Šta je novo?

Pomoć oko obaranjsa sistema

babac90

Cenjen
Učlanjen(a)
13.02.2011
Poruke
36
Poena
154
može li mi ko reci da li ja mogu kako oboriti sistem preko USB Sticka na Acer Aspire One ?? Ako se moze oboriti, malo pojasnite kako da bootam instalaciju preko sticka :)

tnx
 
Da ga oboris, ili da ga podignes? Koji sistem je u pitanju? Ima vise programa koji omogucavaju pravljenje butabilnog flesa, imas >ovde< temu za instalaciju XP-a sa flesa.
 
Poslednja izmena:
u pitanju je windows xp.
zelio bih da ga srusim i ponovno podignem tj. da odradim reinstalaciju windows xp-a sa usb sticka
 
Cuo sam da netbookovi (mozda i laptopovi) imaju skrivenu particiju na kojoj stoji ceo fabricki OS, sa svim programima i driverima. Konkretno, na mom Asusu 1001PX se toj particiji pristupa pritiskanjem F9 prilikom bootovanja. Nisam probao ali tako pise u uputstvu. Drugar je to probao na nekom HP. Zeznuo je OS pa je onda uradio restore i sve se vratilo na default.

Zna li neko nesto o ovome?
 
Ovo imaju samo neki note/netbook racunari, ali to nije nista novo, odavno se koristi taj sistem.
 
Ja ne kapiram šta ti znači to "obaranje sistema". Je l hoćeš da sje8eš Win pa da nekom izgleda kao da mora da se reinstalira ili šta? :d Ako hoćeš samo čistu instalaciju, napravi bootabilni USB (i podesi u BIOS-u da bootuje s USB flasha), pokreni instalaciju sa njega i izaberi clean install, tj. formatiraj C: particiju.

Ako tvoj Acer A1 dolazi sa legalnim Windowsom, onda verovatno ima skrivenu particiju sa koje možeš da digneš sistem. Prilikom bootovanja, pritisni Alt+F10 i prati dalja upustva, ili u Windowsu izaberi Acer eRecovery.
 
Nazad
Vrh Dno