Šta je novo?

Pomoći u izboru 18tice klime

grijač od momka

Zapažen
Učlanjen(a)
23.11.2023
Poruke
3
Poena
1
Pozdrav ljudi,

Trebala bi mi pomoć oko kupovine klima uređaja za stan, u pitanju je 18tica i nisam siguran koju da uzmem a one koje su mi ponuđene jesu:

  • GREE PULAR ECO PLUS INVERTER R32 18K
  • BOSCH CLIMATE 2000 18K
  • Haier Pearl AS50PDAHRA
  • Haier Tundra green plus,AS50TDDHRA-CLC
  • LG S18EQ.NSK/UL2
  • SAMSUNG LUZON AR18TXHZAWKNEU
  • GREE COMFORT MUSE EVO (GWH18ACD-K6DNA1)
Prodavac mi je nudio Haier klime ka da su najjače na svijet, a ja prvi put čujem za tu marku pa bih da provjerim prije nego što se odlučim ukoliko imate iskustva sa ovim modelima <3
 
Koliki je budzet za klimu?Haier je posle Lg i Samsunga najveci proizvodjac bele tehnike u svetu.
 
Koliki je budzet za klimu?Haier je posle Lg i Samsunga najveci proizvodjac bele tehnike u svetu.
Ovo su ponuđene i ja sam iz Podgorice tako da su manje više sve u rangu 850-1000e i nema nekog dodatnog izbora u ovom cjenovnom rangu. :/ . To je super što se tiče proizvođača ali ovi modeli me interesuju ako ima iskustva neko
 
Kolika se kvadratura greje?
Od ovih ponuđenih možda  LG, ova dva gree modela bi izbegao jer je bilo dosta žalbi na njihove 12tice.
 
Posto je u pitanju Podgorica znaci da tu zime nema skoro nikad. Kvadratura i jeste i nije za 18 klimu. Ako je budzet do 1000 evra ja bi licno isao na Daikin ftxc 50. U Srbiji je tacno toliko a mislim da je kvalitetnija od svih navedenih.
 
vivax 18 aeri 850e ili fujitsu 18 kmta 1330e
neizolovan prostor 35-40kv, prevashodno za grijanje. da li se isplati doplatiti razliku od 500e za fujitsu ili ce i vivax zavrsiti dobar posao?
 
vivax 18 aeri 850e ili fujitsu 18 kmta 1330e
neizolovan prostor 35-40kv, prevashodno za grijanje. da li se isplati doplatiti razliku od 500e za fujitsu ili ce i vivax zavrsiti dobar posao?

Ta 18 aeri ima spoljasnju kao 12 vivax aeyi, https://vivax.hr/usporedivanje-proizvoda/?ids=20471,18682&show_difference=nov

mada gledam i fuji nista specijano nema tezu SJ (36kg)

Obzirom da ce obe trositi kao tenk bolje da uzmes 12 gree amber ultra koja ima spoljnu 44-45kg i kontam da ce zagrejati taj prostor, a za potrosnju ne pitaj.
 
Ja sam uzeo ljetos taj LG. Imam 40ak kvadrata neizolovanog prostora, ali klima radi samo nekih 7,8 sati dnevno. Nisu još niske temp u PG, ali klima radi OK. Modulira dobro tako da nikad ne gasi kompresor. Makar ovo kratko koliko se ja grijem na nju.
 
Nazad
Vrh Dno