Šta je novo?

Kućna multimedija Pomoc oko konzole

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

PeroS

Poznat
Učlanjen(a)
27.09.2022
Poruke
263
Poena
40
Moja oprema  
Mobilni telefon
Iphone 13 mini
Pristup internetu
  1. Optički internet
Treba mi savet, imam bracu od ujaka uskoro ce im rodjendan, ujak hoce da im kupi konzolu, ali se ni ja ni on ne razumemo, vrv bi prvi izbor bio PS4, ali ne znam da li gledati neki Xbox ili PS5, sta odabrati od ova tri modela, verovatno bi uzimao polovan, sta treba da ss gleda prilikom kupovine i ima li neka platforma za tu kupivnu ili pozdan prodavac?0
 
Možda najisplativija varijanta je a Xbox Series S koji je nov na KP 250-300e i to je trenutno next gen konzola. Pretplata Ultimate Game Pass (ne znam da li se još uvek tako zove i otključava ja msm oko 400 igara) može da se uzme na godišnjem nivou (ne znam tačno koliko košta ali msm da nije više od 50e za godinu dana na Argentina ili Turska regionu) i još jedan kontroler ako su dvojica dečaka u pitanju. Ako pikaš na novo to sve je nekih 400e u vrh glave a polovno možda i jeftinije.
Lično sam kupovao polovne konzole od proverenih prodavaca na KP i nikad ni jedan problem (imao sam Xbox One S, PS3, PS4, PS Vita, Nintendo Switch lite itd, sve preko KP polovne).
PS je nekome bolji zbog igrica mada je Microsoft kupio dosta ozbiljnih firmi i dosta ekskluziva je prešlo na Xbox u poslednjih 2 godine.
Nadam se da sam pomogao, to je ugrubo napisano da ne ulazim mnogo u detalje da ne bude komentar zamoran za čitanje ako već nije.
 
Sve zavisi šta klinci vole da igraju, ako se ide na Series S (budžet varijanta next gen konzola) obavezno ići na 1TB, 512 je malo (realno ima oko 380GB +/-).
Game Pass je poskupeo, oko 700~800 din je za nove korisnike.
Na KP se mogu naći pouzdani prodavci plus sad ide Black Friday krajem meseca.
Igrice za Xbox su jeftinije preko Turske i Argentine.
 
Hvala na odgovorima, bacicu pogled, ne rauzmem se u konzole, jednom u zivotu nisam uzeo u ruke, a ni ujak, pa ne znam ni koliko bi se snasli za pass preko Turkse ili Arg, decaci su 4 i 1 razred, bitno je samo da radi i da se oni igraju, sad imaju deca u skoli da se to njima svidja, inace mislio sam da ce PS biti u prednosti, zbog veceg broja igrica, mozda vece dostupnosti kod nas... nisam znao za xbox s seriju
Hvala jos jednom😁
 
Koliko imaju softverski podrsku konzole i otprilike koliko ce jos moci da podrze neke igrice, tipa fifa, basket...?
 
Hvala na odgovorima, bacicu pogled, ne rauzmem se u konzole, jednom u zivotu nisam uzeo u ruke, a ni ujak, pa ne znam ni koliko bi se snasli za pass preko Turkse ili Arg, decaci su 4 i 1 razred, bitno je samo da radi i da se oni igraju, sad imaju deca u skoli da se to njima svidja, inace mislio sam da ce PS biti u prednosti, zbog veceg broja igrica, mozda vece dostupnosti kod nas... nisam znao za xbox s seriju
Hvala jos jednom😁
Moj glas je za Xbox jer je prihvatljiviji finansijski, momci su svakako mali i naći će sigurno neku zanimaciju na Xbox uz pretplatu koja daje pristup velikom broju igrica (msm da je i dalje oko 400)
PS je nešto skuplja varijanta, mada ne znam kako ide sa njima oko ove nove pretplate pošto nisam u tome već godinu i jače. Imam PS3 modovan koji mi skuplja prašinu 🤣
Nije to ništa teško oko naloga i za region, dosta može da se pročita a možda postoji čak i neki tutorijal. Imaš na fb stranice o konzolama i uvek je neko voljan da pomogne oko naloga.
Taj Xbox će da radi sigurno još dugo. Generacija pre je izašla pre možda 10 godina i i dalje izlaze igrice za nju ja msm. Konzole najnormalnije teraju sve nove igre poput FIFE NBA itd jer su igre drugačije optimizovane za konzole od PC.
 
Sad sam se raspitao,budzet je oko 400 evra i glavno da pokrece fifu 23, koji su najbolji modeli sa kojom specifikacijom, moze i polovni?
 
Do 400€ može da se uzme nov Xbox Series S 1tb + još jedan joypad na KP, polovnih od 1TB teško da ima, skoro su izašli.
PS5 sa domaćom garancijom polovan je oko 450€. Fifu 23 imaš na obe konzole u pretplatama.
 
@PeroS @djomla43 te je lepo savetovao, kakav KP, kakvi preprodavci...
Nisi napisao koliki su klinci, kontam da dosta igra hoće da igraju pa bi Xbox sa Game Passom bio odlična opcija, jer su igre za PS skupe.
 
@PeroS @djomla43 te je lepo savetovao, kakav KP, kakvi preprodavci...
Nisi napisao koliki su klinci, kontam da dosta igra hoće da igraju pa bi Xbox sa Game Passom bio odlična opcija, jer su igre za PS skupe.
3 i 1 razred osnovne skole, sad pricam fifa 23, fortnite, fall boy
 
To na KP jesu prodavnice koje daju, ili je neko kupio konzolu pa oni preprodaju sa njihovom garancijom?
 
Nazad
Vrh Dno