Šta je novo?

pomoc oko bridge opcije i wireles rutera

rolex979

Cenjen
Učlanjen(a)
23.12.2010
Poruke
8
Poena
151
Potrebna mi je pomoc oko setovanja rutera TP Link WR741ND. Preko puta mene je benzinska pumpa hoja ima za svoje potrebe hot point tacku za internet. Taj signal ja primam na laptopu samo kod prozora. Posto nemam velike potrebe kada je internet u pitanju vec.......navece kada dodjem sa posla, mailovi, i poneka stranica odlucio sam da samo kupim ruter koji bi primao kod prozora taj signal i premoscavao ga bezicno na laptop u stanu. Sledio sam neka upustva sa foruma za setovanje ali nikako da mi pusti internet. Mreza koja dolazi sa pumpe je nezasticena,. Molim vas za pomoc i instrukciju kako da setujem ruter. Hvala puno svima unapred,. :)
 
mislim da neces moci sa tim ruterom da uradis to sto zelis.
tebi je potreban Repeater ili AP Client rezim rada, a u specifikaciji rutera to nije navedeno.
ako je verovati tome sto pise u specifikaciji, pomocu tog uredjaja mozes samo deliti internet konekciju.

mozes pokusati da mu stavis DD-WRT ili OpenWRT firmware, pa tako da pokusas da dodas nove opcije u svoj ruter.
 
lale87, sinoc sam kupio taj ruter po savetu prodavca koji mi je delovao da zna sta prica. Probacu veceras da mu ubacim DD-WRT, ako ne, vracam ga da uzmem nesto drugo........sa tim opcijama..sta je preporuka, sta drugo uzeti od TP linka.......Zamolio bih i ostale za neke instrukcije........
 
po savetu prodavca koji mi je delovao da zna sta prica

pre si mogao da verujes prodavcu IT opreme, sada je to kao da si otisao u trafiku da kupis zvake.. a prodavci pojma nemaju cemu sluzi vecina opreme koju prodaju, a kamoli kako se koristi..

skoro je na forumu bio slican problem, gde je opet prema savetu kupca kupljen uredjaj koji moze sluziti samo kao ruter, ali ne i kao client...

ja bih ti preporucio npr TL-WR543G
moze se koristiti ili kao ruter, ili kao klijent... cak je i jeftiniji od tog...
jedino sto je G standard, a onaj je N, ali ti to neces ni primetiti, s obzirom da ti sluzi da kraduckas internet... :wave
 
Lale87, hvala ti .......stavio sam mu sinoc DD-WRT i nisam mogao da verujem koliko opcija dobio. Nisam ni znao da ovo moze da se ovako flashuje... Koliko vidim onda nema potrebe da menjam uredjaj kada sam imam sve te opcije sa WRT.Samo da veceras sve to uspem da setujem...
 
..i sta bi? jesi li uspeo da se snadjes? kako ti radi?

ja sam bio odusevljen kad sam ga stavio na moj ruter...
 
RADI :):) sinoc sam cackao, prvo sam isao na to da proradi u klijent modu prvo, pa onda da mu radim bridge ......E sada stoji wireles u klijent modu, network name od prvog AP, ubacio mu virtual interface u vidu AP koji emituje signal kod mene u stanu, zastitio ga i radi. Znaci prima signal od onog AP u klijent modu, a emituje preko virtual u AP modu. Ostaje da jos malo cackam, fina podesavanja,ali s obzirom da nemam iskustva sa ovim malo sporo ide. Ali eto zanimacij navece pred spavanje:) da mi ti ( lale87) ne rece za wrt mozda bi likvidirao prodavca sto me zeznuo :) AKo neko ima neku sugestiju kako ovo jos dostelati,,,,,,,,,,,,hvala unapred..
 
pa sta ti jos treba, ukoliko radi posao?

a prodavac te je svakako presao, samo si imao srece da si uzeo uredjaj koji podrzava dd-wrt..
 
dali ima neki open source firmware za TP-LINK td-w8901G ? Treba mi opcija Site Survey ili nesto slicno za pregled lokalnih wireless mreza, hvala
 
Ljudi takodje imam wireless router TL-WR741ND, prvo pitanje je da li mogu uspomoc njega da kradem internet? Kako sam ja zakljucio mogu. :)
Ako mogu, instalirao sam DD-WRT, ali me sad zbunjuju ostala podesavanja. Ne razumem se u mreze. Ako neko moze da mi objasni sto je prostije moguce sta trebam i kako da podesim da ostvarim svoju zamisao. Hvala
 
hahahaha, lol... ne znam sta ti je toliko strasno... Postavio sam mozda glupo pitanje jer se ne razumem... ako nisi mogo da mi odgovoris na glupo pitanje, ne moras da postujes jos vise gluposti... :D
 
hahahaha, lol... ne znam sta ti je toliko strasno... Postavio sam mozda glupo pitanje jer se ne razumem... ako nisi mogo da mi odgovoris na glupo pitanje, ne moras da postujes jos vise gluposti... :D

bandzo87 sto se cudis sto coveku ne pomognes objasni mu ako ima 1 antenu na ruteru da to ne moze
treba da kupi ruter koji ima 3 antene.
 
Sa novijim ruterima moze i ako ima dve vece. ;)
 
bandzo87 sto se cudis sto coveku ne pomognes objasni mu ako ima 1 antenu na ruteru da to ne moze
treba da kupi ruter koji ima 3 antene.


Ama ljudi cudim se sto covek dolazi sa pitanjem kako da "krade internet"!!! Auuu bree...

Kakve bre 3 antene? Sve sto mu treba je da podesi ap client i uradi survey na wireless strani i nakaci se na neku od mreza...

@gomboc glupo je doci sa pitanjem kako da krades internet jer to nije lepo... Sta mislis ja sad otvorim temu: Ljudi imam pajser kako da opljackam zlataru? ..... zato i kazem boze sakloni....
Ako ti je internet potreban ili popricaj sa nekim od komsija pa da delite pretplatu ili nabavi svoj internet, ili pak dodji sa pitanjem da ti treba da se povezes na komsijin net radi deljenja a ne da pitas kako da krades. Tako ces lepo sacuvati moralnu stranu ljudi koji ce ti dati odgovor, jer ja ti pomoci necu kako da krades internet od nekoga... Niti je po pravilu ovog foruma to dozvoljeno...
 
Verovatno ću da popijem 2 poena za ˝offtopic˝ ali koja je razlika izmedju onog prvog kome ste pomagali i ovog drugog, obadva ˝ kradu˝ internet. Ovaj drugi bar pošteno reče da hoće da krade.
 
da garantovano bez rutera sa 3 antene nece to tako bas lako moci
 
Ne znam, ja ne vidim da sam pomagao...
3 antene? hmmm moci ce samo ako ih zameni sa jacim (barem 8dBi) inace nek ide sa 4 :p
 
Hvala svima na svemu, izvinjavam se ako sam bilo sta pogresno rekao.
Sve sam uradio, instalirao sam dd wrt, podesio da budem client, ali mi jos uvek nije jasno kako da uradim survey na
wireless strani, kako da se nakon toga nakacim. Hvala
 
Hoces mozda da ti odsviramo i neku serenadu u pokusaju kradje interneta.... Receno ti je i vise nego sto ti treba sa obzirom za koje si svrhe trazio pomoc.
 
bandzo87 sto se cudis sto coveku ne pomognes objasni mu ako ima 1 antenu na ruteru da to ne moze
treba da kupi ruter koji ima 3 antene.

Moze i ruter sa jednom antenom samo je bolje da ima jednu za receive a jednu za send. Pogledaj da li je compatibilan sa firmwearima kao sto su ddwrt ili openwrt.
 
Hahahah. Izvinite komsija ima internet i ja bih hteo da sa njim u dogovoru koristim njegov internet preko wirelles antene. :D Instalirao sam dd-wrt fw, podesio da budem client i pronasao survey, ali kada sam u client modu i odem na stranicu kaze mi da je wireless disabled. Kada stavim a APmode onda mogu da pristupim Survey site. Da li je potrebno da podesim jos nesto? Hvala
 
E tako vec moze da se postavi pitanje. Inace pre nego sto bilo sta pokusas sledeci put molim te da koristis search opciju foruma jer ovakvih stvari imas na pretek.... Inace moze i google da ti posluzi jer ono sto ti hoces moze se naci na milion raznih sajtova...

http://lmgtfy.com/?q=client+mode+in+dd-wrt
 
Nazad
Vrh Dno