Šta je novo?

Pomoc oko problema sa racunarem.

Romeo Crennel

Slavan
Učlanjen(a)
18.02.2009
Poruke
987
Poena
330
Pozz ljudi,
ne znam gde tacno da pisem oko problema pa ako ovde smeta zamolio bi Admina da prebaci gde treba.

Problem je sledeci:
Ryzen 5600
Asrock b450
Ram 2x8gb
GTX 1070
PSU 1000w

Imam 3 iste masine, na jednoj je poceo CSGO da frizuje, znaci udje igra se kompetitiv(usao u deathmatch i radilo tako satima) i posle par minuta pocne igrica prvo da zabada,frizuje, pa otpusti pa opet pa onda ceo sistem se ponasa kao da se raspada i sve tako dok ne restartujem racunar i sve je normalno kad se opet upali, na jedom slicnom racunaru(imam 20 racunara) imao sam slican problem ali je bilo do grafike pa se ponadah da je i ovde isto i stavim umesto njegove identicnu sa drugog racunara i naravno sve se isto desava na tom na kom sam imao problem.
Reko aha onda nije GPU mozda je memorija, zamenim i to kad ono isto, ok onda reko ajde da kloniram sistem mozda je do sistema pa cu videti, naravno ostaje isto sve, dobro reko ajde verovatno je mozda SSD problem i izvadim iz pored racunara ssd i ugradim u ovaj problematicni i naravno opet isto.

Eto izmenjao sam sve osim CPU i Ploce, jel moguce da oni prave problem?
Ne znam eto sta bi jos probao ako neko ima predlog nek pise, svaka pomoc je dobrodosla.
 
Kakva je CPU temperatura u kriznim momentima?
 
To nisam proveravao, ali ako mu je vec toplo namesten je da se gasi na 90 ali se on ne ugasi.
 
Koliko je stara ploca i procesor? Da li si radio sistem skoro (nov) sve brises i opet. Ti kloniranjem prebacujes sve podatke iste na drugi drive.
 
Ploca je stara 2 godine, cpu nema vise od 4 meseca, imam igraonicu pa je bio upgrade procesora kad sam stavio sve iste, da klonirao sam sistem prvo sa tog sto mi ne pravi probleme i ponasao se isto pa sam onda uzeo disk i fizicki zamenio i isto,
Upravo igram csgo i temp ide do 73 stepena, fabricki kuler ali sam stavio termal grizly
 
Ploca je stara 2 godine, cpu nema vise od 4 meseca, imam igraonicu pa je bio upgrade procesora kad sam stavio sve iste, da klonirao sam sistem prvo sa tog sto mi ne pravi probleme i ponasao se isto pa sam onda uzeo disk i fizicki zamenio i isto,
Upravo igram csgo i temp ide do 73 stepena, fabricki kuler ali sam stavio termal grizly
Mnogo je to 73 stepena za CSGO. Vrv ti se previse pregreva procesor pa brljavi. A jel si podesavao nesto u BIOS?
 
73 sa stock kulerom je ok...plus je poprilično ispod granice za obaranje performansi. CPU temperatura nije problem.

Kad smo kod temperature, kolika je na grafičkoj?

Probaj i sa reinstalacijom sistema od nule...
 
Može i ploča da se greje, da li je kućište provetreno?
 
Gpu ispod 70, stavio sam drugi disk na kome je manje vise isti sistem i ponasa se isto tako da mislim da reinstal ne bi resio problem, kuciste je neko *****(falcon) nema svezeg vazduha, ima 12cm za izvlacenje ali je to kuciste i na ostalim kompovima sa istim komponentama.
Dotu sam vrteo celu noc i temp je bila 80 i radilo sve najnormalnije, stavio sam da se gasi kad dostigne 90 stepeni.
 
Jel ima stogod u C:\Windows\LiveKernelReports i C:\Windows\Minidump
 
Update BIOS i gašenje fTPM da probaš.
 
fTPM je u stvari TPM (Trusted Platform Module) a "f" su dodali u AMD-u i znači "Firmware" TPM, deo samog processora a ne odvojeni (Discrete) modul.
Nać ićeš ga u BIOS'u
 
Kolike su temperature na racunarima koji normalno rade? Da li redovno radis Windows Update? Koji antivirus imas i koliko virusa je nasao otkako imas te probleme?
Zameni taj ssd sa problematicnog kompa na drugi racunar koji ne pravi probleme pa vidi da li ce neki da se zamrzne. Time iskljucujes i windows kao problem i ssd kao problem.

Da li si radio neki test ssd-a?
 
Temperature identicne na svim kompovima jer su komponente identicne i isto se ponasa, menjao diskove i na tom problematicnom se ponasaju windowsi isto(zakucava)
Update redovno radim i nema virusa na kompovima jer ih cistim stalno a i nije dozvoljen download i instaliranje.
E sad mali update: kako sam skinuo staklo od kucista komp je radio normalno tako da pocinjem da sumnjam na temperature koje opet nisu bile bas toliko kriticine ali su izgleda pravi trotlovanje.
Ostavicu celu leto ovako pa cu videti kasnije kad budem pri parama da uzmem neki kvalitetniji cou kuler.
 
Nazad
Vrh Dno