Šta je novo?

pomoc dobri ljudi :)

zzzika

Slavan
Učlanjen(a)
10.02.2008
Poruke
9
Poena
301
kupio nov komp...i hteo sam da probam kako to ide sa oc...i zeznuo ga, fala bogu ovde ima kako se resetuje bios pa cu to da odradim. a sad pomoc posto sam citao i trazio ali mi ne ide.
kako da podignem frekvenciju cpu-a a da mi to radi, znaci kao shvatam ona uputstva ali ipak izgleda da ne.

npr. podignem sa 200x10.5 na 230x10.5, k8<-->ht nb sa 5x stavim na 4x i cita ga u cpuz i dalje kao 2.1ghz i to mi nije jasno... i sta je i kako se podesava ono za memoriju 5-5-5-15(npr, samo lupam brojke nit imam pojma sta je niti da li i kako da podesim).

a ploca je po mom laickom misljenju uzas ali to je vec druga tema...

hvala!
 
Pa nema tu neke mudrosti. Podizes FSB ali po malo u koracima od recimo 5 i ides na save&exit i cekas da se podigne Win. Ako sve prodje kako treba ides ponovo u bios i ponavljas postupak dok god ne budes mogao u Win, onda to znaci da je previse za tu voltazu.Onda vratis vrednost na nizu. Posle treba ispitati stabilnost te postavke, ali to je duga prica. Pri OC-ovanju pazis da ti HT ne predje 1000 i uvek gledas da memoriju teras u njenim granicama da ne ides previse takodje, jer podizanjem FSB-a OC-ujes i memoriju tj. podizes joj frekvencu. Za tajminge (5-5-5-15...) pogledaj nalepnicu na memoriji na njoj pise kako treba da podesis u biosu.

Vidim da si dosta neiskusan sto se tice OC-a pa ipak ti jos malo pretrazuj forum dok ne naucis bar osnovne stvari o HW-u.
 
Poslednja izmena:
ma jasno je meni sve to, ja ga dignem na 230 sa def. od 200 i stavim 4x ht sto dodje 920mhz (znaci ispod 1ghz) ali nema promene. a ulazi u win. kazem, u cpuz i dalje cita 2.1ghz. iskljucio sam i cool'n'quiet. jedino memoriju nisam dirao jer mi to nikako nije jasno, ti tajminzi:wall:(jao boze ubicete me)
 
Ili forum ili novi broj DIGITAL!-a gde imaš objašnjeno, kao što autori teksta kažu, 70% cele priče ;)

Poz
 
pa probacu i taj digital ali sumnjam...ima ovde na forumu oc amd-a i lepo pise ali meni nesto ne ide.znaci jedino ako me memorija zeza jer samo nju niasm dirao.
 
pa probacu i taj digital ali sumnjam...ima ovde na forumu oc amd-a i lepo pise ali meni nesto ne ide.znaci jedino ako me memorija zeza jer samo nju niasm dirao.

Trebalo bi da u novom broju Digital!-a izadje jedno lepo uputstvo za OC AMD-a :wave:
 
jel izasao taj broj ili tek treba? uostalom verovatno pise na naslovnoj, sto pa ja pitam
 
Poslednja izmena:
izgleda da sam gresio od pocetka. ja sam menjao cpu freq kojaje na 200 a fsb je nedostupan (zakljucan?). kako pa to da otkljucam?
 
....

mislim da gresis u pitanju je oc Intela-a :wave:
broj je izasao za ovaj mesec
pozzz
 
Vrh Dno