Šta je novo?

Pomoć oko podešavanja virtuelne mreže na Vmware 10

Bioshock

Cenjen
Učlanjen(a)
23.06.2013
Poruke
64
Poena
159
Pokušavam da simuliram pravu mrežu na Vmware 10 programu za potrebe učenja. Podesio sam bridged konekciju i instalirao server 2012 (na kojem želim da instaliram DHCP, DNS i DC) i klijenta sa Windows 8.1. Trenutno obe virtuelne mašine izlaze na internet, ali se međusobno ne vide u mreži, odnosno ne mogu da ih pingujem. Ima li neko neki savet ili predlog?
 
Nesto ne valjda tu interno medju njima onda. Da li se padaju pod isti sub-IP range? (jesu obe 192.168.x.stagod ? - da li je x isto za obe?))

Moguce je da je Firewall podesen tako :) Ja sam bez problema povezivao klijente unutar VMova tako, bez ikakvog posebnog podesavanja (PnP bas)

Probaj na NAT da prebacis, moguce je da te zeza kartica koju bridge-uju.
 
Još nisam podešavao serveru statičku ip adresu. Adrese su dinamičke i menjaju se i u istom su subnetu. Sad su bile 192.168.0.110 i 192.168.0.111 i bilo mi je logično da ću moći da ih pingujem međusobno. Ali kaže request timed out. Ako stavim NAT, biće u LANu ali neće izlaziti na internet, zar ne?
 
Izlazice. Ne secam se koja je korist od Bridged iskreno... ima je, ali ne secam se ;)
 
Upisao sam IT akademiju i profa reče bridged mod, zato sam koristio to a ne NAt. Aj probaću ovako :)
 
Ako je rekao Bridged za domaci ili nesto, onda bolje probaj to.

Ranije je Bridged bio default mod, i ne secam se zasto je bio bolji, ali je od verzije 7 ili 8 (tako nesto...) NAT default mod, a Bridged mi cak i ne radi uvek ;) (a pogotovu ume da zeza ako je bridged a neka kartica je Disconnected!)
 
Ma kakav domaći. Za sad je sve teorija, a ja hoću da napravim mini lab i da se igram sa grupama polisama i slično. Tamo ne koristimo Vmware nego glupi Hyper V koji može da napravi ili eksterni ili interni switch, što znači da se mašine vide međusobno ali ne idu na net i obrnuto. Postoje fore da se to zaobiđe, ali nije naivno. Treba da se konfigurišu dva NICa na serveru, jedan interni, jedan eksterni i da se podesi veb server, ali čini mi se da nije naivno. Vmware je svakako najbolji i on mi je rekao da je varijanta da to podesim preko bridged moda. Videću kasnije da li radi sa NAT varijantom.
 
Isprobaj onda NAT cisto da vidis da li Bridge zeza ili je do konfiguracije samih masina (jedino mi Firewall pada na pamet, posto nisam nesto u mreznim vodama, sigurno ima drugih mogucnosti, javice se vec neko).

A onda ces lako dalje.

Onaj Custom ce ti dozvoliti da imas interni bez interneta.
 
Pa firewall nisam ni dirao. Mislim, sve je na difoltu. Probacu da ubijem firewall na obe mašine potpuno.
 
Nazad
Vrh Dno