Šta je novo?

Pomoc oko otvaranja portova za server

remi90

Zapažen
Učlanjen(a)
17.03.2022
Poruke
3
Poena
22
Pre svega korisnica sam EXE-net optike vec dve godine, pre neki mesec Supernova ih kupila i sad je Supernova. Portove sam otvorila ove godine januara za Project Zomboid da se zezamo sa drustvom, sve je bilo OK, svaki port checker na netu je pokazivao da su portovi OPEN. Sad pre nekih mesec dana oni nesto menjali sa, i koliko sam ja ukapirala promenili su Staticku IP adresu na dinamicku. Nisam ni znala da je nesto menjano, nismo igrali project zomboid na mom serveru vec neko vreme, i danas resim da napravim farming simulator 22 server da igram sa ljudima na mom stream-u i nikako da otvorim port. Sve sam probala, pa reko da vidim jel ima neko neki savet sta da radim ili mozda neko ima slican problem???
 
kupi staticku ili probaj ipv6
 
Morali bi ostali igrači da imaju IPv6 (što u Srbiji trenutno imaju samo na supernovi).

Ako ne platiš statičku IPv4 adresu, teško da ćeš uspeti. Sada 99% imaš CGNAT za IPv4.
 
Ma najlakse je reci kupi staticku. Ljudi su bili korisnici Exe neta bas zato sto su imali normalne servise kod njih i sad da te neko prisiljava na nesto i da ti sve to... Exe net i ostali provajderi u Nisu su uvek bili normalni i imali dinamicke adrese, dobar odnos up/down, televiziju i kupovinom od strane sn umesto da se jos vise unapredi, oni unistavaju. Ma treba sad svi Exe korisnici kolektivnu tuzbu protiv supernove jer to sto rade nije normalno.

Svakoga dana u svakom pogledu sve vise i vise napredujemo :) oh wait...

P.S. da sad vidim iz Pirota si... da prvo su krenuli od Pirota sa CGNATom... tako da nazalost nema pomoci sem staticke...
 
Poslednja izmena:
Staticku IP adresu na dinamicku
dinamicku javnu, na dinamicku privatnu.
Sve sam probala, pa reko da vidim jel ima neko neki savet sta da radim ili mozda neko ima slican problem???
Sad imas kao sto rekose ipv6 koji nema NAT, ali to je tek u povoju, pa sem supernove to niko nema u Srbiji.
Druga varijanta je da zakupis staticku ipv4 adresu koja je ujedno i javna.
Treca varijanta VPN i svi igraci u tom VPN-u.
 
Danas posle dugog razgovora sa njima smo dosli do zakljucka da oni mogu da promene pakete cak i posle kupljenog paketa, znaci ja sam imala paket sa statickoj IP adresi 4 godina po fiksnoj ceni, i sad mi oni to oduzimaju sto sam imala u EXE netu i moram da doplatim. Neznam jel oni mogu to da urade tako, problem je sto EXE net ne postoji vise tako da ni taj package koji sam ja imala ne postoji. Ali bar su mogli da mi jave, ono kao ej od sutra nemas staticku IP adresu, a ne promene pa ako client ne provali da nema onda kao da se nista nije ni promenilo.
 
Nazad
Vrh Dno