Šta je novo?

Hardver Pomoć oko izbora gaming pc-ja €1.000

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Go-R4n

Slavan
Učlanjen(a)
09.02.2005
Poruke
544
Poena
320
Došlo vreme da se kupi nov kompjuter. Ja sam skroz ispao iz tokova u vezi hardvera, pa sam se bacio malo u istraživanje poslednjih dana. Shvatio sam da su cene grafičkih nerealne i da je sklapanje novog custom računara teško isplativo. Živim u Podgorici i ovde je situacija još gora što se tiče cena.

Ne bežim ni od polovnih konfiguracija ali ono što sam ja pratio ovde u poslednje vreme je vrlo slab izbor po nekim nasviranim cenama.

Kompjuter bi služio za igranje na 1080p 144hz monitoru.

Budžet mi je do 1000 eura, ali bih rado i uštedeo.

Našao sam neke prebuild brendirane računare (HP i Asus), pa me zanima šta mislite o njima:

https://mb-com.me/shop_HP_Omen_Tower_GT12-0005NW--78140.html


Na ovaj Asus bi se doplatilo za još jedan štap od 8gb, ali je ludilo što bi morao da bude na 2666hz kao taj prisutni, jer garancija ne dozvoljava nikakve izmene postojećih komponenti. Znam da ryzeni ostvaruju svoj pun potencijal sa bržim ramom.

Koliko procentualno su ove gore navedene konfiguracija jače od ove, odnosno da li se isplati razmišljati o njoj?

https://pc-gamer.me/shop_68710.html

Hvala.
 
Ovu poslednju nemoj ni u razmatranje da uzmeš. Ako ti se žuri, HP je OK. ASUS: 5600x osakaćen memorijom, ploča sa dva slota, 1650... Svašta se prodaje, baš svašta.
 
Hvala na odgovoru. Koja je alternativa ako se sačeka malo? Jel to samo zbog ove situacije sa grafičkim kartama ili treba uskoro da izađe neki novi hardver koji bi snizio cenu konkurenciji? Ne bih baš da čekam do crnog petka, to mi je puno.
 
Dzabe čekaš.Neće se ovo skorije unormaliti.
Niti neko ima želju(proizvodjači).
Dok ne pukne majning leba nema.
Verovatno možeš da spakuješ posebno konfu za fhd,sa 1660/s ili 2060 za te novce,što je i najbolja opcija
edit:Možeš sa 2060 da spakujes
 
Poslednja izmena:
Dzabe čekaš.Neće se ovo skorije unormaliti.
Niti neko ima želju(proizvodjači).
Dok ne pukne majning leba nema.
Verovatno možeš da spakuješ posebno konfu za fhd,sa 1660/s ili 2060 za te novce,što je i najbolja opcija
edit:Možeš sa 2060 da spakujes
Čovek živi u Podgorici, a tamo 2060 (nova) košta oko 500EUR. Teško će spakovati ostatak računara u preostalih 500. Cene u CG su jače nego kod nas. A za igranje u 1080p poslužiće i 1660S. Možda kupovina kod nas?
 
Evo napravio sam neku konfiguraciju sa 10400f + 2060 kombinacijom u lokalnoj radnji (ram je x2). U planu je da se stavi još neko dobro a ne skupo kućište + kuler, ako bi mogla preporuka za iste. Šta mislite o ovome? Puno bolje od onog HP-a sa početka?

chrome_2021-08-23_17-02-02.png
 
Poslednja izmena:
MS_ARMOR_V715_GAMING- kućište
Vidi cenu Arctic esports 34/ili sa 2 venta ako nije prevelika razlika u ceni od onog sa jednim.
Svakako sačekaj još nekog za kućište i hladnjak,možda postoji bolja opcija.
Za navedeno kućište će ti trebati i vent koji...
 
Na žalost u radnji gde ću verovatno uzeti sve nemaju taj MS ARMOR v710, dok 715 imaju. Takođe nemaju ni Artic Esports 34, ali imaju dosta drugih, mislim da su dobro snabdeveni.
Nego sad se nešto razmišljam, ove B560M ploče, dosta njih je micro ATX, pa bih, kad već mogu da biram, izabrao micro ATX ploču i manje kućište.
 
LC-CC-120 za 29.50 eur, ne razmatraj nista drugo, jednu klasu iznad ostalih je. Freezer i13 X je blisko drugo mesto, al opet sa eventualnim smanjenim brojem obrtaja na LC-CC-120 ces dobiti isto ili bolje za slicnu buku.
 
Hvala, onda će biti taj. Još samo kućište, ipak sam odustao od mATX. OvoMS Armor v715 kućište što preporuči Djolekg je odlično, gledao sam ovaj review:

Ali ne kupuju mi se ventovi posebno. Spreman sam da doplatim za neko skuplje, šta mislite o ovome:
 
Može MB511, trebalo bi da ima dobro provetravanje.
Možeš da dodaš još 1 ventilator pozadi ili skineš najniži spreda i prebaciš pozadi.
Ventilatori su krš, doduše...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno