Šta je novo?

Pomoć oko izbora telefona

Ximi

Cenjen
Učlanjen(a)
19.01.2011
Poruke
142
Poena
170
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-13600K + ID-COOLING SE-226-XT Black
Matična ploča
AsRrock Z790 Steel Legend WiFi
RAM
Kingston FURY Renegade DDR5 2x16GB kit 6000MT/s
GPU
Palit 1060 6GB
Storage
Samsung: 870 EVO 500gb + 850 EVO 250gb + HD103SJ 500gb
Zvuk
Creative Sound Blaster Z + PreSonus Eris E3.5 + ASTRO A10
PSU
EVGA SuperNova 750 G2
Kućište
NZXT S340
Monitor
DELL 25" AW2521HFA 240Hz
Miš & tastatura
Corsair KATAR PRO Ultra + Microsoft ergonomic desktop
Ostale periferije
TP-Link Archer AX55
Поздрав колеге форумаши, дошло је време да се замени телефон а нажалост за мене перфектних виндовс телефона више нема тј. нема више подршке.

Тренутно користим Нокиу 930 која ми ради одлично али сам успео да јој разбијем екран па морам да мењам.

Немам неки лимит за телефон и сви произвођачи/екосистеми долазе у обзир. Битно је напоменути и да бих га вероватно узео преко оператера. Од битних карактеристика то су екран, камера и наравно флуидност у раду. Филмове не гледам, игрице не играм, можда нека музикица за пут да се сними али то може сваки телефон. У овом мору телефона оно што ми се свидело естетски је Нокиа 9 и Самсунг 10/10+.

Главно питање је да ли узети неки од ова 2 телефона или рецимо чекати Ноте 10 (рачун да че поправити недостатке С10 и додатак оловке) или изабрати неки трећи телефон ?

Хвала свима унапред.
 
Bez limita si ? :)
Samsung 10+
Huawei Mate20Pro
Uskoro ce i Huawei P30, mozes ga vec naruciti.
Pored ovih imas i OnePlus 6/6T oni nisu pre operatera, imas ih legalno a i na KP gde su jeftiniji.
Da sam ja na tvom mestu uzeo bih Xiaomi mi8 ili mi8 Pro. I to bih otisao sada u petak na otvaranje mi radnje u poslovnom centru usce. Gde ce se ovi telefoni moci kupiti po izuzetno povoljnim cenama uz 2 godine domacom garancijom. Da dodam jos, kamere su izvanredne na ova dva telefona, ali kad instaliras Google Cameru ( GCam), ona postaje jos bolja, pogotovo prednja kamera. Instalacija je kao i svaka druga aplikacija kad se instalira, nista drugo ne treba.

Mozda iPhone XS/Max na njima ces najmanje izgubiti kad ih budes kasnije prodavao. Pa cak i npr kupis, isprobas par dana, nedelja, gubis minimalno.
 
Poslednja izmena:
Ako dolaziš sa Windows, verovatno bi ti iPhone više odgovarao. Android je previše komplikovan izbor, tačno se zna koji model služi za šta, nema najboljeg "all around" izbora.

Ja bih pazario U12+ da imam izbor kakav imaš ti, dok bi 90% njih uzeli S10 (Xiaomi botove ne računam).

Zašto iPhone? Nema Androida koji kroz sistem ide glatko kao Windows Phone i IOS. Jednostavno nema, a ti si verovatno navikao na to, posebno taj 930 dok je bio sa 8.1 verzijom.
 
Zaboravio sam na u12+, mozda i sony xz3 ili xz2 premium.
iPhone svakako uzmi u razmatranje
Xiaomi sam naveo kao najmanje ulozeno, a najvise dobijeno :)
 
S10e kod operatera. Moze i S10 obican, nije preterano skuplji.

Ako uzimas preko oglasa, OnePlus 6T, Mi Mix 3 ili Mi 9 (mislim da jos nije stigao), sva tri su odlicna, moraces da istrazis i vidis sta bi ti odgovaralo.
 
Poslednja izmena:
Хвала свима на предлозима, гледао сам још мало слике/рендере телефона и за сада у детаљно разматрање улазе 10+, У12+, чекамо П30про и сони xz3.

Андроид ми није проблем јер ми је службени телефон андроид, а телефони из јабуке су ми толико ружни да не бих поднео онако нешто да носим са собом.

Погледаћу наредних дана детаљне спецификације и одлучујем, хвала још једном свима.
 
Kako se mere te klase kada su dva puta bolji? [emoji23]
Uzmi u12+ u vip-u, ostatak para potroši na neki odmor ili nešto drugo. Isto će te služiti i u12+, s10+ itd. Mala je to razlika za toliku doplatu. Baci pogled i na mi mix 3.
 
Nije sjajna ali nije ni loša. Raspali exynos na samsung telefonima isto troši dosta bateriju. Mada mislim da je prejaka cena za htc. Mnogo je primamljiviji mi mix 3 za 48k uz in tarifu ili poco za 24k. Niko ne kaže da s10+ nije odličan telefon ili da huawei pro30 neće biti dobar ali po mom mišljenju ne treba pristajati na dranje kože koje vodeći proizvođači forsiraju, a ne pružaju toliko bolji proizvod.
Druga je priča ako se telefon uzme preko oglasa pa se ta cena obori 20% ili 30%.
 
Što se tiče cena, slažem se u potunosti. Generalno gledano, nijedan telefon ne vredi onoliko koliko košta, ali to je već neka druga priča.
Što se tiče samih uredjaja, razlika postoji, sa finansijske strane svakako neopravdnana, posebno u početku prodaje. Kada se cene stabilizuju i padnu u realne, tj. očekivane okvire, onda već postoji osnov za izbor boljeg modela.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koliko ljudi plaču sa servisom HTC-a u temama o njihovim telefonima ja više nikada ne bi htc uzeo u razmatranje. Daleko od toga da su telefoni loši, ali ukoliko dodje do toga da ide u servis ne piše vam se dobro. Treba i o tome voditi računa, jer ako su već takvi onda lepo telefon bez garancije za skoro upola para.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Što se tiče servisa, Promobi i Samsung nemaju konkurenciju. Mada, generalno gledano, za bilo kakav servis bilo kog telefona oni su najbolji.


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Vrh Dno