Šta je novo?

Pomoć oko konfiguracije, nedoumica!!

subzero

Cenjen
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruke
117
Poena
170
Pozdrav. Želim da uzmem nov računar, prvenstveno za gejming, ali sam kao i većina ograniečn budžetom.
Moja konfiguracija je sledeća:
Foxconn M61PMV
AMD Athlon II X2 215 2.77Ghz
ATI Radeon 5670 1GB DDR5
4GB DDR2 RAM
400W napajanje
Dakle, ono što želim da pitam je dali ovaj računar vredi 5.000din?! Odneo sam ga u TehnoMS u nadi da ću uspeti ovaj da dam za neku pristojnu sumu i dodam za novi, međutim odbio sam kada su mi rekli da je 5000.
Drugo, da li vredi ovde išta nadograđivati, mislio sam da nadogradim neke komponente u vrednosti do 25.000? Recimo, nova matična, procesor, grafička i možda jače napajanje. Ako ne vredi nadograđivati, jel možete da mi preporučite neku konfiguraciju do 35.000, koja bi zadovoljila moje potrebe za gajmingom, ali ne gejmingom u smislu Lol, Wow, itd, već Watch Dogs, Wolfenstein the new order, BF4, Metro Last Light, itd, itd. I zamoliću samo one koji se stvarno razumeju u materiju da preporučuju, jer neću da se zeznem. Hvala :):)
 
GRAFICKA-Gtx 750-ti. 15-16 hiljada
MATICNA- msi 970A-G43. 6-7 hiljada
PROCESOR- X4 750K. 7-6 hiljada
RAM- 4GB. 4-5 hiljade
Kasnije dodaj jos 4GB i to je to novo napajnje ti ne treba jer ovo je slab potrosac
 
Najbolje bi ti bilo da to prvo prodas i da kasnije vidis sa koliko raspolazes, jer je nadogradnja postojece platforme greska po meni. Vidi kako se krecu cene tih polovnih komponenti na kp recimo i stavi odprili neke slicne cene.
 
Pa to sam i mislio... Ali za koliko mogu da prodam recimo procesor, i grafičku?! Procesor ajd 1000din, grafička još toliko, matična još toliko...
Da, to sam i planirao, da vidim polovne delove da uzmem. Neku polovnu FM2 matičnu, Athlonov X4 740 ili 750K ako nađem polovan, i još neku dobru polovnu grafu.
Ako znate nekog ko prodaje nešto slično polovno, slobodno recite, pa ću se čuti s tom osobom :)
 
Slusaj, prati oglase na benchu, mozeš vrlo povoljno da nadješ sve komponente, stavi i svoje komponente brzo ces sve prodati.
Napajanje i ne moras da prodajes, ako ces uzimato gtx 750 ili 750-ti jer su vrlo mali potrosaci.
 
Nazad
Vrh Dno