Šta je novo?

Pomoc oko samsunga i HDD-a

vincanity84

Cenjen
Učlanjen(a)
23.02.2011
Poruke
57
Poena
160
Ljudi zanima me sto nece da mi ocita transcendov eksterni hard moj tv samsung led c6000 a kod druga na plazmi samsungovoj nekoj starijoj radi bez problema?

jel postoji neka fora kako da namestim to da radi i ako moze objasnjenje:)

Hvala puno :)
 
da li si proverio koji format harda,vidi tvoj Tv.....?
mozda neki novi format da uradis..ako ti nije pun hard...pa da vidis onda...
vidim da ima DNLA sertifikat...da li si mozda probao ,da ga zabodes na PC....pa da ga vidis na Tv,preko mreze....
 
Gde to da proverim :)Poenta je sto uopste ne ucita hard. Ne mogu nista da vidim sa njega,jednostavno ga ne pronalazi? Hard dobije napajanje,ali u meniju tva jednsotavno se ne pojavljuje nista. Ima DLNA, ali to je wireless,a ja nemam DLNA telefon ,tako da dzabe :(
 
@DLNA, ali to je wireless,a ja nemam DLNA telefon ,tako da dzabe @
cekaj bre....nesto mi nije jasno...kakve ima veze telefon i wifi...predlazem ti da nakacis Hard na komp....instaliras neki media server...i preko dnla..bi trebalo da vidis taj Hard u mrezi...
 
Hmm :)
Mozda malo glupo pitanje, ali kako to da uradim?:)
Nikad nisam koristio dlna,ne znam u tvu uopste kako to da namestim, a kamoli na kompu te media servere.
:)
Mislim znam sta je server, znam sta je dlna, ali praksa 0 :)
 
Ovako...prvo,kazi koji komp imas..da li je Windows,Mac,Linux....da bi znao koji Media server da ti predlozim....ja sam na Mac-u..ali ima par komada koji su radjeni za oba sistema...pa ti mogu pomoci...
instaliras recimo program koji se zove PS3 Media Server..ili Serviio.....(nadji na netu,oba su besplatna,to nece biti problem)i u njima,za pocetak,podesis putanju do foldera gde su ti filmovi,muzika,slike....u tvom slucaju..putanju pravis do tog externog Harda(koji se pre toga zabo u Komp),koga Tv ne vidi......ostavis taj Media server,da radi....obicno rade u pozadini,i ne smetaju ti za normalan rad kompa...
zatim pokrenes na Tv-u...nesto sto se verovatno zove Network media..ili kako vec(nemam takav Tv,pa ne znam kakav mu je meni)ili DNLA..UPNP....i ako si sve uradio kako treba...na Tv ,bi trebalo da vidis onaj folder gde su ti filmovi sa onog Harda...i..gledas film..slusas mjuzu..ili gledas slike.....kad malo udjes u materiju,sa programom Serviio,imas zanimljive varijante,da gledas,dobre Net Video kanale..Live Streaming,i slicno,i to sve na TV-u...ali polako......:)
javi ako Zapne....:)
p.s.ako ti sve uspe...vremenom ces otkriti da ima jos puno programa ,koji rade istu stvar...samo da znas jedno..ne mogu svi da salju i titlove od filmova..ona dva gore pomenuta..Salju.....:)
 
Poslednja izmena:
Windows 7 lap top...pc svejedno :) Poenta je sto sam citao negde pre sa servisnim menijem u televizoru i tu nekim hakerisanjem da moze da se to namesti.Sutra ako nosim tv ko zna gde,mozda gde nema kompjutera,kako cu onda da pustam filmove? Znaci vise mi odgovara ta varijanta sa promenom FW u tvu ili servisnim menijem ,mada to zaista ne znam kako :)
Ovo sa serverom sam shvatio,kao kad kliknem recimo na neki folder da sherujem u mrezi tako se i ovo sheruje samo bezicno,koliko sam shvatio, naravno preko tih pomenutih servera,sto je stvarno ok,ali onda komp mora da mi bude upaljen, a tv mi je blizu kompa i onda kad hocu da gledam film u mraku nista od toga :)))
 
prijatelju....ja stvarno ne znam sta da ti kazem.....zali se Samsungu....:)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno