Šta je novo?

Pomoc oko ram za laptop?

100ka_

Poštovan
Učlanjen(a)
23.10.2014
Poruke
318
Poena
70
Postovani moze pomoc uzeo sam acer aspire 7 laptop koji ima 8gb rama (korisnih 6gb) sto mi je malo ... pa bih ja to da prosirim ali me zanima da li moze na taj laptop 2666 mhz (sad je trenutno 2400 mhz)... kapiram da ako stavim 2666 ona ce raditi na 2400 kao i ova sto je u njemu ... ali ako bih uzeo npr 2666 16gb da li moze to na ovaj laptop i kako to mogu da proverim ? ili mozda neko zna . Hvala na Info i pomoci
 
Možda će neko moći više da pomogne ako napišeš još neku oznaku sem Aspire 7. Na poleđini laptopa bi trebalo da je jedna nalepnica sa dodatnim oznakama modela. Ranije je Acer stavljao slova i brojeve u oznaku i bili su razdvojeni crtom (ne znam kako to sada izgleda).
 
Piše ti odgovor u temi koju si linkovao.
Dakle, ako u okviru biosa postoji opcija xmp profil, onda će možda raditi na više od 2666, ako ne postoji, radiće na defaultu, a to je za tvoju ploču 2666.
Ako kombinuješ bržu i sporiju, npr. 2400 i 2666, obe će raditi na 2400.
 
Piše ti odgovor u temi koju si linkovao.
Dakle, ako u okviru biosa postoji opcija xmp profil, onda će možda raditi na više od 2666, ako ne postoji, radiće na defaultu, a to je za tvoju ploču 2666.
Ako kombinuješ bržu i sporiju, npr. 2400 i 2666, obe će raditi na 2400.
A CL oznaka i to mora da se gadja ili ne? Posto je moja cl 17 ?
 
Bilo bi dobro da se gađa, ali ne mora.
Da li će raditi nećeš znati dok ne probaš.
U principu, mogu dve različite memorije da rade zajedno, ali to zavisi od BIOS-a i proizvođača memorija.
Može da se desi da kombinuješ sporiju i bržu memoriju i da zajedno rade na postavkama za bržu, ali kao što rekoh, mora da se proba.
 
Obrati paznju na to da je AMD recimo izbirljiv po pitanju memorije...
Dobrim izborom memorije laptom mozes znacajno ubrazati kao sto ga mozes i unazaditi losim izborom memorije...
Sto brza memorija (ona je nazalost i skuplja) i da je "dual rank" umesto "single rank" naravno dva memorijska stapa se podrazumevaju...
 
Vrh Dno