Šta je novo?

Pomoć oko kupovine polovnog 3Gs

LuxoR

Čuven
Učlanjen(a)
20.01.2002
Poruke
871
Poena
619
Ja već toliko miksam da sam sam sebi dosadio :d

Prvo sam imao dilemu HTC chacha ili Desire .. odlučio se za Desire (povoljna ponuda sa garancijom) i to mi propalo - prodao čovek drugom, u međuvremenu sam skupio još koji evrić i sada sam video da 3Gs mogu da se nađu za nešto malo preko 200e ...

e sad, na šta i kako da obratim pažnju prilikom kupovine? Šta da jurim među opcijama? Video sam na par klipova kao razliku između 3G i 3Gs je što ovaj ima kameru, drugačiju oznaku modela, hromirana slova na poleđini, multitasking i sl ...

Šta da gledam a da mi ne uvale 3g ili kineza ?

Kako se ispoljavaju "kvarovi" oko wifija jer mi je on bitna stvar, koliko treba da ga čačkam da bih bio siguran da radi? da li se oni kvarovi "gubi wifi" ispoljavaju tako što ne radi uopšte / radi 1-2-5-10 minuta ?

Koji da jurim iOS, fw, bb ? ako se ne varam ima neki bb 06.15 koji praktično onemogućava GPS i sa njega za sada nema vraćanja... ima li još takvih nekih brojeva koje bih trebao da zaobilazim?

Što se tiče jailbreak-a ne znam da li bih ga radio (imam prvu generaciju toucha i nije mi trebao jailbreak - najviše sam ga koristio za filmove i muziku a ostale aplikacije su mi i besplate završavale posao) jedino što me na iphone-u privlači za jailbreak je navigacija ... kako da znam da li je tel već jailbreakovan i ako nije kako da znam da npr ima taj neki fw,bb koji mi dozvoljava/ne dozvoljava jailbreak?
 
Razliku izmedju 3G i 3GS je u tome sto 3GS ima pravi kompas, a 3G nema, kao i kad udjes u kameru 3GS ima opciju za snimanje dok 3G nema. Gledaj da nije ostecen tj. da nema onih pukotina dole kod konektora gde se puni. Naravno da ima full origunalnu opremu, slusalice, punjac, usb i kutiju. Sto se tice BB gledaj da ti bude do 5.13.04 svi preko ne mogu da se otkljucaju. Ako je sim free to ne vazi. Sto se tice BB 6.15, radice ti sve sem GPS-a.

I sto se tice JB, ako ti nije sim free treba ces da ga radis da bi mogao da otkljucas telefon.
 
Poslednja izmena:
jel ima veze bb sa verzijom iOSa ? da li znači ako imam BB do tog 5.13.04 da mogu da ga apgrejdujem na bilo koji iOS ? (ne znam da li 5 može na 3gs) u prevodu ako je bb do tog broja "nema šta da brinem" ?
 
Naravno da ces moci da ga update-ujes na bilo koju verziju iOS-a. Samo ako nije sim free trebaces da pravis custom fw nikako neces smeti da radis sa oficijalnim da ti ne bi podigao BB i trajno zakljucao. Tj. opet ces ti moci da ga otkljucas ako se zeznes slucajno, ali ces onda trebati da ubacis BB od iPad-a 6.15, gde ti nece raditi GPS.

I iOS5 moze na 3GS. Koristim ga od kada je izasao na mom 3GS-u i prezadovoljan sam. ;)
 
ok ... to su mi u suštini za sada sve španska sela, ali u svakom slučaju mi znači da ću moći .. (pa kad skupim znanje i m*da da odradim :d )
 
Ovo oko kamere za snimanje, koliko je to 100% siguran pokazatelj? da li postoji neka verzija softvera na kojoj običan 3g može da snima?

A i kako da znam da li je simfree ili je otključan osim verovanja na reč?
 
Poslednja izmena:
Moze u 3G da se integrise pomocu nekog tweak-a iz Cydia-e. Ali najsigurniji pokazatelj ti je kompas. ;)
I obrati paznju da li mu radi senzor, pozovi nekog i stavi palac gore kod slusalice da vidis da li ce ekran da ti se ugasi. Takodje proveri wi-fi kako hvata signal i da li mu radi GPS.

Pa ako nema Cydia-u i hvata signal kad ubacis svoju karticu onda je sim free ili ako ima Cydia-u proveri da li ima ultrasnow onda instaliran. Ako nema opet je sim free.
 
Poslednja izmena:
a ako je simfree to onda znači da mogu do besvesti da ga updateujem preko itunes-a ? da li tu isto moram da pazim na neke verzije fw i bb za potencijalni jailbreak ili će u tom slučaju to uvek moći?

i opet kako da znam 100% da je tel simfree ?
 
Vec sam ti odgovrio kako da znas da li je 100% sim free. Necu se bzvz ponavljam, malo citaj sta pisem.

A to sto je sim free znaci da ne moras da se zezas oko pravljenja custom fw itd. I moci ces da ga update-ujes sa oficijalnim fw preko iTunes. Ako nadjes povoljno sim free kupuj i nema te boli glava posle.
 
bio si editovao taj deo pa sam prevideo ...

između ostalog pratim sajt iclarified i na njemu mi se čini da sam video nekoliko "alatki" za otključavanje, jel taj ultrasnow jedini ili može da postoji još neki ?

zapitkujem ovoliko da ne dam 250+e a da mi neko nešto uvali ...
 
Ne postoji drugi, samo ultrasn0w.

P. S. Kad se vec ne razumes, povedi nekog iskusnog ko vec ima iPhone i zna sve ovo o cemu sam ti pisao.
 
Poslednja izmena:
ok cool thx

uveliko već prelistavam oglase ... al se nešto mnogo ne javljaju ... a što ima prevaranata .. sunce ti ...
 
1. Pregledaj ekran i ogrebotine
2. Pogledaj verziju firmwarea i baseband.
3. Da li ima Cydiju - ako ima onda je vec JB.
4. Da li je simfree ili unlockovan?
- Ako ima cydiu proveri da li ima ultrasnow - nije simfree
- Ako ima baseband 05.13.04 i ima ultranow - nije simfree
- Ako ima baseband 06.15 i ima ultranow - nije simfree i ne radi GPS
5. Pogledaj da li ima kompas.. to je 3gs.
6. Ako ima Cydiju, proveri u Cydiji da li ima SHSHS kljuceve za reinstalaciju starije verzije iOS (zeleni text na vrhu ili dnu strane)

Ako je telefon JB i nije simfree vec koristi ultrasnow NIKAKO NEMOJ RADITI FACTORY RESET jer ce se telefon blokirati pa ces morti da reinstaliras iOS, a to ti najmanje treba dok ne ustanovis kompletnu stanje telefona.
 
Razlika izmedju 3G i 3GSa je ogromna, najbitnije sto je 3GS mnogo brzi telefon, kamera i kompas su neki bonus, nema smisla ispod 3GSa uzimati iPhone sad, osim ako 3G nema za 100e.

I kako mislish da ti uvale kineza, pa da su oni toliko slicni, svi bi mi shetali kineze sad :)
 
obzirom da kineza nikad nisam video, a od iphonova sam video možda 2 uživo (+ 1 moj touch) ... nemam pojma na šta liči

potencijalno imam varijantu za 3Gs za prihvatljive pare .. trebalo bi u utorak da imam konkretnije podatke ... zahebana ova kupovina telefona :d
 
Postoje kineske verzije ip4 koje izgledaju identicno kao i pravi ip4.. samo je razlika u sw i u ekranu.
 
Bio sam poručio od tipa iz Sombora, sve smo se porukama izdopisivali .. verzija softvera 4.1, bb (modem) 4.15 simfree, kaže nema nigde ultrasnow, jailbreakovan ima cydia ali kaže nema ultrasnow .. u poruci sam mu lepo naveo da li radi wifi i gps .. i kažem mu da ću pregledati telefon pošto pošalje i da ću ga odmah vratiti ukoliko nešto nije tako ... kaže on ma nemaš frke ja se ovime bavim, sad mi stižu četvorke i 4s ...

telefon stiže danas i bb je 6.15 a u cydia ima ultrasnow ja ga nazovem i on menja priču kao "nisam ja tu ništa dirao, tako meni došao telefon..", normalno da sam ga odmah vratio kuriru ...

sad mi stiže poruka od njega da li sam platio transport ?!? naravno da nisam i krene on kao "ma za tebe je 3310, kao treba ti za naučne svrhe pa ćeš da ga apdejtuješ a i gps je toliko bitna stvar da se bez njega ne može. Smesnooo"
wtf !??! lepo mu citiram kakve mi je karakteristike naveo i da to ne odgovara telefonu i to je to ...

opet menja priču "mene bb ne zanima, telefon je perfektan i sve na njemu radi u savršenom stanju, upravo je prodat, sutra ga šaljem..."

a pre njega sam kroz tel razgovor utvrdio još 3 komada sa oglasa da uopšte nisu simfree iako se prodaju kao takvi ...

mada ako je išta dobro izašlo na licu mesta sam uporedio ekrane od mog ZTE Blade-a i iPhone-a .. jeste da iPhone ima "bogatiju" sliku ali se vide nazubljenja pogotvu kad se uđe u opcije u odnosu na 480x800 rezoluciju tako da sam rešio da ipak jurim neki android sa tom rezolucijom ... ip4 mi je daleko van novčanih domašaja i volje da dajem tolike pare na tel.
 
Svestan sam ja svih tih ograničenja (imam Touch) i što se kaže sa njima veoma dobro mogu da živim :d ono što me je razočaralo je ekran, koji mi je mnogo "čistiji" na ZTE-u (veća rezolucija) ...
 
Izbegavaj to slanje kuririma, pogotovo kada su neke skuplje stvari u pitanju. Gledaj samo da bude licno preuzimanje, bas zbog takvih prevaranata. Imao si srece. ;)

Sto se tice ogranicenosti, iPhone nije ni malo ogranicen, dosta je jednostavaniji i funkcionalniji od androida. Ali ne bih vise isao u off, jer postoje teme iPhone vs Android.
 
I4 je po meni jako savrsena sprava retina display kida ja sam jako zadovoljan apple kvalitetom
 
sve je to lepo, ali mi je way out of price range :( imam iPod touch gen 1 i na njemu mi bukvalno nedostaje samo još da mogu da telefoniram .. uz malo sreće možda sutra napravim neki fini poslić za prihvatljive pare ... držte mi fige ...

btw ponovo u zadnjih nedelju dana jedno 10 oglasa, od kojih 6 nije ništa napisalo sem "sve radi" a ono bb 6.15, a ovo četvoro napisali eksplicitno da radi navigacija a ono takođe 6.15 ... jel se to narod masovno za**bao pa odradili svi update ?
 
sve je to lepo, ali mi je way out of price range :( imam iPod touch gen 1 i na njemu mi bukvalno nedostaje samo još da mogu da telefoniram .. uz malo sreće možda sutra napravim neki fini poslić za prihvatljive pare ... držte mi fige ...

btw ponovo u zadnjih nedelju dana jedno 10 oglasa, od kojih 6 nije ništa napisalo sem "sve radi" a ono bb 6.15, a ovo četvoro napisali eksplicitno da radi navigacija a ono takođe 6.15 ... jel se to narod masovno za**bao pa odradili svi update ?

Hmm imas neki dodaotak za sim za ipod touch... Bilo je na limudu da se kupi svojevremeno... Ne secam se cene. Ps koji proc ima Ipod 1g?
 
pa verovatno kao i prvi iphone (2g) ... bilo je tako nešto, ali mislim da to može tek od ipod gen 2 (ovaj prvi nema mikrofon) a i ako se dobro sećam taj dodatak je fino povećavao sve dimenzije uređaja
 
pa verovatno kao i prvi iphone (2g) ... bilo je tako nešto, ali mislim da to može tek od ipod gen 2 (ovaj prvi nema mikrofon) a i ako se dobro sećam taj dodatak je fino povećavao sve dimenzije uređaja

Sta te briga imas kvalitetan uredjaj :) Apple je zaista kvalitetna firma evo nikada mi se ekran nije izgrebao, Ali gledam pucaju kao nevreme ekrani i pokliopci (zbog toga sam kupio i ISKIN) i ako ne volim futrole i te fazone. Ali sta da se radi :)
 
Uzeo sam 3gs .. nije simfree ali lepo radi gps, softver je 4.1 (8B117) i baseband je 5.12.01

e sad telefon je stigao sa pun kufer instaliranih aplikacija (poskidao sam one džidžabidže - video desktop, efekti sa ikonicama itd.) ima i navigaciju (iGo)

šta ja sada smem da uradim sa njim po pitanju update-a ili neke varijante factory defaults-a ? ima li načina da sačuvam nekako "backup" telefona da ako nešto sutra zeznem sa aplikacijama da ga vratim na ovo ovakvo stanje? ima li varijante vraćanja na fabričko ali da mi ne odleti baseband na 6.15 ?

iTunes mi nudi update na ios5, da li postoji varijanta da stavljam taj ios a da mogu da ga otključam (i da ostane gps) ?

U Cydia ima mnooogooo aplikacija raznoraznih, da li na neku treba posebno da obratim pažnju ili mogu komotno da brišem sve osim ultrasnow ?

e da, tel je imao neku antiglare foliju preko ekrana, ma odmah sam skinuo, em je ekran bio musaviji, em je pod prstima mnogo gadan osećaj ...
 
Mislim da si se solidno zeznuo, 3GS je dosta star telefon i još je sporiji od Blade-a (izuzev u browser-u) i sa mnogo lošijim ekranom. Verovatno si ga i preplatio, u Srbiji dosta drže cenu, ovde se 3GS može naći ispod 100 evra. Ali dobro, ako si ga uzeo za čačkanje i zezanje, može da ti zadrži pažnju neko vreme, verovatno ćeš moći i da ga solidno utopiš nakon toga.
 
Prvo.. nikako nemoj da radis reset factory defaults, jer ce ti blokirati telefon. Dalje, kada otvoris Cydiju pogledaj sta pise koji za koje verzije iOS-a postoji SHSHs kljucevi (sitan text zelene boje na vrhu ili na dnu pocetne strane Cydije). Ako hoces da menjas verziju iOS-a moras da:
1. Nadjes negde bas taj ipSW file.
2. Patchujes ga tako da ne menja baseband
3. Da imas stariju verziju iTunesa koji mogu da instaliraju bas taj ipsw.

Sve u svemu, moras mnogo da citas i pazis pre nego sto se upustis u proceduru flashovanja.
 
Mislim da si se solidno zeznuo, 3GS je dosta star telefon i još je sporiji od Blade-a (izuzev u browser-u) i sa mnogo lošijim ekranom. Verovatno si ga i preplatio, u Srbiji dosta drže cenu, ovde se 3GS može naći ispod 100 evra. Ali dobro, ako si ga uzeo za čačkanje i zezanje, može da ti zadrži pažnju neko vreme, verovatno ćeš moći i da ga solidno utopiš nakon toga.

jesam se zeznuo zbog cene (platio sam ga nešto manje od inače cene koja ide po oglasima), sve je "tamo preko granice" jeftinije, ali šta ću .. nemam nikoga da mi ga doturi od preko te iste granice ...

ZTE ima veću rezoluciju, ali je neuporedivo sporiji (nekoliko romova sam probavao), pogotovu browser. Obzirom da meni u suštini treba ipod touch (muzika), browser i telefon ovo mi je skoro pa jedina varijanta (u itunesu imam komplet sređenu biblioteku i skroz mi odgovara takav način sinhronizacije) ... na androidu sam instaliravao pun kufer aplikacija za muziku, sinhronizaciju i sve i svašta u pokušaju da ga nateram da funkcioniše kao ipod touch ali sam skapirao da to jedino mogu ovako ...

Prvo.. nikako nemoj da radis reset factory defaults, jer ce ti blokirati telefon. Dalje, kada otvoris Cydiju pogledaj sta pise koji za koje verzije iOS-a postoji SHSHs kljucevi (sitan text zelene boje na vrhu ili na dnu pocetne strane Cydije). Ako hoces da menjas verziju iOS-a moras da:
1. Nadjes negde bas taj ipSW file.
2. Patchujes ga tako da ne menja baseband
3. Da imas stariju verziju iTunesa koji mogu da instaliraju bas taj ipsw.

Sve u svemu, moras mnogo da citas i pazis pre nego sto se upustis u proceduru flashovanja.

zeleni tekst kaže: SHSH iOS 4.1, 4.3.5 ..

nije mi toliko do flashovanja, nego čisto da imam neki "backup" ako nešto sj**em na telefonu da mogu da ga povratim iz mrtvih u ovo aktuelno stanje ...
 
Nazad
Vrh Dno