnes im neku grafu i igrace se na high...verovatno ce ispasti ~200eur tako da ce biti i za monitor :D ja sam napravio sekundarnu konfu sa g530, h61 i ati 4770, i cak je mogla da mi bude i primarna konfa, posto bas lepo i brzo radi... ;)
 
Nazad
Vrh Dno