Šta je novo?

Pomoc odabir ddr1 memorije

nikolaf7

Slavan
Učlanjen(a)
18.11.2005
Poruke
2,171
Poena
390
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600, Lc cc 120
Matična ploča
Gigabyte B550m ds3h
RAM
2x8gb ddr4
GPU
Asus 1060 6gb
Storage
WD i Samsung SSD, Toshiba HDD
Kućište
Bitfenix Shinobi
Miš & tastatura
G502 hero
Mobilni telefon
Samsung A34
Na poslu u kompu imam 256mb ddr400 pc3200, dell komp ploca ima samo 2 slota.....u raidu ostave sam nasao jos par istih modula od 256mb, i jedan od 512mb ali pc2100.

Pitanje je koja je bolja kombinacija - 2x256 ddr400 ili jednu sporiju+jednu brzu:d
 
Za sta koristis taj komp i podrzava li ploca dual chan?
 
Za net i office....komp je dell a ploca je neka intel morgan hill i865gv
 
Pa ako ti ploca podrzava dual-channel onda je malo bolje 2 x 256mb ddr 400 ali za net i office je bukvalno svejedno.
 
ja bi iso na vise memorije..:p
 
U jedan slot stavi 512, u drugi 256 i ne razmisljaj vise.

Bukvalno je svejedno, u realnom radu, ali ipak stavi da ima vise memorije, mozda ti zatreba kad ti neka aplikacija povuce malo vise, pa da ti manje swap-uje sa hard diska.
 
Ako ima vremena i ako voli da to proverava, naravno da moze to da uradi. Uvek je najsigurnije da sam covek donese zakljucak na osnovu svog merenja i tako se stice iskustvo.

Ali, ja sam imao identicnu situaciju pre nekoliko godina, samo na AMD baziranoj masini i probao sve varijante, i sa klokovanjem memorije i sa 2x256 DDR1 u singl-dual-channel, 2x512, 1x512 i 1x256.

U ovom slucaju "najbolje" bi bilo da stavi 512 i 256, ali da rade kao DDR 400 memorija, znaci da uspe da natera tu sporiju overklokom da radi kao DDR400.

Ali, opet male su razlike u svakodnevnom radu i da to uopste i pokusava, samo ce izgubiti vreme.

Plus, ako ti je to komp na poslu, vaznije je da radi stabilno, nego da... zanemari ovo poslednje oko overkloka.
 
Poslednja izmena:
Hvala, i meni se cini da bi najbolje bilo na 768mb da drzim...cisto da mi se vise ne zaglupljuju prozori dok ne dobijemo nove kompove...a to se mozda oduzi
 
Hvala, i meni se cini da bi najbolje bilo na 768mb da drzim...cisto da mi se vise ne zaglupljuju prozori dok ne dobijemo nove kompove...a to se mozda oduzi


Pa prozori se upravo i zaglupljuju kad se koriste razliciti memorijski moduli od razlicitih proizvodjaca.
Probaj sve kombinacije pa odluci sam.
 
Meni su se zaglupljivali jer sam bio na 256, sad mnogo manje
 
Ja sam na jedan Dell Optiplex [mislim 270 model] imao original 256Mb/266 i dodao sam bio 512/400 [Kingston].
Unutra je Northwood 2,4GHz/533 i radila je memorija na 266x2. Sasvim korektno. Posle par godina mi je dosla na servis ,zamenu elektrolita,izduvavanje prasine...
Tada sam probao ubaciti 2x512Mb/400 [Kingston] i DOSTA brze je isti windows radio! Memorija radi na nizoj frekvenciji, ali se dual channel bas primeti.
pozz
 
Radi celeron na 21x133, memorija 2x133. Hteo sam da ga stavim na 17x166 ali nema opcija za oc u biosu....je li ima neki skriveni meni ili sta, kako si ti klokovao?
 
I ja imam na poslu slicne kompove i ubacili su im po giga rama, i dalje se vuku ko mrcine.
 
Ja sam u pomenuti Dell Optiplex ubacio, pre godinu dana [klonirao] novi HDD, 320Gb/sata i naravno da brze radi od starog IDE 30 ili 40Gb [nisam siguran].
Taj Dell ima plocu 865G sa AGP slotom i jednim sata kanalom. Fabricki je unutra pun P4 [Northwood,2,4/533/512Kb].
Treba polako skinuti kuler [ima njihov patent sa zelenim zakacaljkama!] i pogledati u kakvom su stanju elektroliti uz sam procesor! Kamaru sam ih promenio i sa vidljive strane i ispod kulera i sad fino radi.
pozz
 
Imam staru makinu jos uvek, asus P4P800-E i 3.2 Prescot, jedno vreme sam bio zaludan i imao gomilu raznih memorija, najbolja kombinacija je sto vise meorije, razliku izmedju dual i single chanela sam izmerio tek kad sam pokrenuo neki render i merio vreme, oko 5% je bilo brze u dual chanelu. XP je poceo da radi korektno tek sa 1gb a sa 2gb bas lepo. 2x256 u dual chanelu je jad i beda, vuce se ko prebijen, sa 768 malo bolje ali tek sa 1gb se vidi razlika.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno