Šta je novo?

Pomoc oko Plasme

c3

Čuven
Učlanjen(a)
05.04.2003
Poruke
1,035
Poena
649
Odlucilo smo cale i ja da je vreme da uhvatimo korak sa tehnologijom
Pa idemo ove nedelje u madjarsku da kupimo neku plasma tv
jel su tamo znacajno jeftiniji nego ovde bar za 200-300e

znam perfektno madjarski stoga netrazim savet u vezi toga :D

nego imam par pitanja. I naravno dajte mi par saveta na sta da obratim paznju

1)gledao sam na internetu i zbunila me je razlika izmedju HD-a i HD ready-a
2)da li je istina da plasme posle par godina izgube i na 50% kvaliteta slike
3)koji su top proizvodjaci

nameravam na njemu da gledam pre svega SBB-ov TotalTV,jako malo domace kanale i DVD-ove imam Yamahin dvd player.
 
Ako hoces pravu stvar trazi one koji podrzavaju punu hdtv rezoluciju tj. 1920x1080 px, a ne varijante koje rade reskaliranje na nize rezolucije. Sto se marke tice, Sony naravno, Samsung, Panasonic ...
A sto se tice drugog pitanja, nadam se da znas i engleski ....

The lifetime of the latest generation of PDPs is estimated at 60,000 hours to half life when displaying video. Half life is the point where the picture has degraded to half of its original brightness, which is considered the end of the functional life of the display. So if you use it at an average of 2-1/2 hours a day, the PDP will last approximately 65 years.
 
da li je istina da plasme posle par godina izgube i na 50% kvaliteta slike
tachno je da je vek upola kraci od CRT tv-a.A shto jeftinija plasma to ce brze da oslabi kontrast....nije 50%///to je glupost i preterivanje.U zavisnosti od eksploatacije....ako si cvrsto odluchio da je kupish onda nema razloga da te ubedjujem da je po meni bolji crt 100hz od 80cm do metar-trinitron(npr.):D.
Pazi sad:ishao sam sa Pashenogom i kupili smo u Adut company panasonic od 3700eu.Kod njega nisam video kockice,slabu ostrinu,zmrckavost slike i sl.Daje zaista bolju sliku od CRT-a( u globalu).Ali brate-cena je katastrofa.Ovi od 150 000 dindzi i sl.su dosta losiji a u nekijm situacijama i slabiji od crt-a.Znachi-"koliko para toliko muzike".U fazonu koji je nakad vazio :"bolje nabudzena PE trojka nego slaba cetvorka :D".
U svakom slucaju ti zelim srecu u odabiru i srecu na carini :D.Javi utiske.
Pozdrav!
 
I mene interesuje kako si prošao na carini? Ja sam hteo da uvezem neki AV risiver iz Hrvatske ali su mi na carini rekli da je carina 20% + PDV 18%, što se na kraju ne isplati, čak ni ako mi Hrvati vrate njihov PDV.
 
c3 je napisao(la):
pa u prodavnici platis cenu + afa to je njihov porez
na carini + 20% bez afe i posle ti vrete afu!

Nisi mi skroz jasan. Da li ti na carini naplate carinu od 20% na cenu bez afe + 18% PDV-a na tako dobijenu cenu, ili plaćaš samo 20% carine, a PDV ti ne naplate?
 
Nazad
Vrh Dno