Šta je novo?

Pomoc oko izbora konfiguracije

im95able

Poštovan
Učlanjen(a)
03.04.2016
Poruke
0
Poena
50
Pozdrav

Bavim se programiranjem i igram ponekad nove igrice koje izadju, pa bih da zamenim svoju trenutnu konfiguraciju za novu. Budzet mi je 800-900 evra. Ne razumem se u najbolje u racunarske kompontente. Zamolio bih nekoga na ovom forumu ako moze da mi sastavi konfiguraciju na kojoj bih mogao da igram te nove titlove koji izadju, i da procesor bude solidan radi brzeg kompajliranja(ako je to moguce za moj budzet). Monitor, zvucnici mis i ostale periferije mi nisu potrebni, samo kuciste i komponente unutar njega. Ako je od ikakve pomoci ovo je moja trenutna konfiguracija :

//------------------------------------------------------------
Graficka Kartica : Nvidia GeForce GTX 560 Ti
//------------------------------------------------------------
RAM Memorija : 4.00GB Dual-Channel DDR3 @ 671MHz (9-9-9-24)
//------------------------------------------------------------
Procesor : AMD Phenom II X4 960T Thuban 45nm Technology(quad core)
//------------------------------------------------------------
Hard disk : 465GB Western Digital WDC WD5000AAKX-003CA0 (SATA) 37 ° C +
298GB Western Digital WDC WD3200AAKS-00VYA0 (SATA)
//------------------------------------------------------------

Maticna ploca : Gigabyte Technology Co. Ltd. GA-970A-D3 (Socket M2)
//------------------------------------------------------------
Operativni Sistem : Windows 8.1 Pro 64 Bit(aktiviran)
//------------------------------------------------------------

Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
koja je rezolucija monitora?trebalo bi da mozes cak i sasvim lepo trenutnu da prodas i da i prebacis 1000e,a tu vec ima mesta za ozbiljne karte,pa zavisi dal' je jedan monitor na 1080p ili nesto vece,jer ako je samo 1080p u pitanju nema potrebe za jacom kartom od 970gtx...

i dal' bi mogao da sacekas bar izlazak sledece generacije GPU-eva (valjda krenu sa izlaskom na jesen) ili hoces sto pre da odradis apgrejd?takodje,dal' to 'programiranje' znaci ekstenzivno baratanje sa internetom?
 
koja je rezolucija monitora?trebalo bi da mozes cak i sasvim lepo trenutnu da prodas i da i prebacis 1000e,a tu vec ima mesta za ozbiljne karte,pa zavisi dal' je jedan monitor na 1080p ili nesto vece,jer ako je samo 1080p u pitanju nema potrebe za jacom kartom od 970gtx...

i dal' bi mogao da sacekas bar izlazak sledece generacije GPU-eva (valjda krenu sa izlaskom na jesen) ili hoces sto pre da odradis apgrejd?takodje,dal' to 'programiranje' znaci ekstenzivno baratanje sa internetom?

Rezolucija je 1920 * 1080, i samo je jedan monitor u pitanju. Sto se programiranja tice retko diram net. A potreban mi je novi racunar sto pre, jer je na ovom pocela graficka da me zeza. Nosio sam par puta u servis i oni su menjali kuler. Ne znam da li ga opet on zeza ili tacno sta je u pitanju.
 
Ovako nesto:

1.PNG

Obrati paznju da sam stavio za memoriju 2x(znaci 16GB rama) , kad je 3200 dinara 8gb rama , zasto ne bi uzeo 16gb rama , uvek je bolje vise memoriju , kod madjara ovo sve moze povoljnije , ne znam da li ima jeftinije memorije kod njih , ovo u emmiju je stvarno dobra cena za memoriju , ne moras sve u emmiju da kupis ali mozes na osnovu mog predloga da ciljas koje komponente kupujes...
 
Ovo je sve o.k. , samo kupuj kominovano. Napaje i grafiku definitivno preko mađarske. Što se tiče ploče, ja sam ipak za da se kupi malo bolja.
 
Ovako nesto:

Pogledajte prilog 197121

Obrati paznju da sam stavio za memoriju 2x(znaci 16GB rama) , kad je 3200 dinara 8gb rama , zasto ne bi uzeo 16gb rama , uvek je bolje vise memoriju , kod madjara ovo sve moze povoljnije , ne znam da li ima jeftinije memorije kod njih , ovo u emmiju je stvarno dobra cena za memoriju , ne moras sve u emmiju da kupis ali mozes na osnovu mog predloga da ciljas koje komponente kupujes...


Da li ti u emmiju sastavljaju komponente ili ne? Te madjare su mi pominjali i ranije ali ne znam koja je fora sa njima
 
Poslednja izmena:
Претпостављам да је колега мислио на комБиновано, један део у нашим продавницама, а нешто преко КП, односно продаваца који додносе робу из Мађарске.
 
Nazad
Vrh Dno