Šta je novo?

Pomoc oko Kingston hyperx

vincanity84

Cenjen
Učlanjen(a)
23.02.2011
Poruke
57
Poena
160
Uzeo sam hyperx 120gb ssd.
Na as ssd benchu mi ide read oko 488 write 160mb/s. Jel to ok? Ili trebam nesto da podesim da radi bolje? Ono tipa citao sam za ahci vs ide, mada me zanima sta vi mislite,posto se bas ne razumem u to najbolje:)

Iskljucio sam indexiranje,fatch... jos neki savet? Ili je to to,odnosno maximum :)


Hvala
 
Uf zar toliko stvari treba da se uradi. Ja sam iskljujcio defragment, iskljucio sam super fetch, system restore uvek volim da imam za nedaj boze,indexiranje iskljucio, i ne znam,mislim da je to to, firefox ne korisitm,jedino ne znam da li da diram jos i page file :)
 
Nemas potrebe da bilo sta "podesavas" i gasis od raznih funkcija u W7 ...
Imas ssd od 120gb i nema potrebe za "stednjom" resusrsa ssd-a kao sto je bilo onomad davno kad su ssd-ovi bili samo 40gb ili tek 60gb veliki...
Jedino treba instalirati ssd na 1. sata konektor (sata0) , ukljuciti AHCI, biti siguran da je pravilno izvrsen partition alignment (a to se "najlakse" postize instalacijom W7 na potpuno prazan ssd)...
To je moje misljenje, a ko hoce moze da gasi sve i svasta "radi podesavanja" a u stvari nece nista korisno postici vec samo sebi potencijalno stvoriti neki problem ...
 
Nazad
Vrh Dno