Šta je novo?

Pomoc oko izbora monitora, vec danas.

ArmoredSaint

Poštovan
Učlanjen(a)
25.07.2014
Poruke
433
Poena
69
Pozdrav drustvo, Kao sto kaze naslov, zelim nov monitor, po mogucstvu jos danas bih skoknuo do radnje. Budzet je maximum 24000 din, ne mogu preko, a u interesu mi je da prodjem sto jeftinije.
Vec 10 godina koristim LG FLATRON W1943S, 19", 1440x900, 75hz, 5ms odziv, i zadovoljan sam sve ovo vreme.

Do sad mi je par modela zapalo za oko, u pitanju su modeli od 24" i 27" i full HD rezolucijom, 1920x1080, 75Hz. Sta misliste o njima, i koji bi ste vi izabrali/predlozili:

1. LG LED 27" 27MP38VQ-B IPS Full HD 27", IPS, 1920 x 1080 Full HD, 5ms, 75Hz
-21.990 din (G-tron)

2. ASUS 24" VG245HE TN, 1920x1080 1ms, 75Hz
-23.290 din (E**i)

3. 27" Philips 274E5QHSB/00, 1920x1080 5ms, 56 -75 Hz (V) - ovo mi inace nije bas jasno, koliki je refresh rate?
-23.990 din (E**i)

Ovde su inace samo modeli sa 75Hz, mislim da je svakako bolje za oci od 60Hz, ali takodje sam i svestan da ce biti teze ostvariti tecan gameplay u 75+, kao do sad. Da li bih osetio veliku promenu i ako bih uzeo neki od 60Hz pri cemu bih u igrama jurio 60+?

Nadam se sto brzim odgovorima i hvala!
 
Meni je premalo fullhd na 24, a tek na 27inca, tako da mi se ne dopada ni jedan

Ocima tih 60hz ne smeta, nije to crt, već je statična slika
 
zelis monitor,tu ne treba zuriti...kako tako zuris,a nisi napisao ni sta zelis? moras znati sta ti treba,jel volis da sve bude fluidno,da vidis puno slika u sekundi,onda ti treba visoko osvezavanje,,,ako zelis lepe boje iz svih uglova,onda ti treba neki IPS panel,a i tu ima nekoliko vrsta...jel ti bitna jako ostra slika kao na telefonima,onda ti treba visoka rezolucija?! za taj zadnji monitor pise da je raspon od 56 do 75hz,znaci moze u 75hz raditi normalno. ako koristis dvi kabl,ponekad je potrebno u AMD/NVIDIA drajverima,u kontrol panelu podesiti neke opcije, da bi monitor uspeo da radi na tih 75hz.
 
Poslednja izmena:
U brzim igrama se itekako baš oseti tih 15hz više, naravno pod uslovom da grafička daje dovoljno veliki framerate. Da smeta očima verovatno ne direktno, ali ja pri gamingu na nižim hercažama dobijam glavobolje za desetak minuta, pa nek teoretiše ko šta hoće. Ako se iole igraš, onda uzmi 75hz.
Moje subjektivno mišljenje je da su na 27" i 1080p pikseli preveliki, tako da ne bih uzimao ništa preko 24".
Ako si gamer, imaj u vidu da za 200e verovatno možeš izbunariti i neki polovan BenQ XL2411Z 144hz, ja sam svoj sa godinu ipo dana garancije platio tačno 200e.
 
U brzim igrama se itekako baš oseti tih 15hz više, naravno pod uslovom da grafička daje dovoljno veliki framerate. Da smeta očima verovatno ne direktno, ali ja pri gamingu na nižim hercažama dobijam glavobolje za desetak minuta, pa nek teoretiše ko šta hoće. Ako se iole igraš, onda uzmi 75hz.
Moje subjektivno mišljenje je da su na 27" i 1080p pikseli preveliki, tako da ne bih uzimao ništa preko 24".
Ako si gamer, imaj u vidu da za 200e verovatno možeš izbunariti i neki polovan BenQ XL2411Z 144hz, ja sam svoj sa godinu ipo dana garancije platio tačno 200e.

da,ja imam xl2410t polovan,skroz je dobar..
 
lg 29um58-p

29 inča, ips, ultra wide, 75hz, screen split pip mode

220eu kod mađarona sa 3 god. garancije
 
Pa i kod nas je ta ista cena skoro ima da se nadje za 27362 din. sa garancijom od 3 god. svima poznata domaca maloprodaja...

A posto je covek iz Kragujevca moze da ode u tu radnju u Kragujevcu i tamo da kupi...A ne da se cima sa Madjarima oko monitora...

Taman dok kupi po toj ceni od 220 eura i Madjari naplate slanje izlazi takoreci isto.
 
Poslednja izmena:
Nisam znao. Onda još bolje. Taj monitor mu je bolji izbor od svih navedenih. Pusti mi na PM ako nije problem gde kod nas ima za taj novac.
 
Poslednja izmena:
Znaci ipak kp
 
Nazad
Vrh Dno