Šta je novo?

Hardver Pomoć odabira komponenti

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Antic454

Zapažen
Učlanjen(a)
23.06.2022
Poruke
4
Poena
11
Dobar dan,
Želim da odradim upgrade računara, planirao sam da kupim Ryzen 5 5600x, Asus ROG Strix B550-A Gaming i neku memoriju sa QVL liste matične na primer G SKILL 2x8 (F4-3200C16D-16GTZR).
Šta mislite da li bi se ta kombinacija dobro slagala i da li imate neki drugi predlog?
Ostaviću GTX 1050 TI neko vreme, znam da se neću baš naigrati sa njom ali nije mi to prioritet.
 
Može sve to.

Možeš slobodno da uzmeš neku jeftiniju ploču, osim ako ti treba nešto specifično sa tog Strixa.
Ne moraš da juriš baš taj model RAM-a, radiće i drugi...
 
Pa neko mi je predložio MSI B550 A Pro, ali sam ja našao ovu koja je skuplja ali više mi se svidja. Cene sam gledao na Kupujem Prodajem, nove ploče.
Ova mi se više svidja dizajn (i malo sam Asus fan boy :X), nema ništa specijalno a i ove su veoma slične.
Uzeću jednu od njih dve ali to zavisi kakav budem sa novcem i koliko budem otvoren u trenutku kupovine...
 
Pa neko mi je predložio MSI B550 A Pro, ali sam ja našao ovu koja je skuplja ali više mi se svidja. Cene sam gledao na Kupujem Prodajem, nove ploče.
Ova mi se više svidja dizajn (i malo sam Asus fan boy :X), nema ništa specijalno a i ove su veoma slične.
Uzeću jednu od njih dve ali to zavisi kakav budem sa novcem i koliko budem otvoren u trenutku kupovine...
A Pro je solidna ploča, sasvim dovoljna za 5600x...kako hoćeš.

Što se cena na KP tiče, uvek ih pitaj za trenutnu cenu pošto ih ne ažuriraju...ili pogledaj sam na ipon.hu pošto mahom tamo nabavljaju.
 
Postavi oglas pa probaj ali u takvoj trampi za onaj bolji uvek traže višu cenu nego za kupovinu a daju manje za tvoj.
 
Nazad
Vrh Dno