Šta je novo?

Pomoć, treba mi je uputstvo-kodovi za univerzalni daljinski

V

VIA

Guest
Napravio sam IR prijemnik, i od drugara dobio univerzalni daljinac ali bez uputstva. Komp sam naučio kako da radi sa njim, ali bih sad da daljinac naučim kako da radi sa ostalim uređajima u kući (kad već može). Ima li ko od vas uputstvo (kodove) za ovaj NN primerak URC-10B (CDT-52A)
urc.jpg

Tražio sam po netu ali bezuspešno, a i naziv modela je dušu dao za traženje (UniversalRemoteControl-10Black)
Unapred hvala
 
Ako se ne varam ti kodovi su univerzalni, tj. nezavisno od modela daljinskog svaki model uredjaja (ima ih dosta kod kojih se preklapaju) ima svoj kod, a neki modeli univerzalnih daljinaca se isporucuju uz uputstvo sa spiskom kodova za odredjene modele uredjaja poznatijih svetskih proizvodjaca, pa mozda ne bi bilo lose da potrazis nesto takvo (tipa Sony TV modeli taj, taj i taj imaju kod xxx, modeli ovaj i onaj imaju kod xxy...)...
 
Ma probao sam ih sve sa liste URC-XXXX (http://www.hifi-remote.com/ofaold/index.html) ali ni jedan ponuđen daljinac nema dvocifrenu oznaku. Ima neka fora da daljinac šalje komandu za isključenje, pa kad se aparat ugasi - to je to, ali nisam uspeo da je pokrenem.
 
Hteo sam da kazem da kodovi nisu fixni za model daljinca nego za uredjaje (TV, muzika, Video...) za koje se daljinac koristi, a posoje i daljinci koji imaju neki scan koji automatski trazi kod za odredjeni uredjaj.
 
Re: Pomoć, treba mi je uputstvo-kodovi za univerzalni daljin

VIA je napisao(la):
Napravio sam IR prijemnik, i od drugara dobio univerzalni daljinac ali bez uputstva. Komp sam naučio kako da radi sa njim, ali bih sad da daljinac naučim kako da radi sa ostalim uređajima u kući (kad već može). Ima li ko od vas uputstvo (kodove) za ovaj NN primerak URC-10B (CDT-52A)
urc.jpg

Tražio sam po netu ali bezuspešno, a i naziv modela je dušu dao za traženje (UniversalRemoteControl-10Black)
Unapred hvala

Moj savet ti je da odes na buvljak i pronadjes gde se prodaje isti takav. Pogledas i zamolis da prepises kodove. Trebalo bi da pishu na poledjini pakovanja ili sl. Inace postoji i opcija automatskog trazenja uredjaja ali u zavisnosti od daljinca do daljinca se razlicito aktivira.

Pozdrav
 

Prilozi

  • daljinac.jpg
    daljinac.jpg
    181.1 KB · Pregleda: 10
Nisam jos nista uradio.. nit bio da vidim za garanciju nit narucio onaj zamenski jer mozda ga ima i kod Kineza tamo treba proveriti.

Hvala videcu kasnije 🍻
 
Nazad
Vrh Dno