Šta je novo?

Poliranje ekrana/touch screena???

Ateluv

Slavan
Učlanjen(a)
08.02.2010
Poruke
1,440
Poena
245
E ovako...cime bi najbolje bilo polirati ekran/touch screen, naravno od sitnih ogrebotina-rifova koji nnastaju u svakodnevnoj ubotrebi, naravno ne mislim na duboke ogrebotine.neka pasta,mast itd...koja moze da posluzi u tu svrhu?????
 
Da budem precizniji treba mi za poliranje mobilnih telefona, tableta....

Cini mi se da postoji pasta specijlno za tu upotrebu....
 
Nadjoh pastu...zove se Displeks..al mislim da nije pametno njome polirati touch :(
 
Nije svejedno dali je touch od gorilla glass ili od plastike. Ako je iz plastike onda klasika - zubna pasta (provereno radi) ako je touch iz stakla, npr mineralno staklo, to neznam. Mada ima 2 vrste DISPLEX paste, jedan za novije touch telefone. Nije skupo, probaj, bar mozes da nam podelis kako si prosao. Inace na XDA ja sam video da covek koristio smirglani papir velike finoce, koristio jos neku pastu mislim da je to tzv jewelers polish...
 
Nije svejedno dali je touch od gorilla glass ili od plastike. Ako je iz plastike onda klasika - zubna pasta (provereno radi) ako je touch iz stakla, npr mineralno staklo, to neznam. Mada ima 2 vrste DISPLEX paste, jedan za novije touch telefone. Nije skupo, probaj, bar mozes da nam podelis kako si prosao. Inace na XDA ja sam video da covek koristio smirglani papir velike finoce, koristio jos neku pastu mislim da je to tzv jewelers polish...

Ma obicna plastika...strah me da probam na poliranje preko toucha da ga ne s**bem...

Cuo sam ovo za pastu za zube..al ne verujem :)
 
Probaj na nekom izgrebanom komadu plastike/stakla koji nije na telefonu. Ako operacija bude uspesna > repeat on phone.
 
pazljivo sa poliranjem...ja ****** sam tako zajebao,previse grubo sam polirao, jedan mobilni, nije bio touch i bio je od plastike ekran...isto sam koristio displeks
 
probao sam pastu za zube 5-10min na starom e900 i nikave znacajne promene nisam napravio :(
 
Displex je vrsta kiseline, da te upozorim. Plastiku nagriza. Ja sam probao samo trljanje, a onda sam probao da odstoji pa da trljam, kada odstoji previse nagrize i plastika se topi. I ima da trljas...... Ihahaj.
 
Ja sam polirao par starih Nokia sa plastičnim ekranima i iskustva su mi sledeća:

- obrati pažnju da li ekran ima zaštitni sloj (film) protiv grebanja (ako ima moraćeš da poliraš CEO ekran - inače će se videti prelaz)
- pasta za zube služi samo za finiš već pripremljene površine, a i to je dugotrajan posao

Moja preporuka za poliranje je:
- ako je moguće skinuti masku sa telefona
- trakom zaštititi plastiku pored ekrana
- vodena šmirgla 2000 dok cela površina nije ravnomerno matirana
- fina polir pasta (može i pasta za zube - ali sa njom se sporije stiže do rezultata)

Ako ne skidaš maskicu OBAVEZNO dobro zaštiti ostatak telefona, jer polir/zubna pasta voli da se uvuče između spojeva.
 
Ja sam probao polirati moj stari dobri Siemens M65 koi je imao ogrebotine po ekranu. Plastika je dosta debela i čvrsta pa se nisam plašio od poliranja. Mogu reći da su me rezultati razočarali iako sam dosta dugo polirao sa starom kvalitetnom polir pastom za automobile. Ista ta polir pasta koja je veoma efektivna kod lakiranih površina je bila totalno beskorisna na telefonu. Kaaaaaaaaao nestale su neke sitnije ogrebotine ali većina ekrana je ostala izgrebana. Takođe sam probao polirati ekran od moje nove Nokie 6500Slide, isto bez uspeha. Moj predlog je da batališ celo to poliranje jer nećeš imati nikakvog konkrentog rezultata. Telefon ti nije nov i nikad neće ni biti.
 
A dali je neko probao ili nosio staklo na poliranje?
 
Ja sam probao polirati moj stari dobri Siemens M65 koi je imao ogrebotine po ekranu. Plastika je dosta debela i čvrsta pa se nisam plašio od poliranja. Mogu reći da su me rezultati razočarali iako sam dosta dugo polirao sa starom kvalitetnom polir pastom za automobile. Ista ta polir pasta koja je veoma efektivna kod lakiranih površina je bila totalno beskorisna na telefonu. Kaaaaaaaaao nestale su neke sitnije ogrebotine ali većina ekrana je ostala izgrebana. Takođe sam probao polirati ekran od moje nove Nokie 6500Slide, isto bez uspeha. Moj predlog je da batališ celo to poliranje jer nećeš imati nikakvog konkrentog rezultata. Telefon ti nije nov i nikad neće ni biti.

Konkretno sam mislio na tablet jer ima jedan rif koji me izuzetno nervira... telefon je samo proba :d

Koliko vidim odustacu :mad:
 
Sa pravom polir pastom ili tecnoscu za poliranje naravno da je moguce. Ne mogu sve paste da deluju isto na nekoj povrsini, bitno je samo naci pravu, sto je i najtezi deo.
 
Konkretno sam mislio na tablet jer ima jedan rif koji me izuzetno nervira... telefon je samo proba :d

Koliko vidim odustacu :mad:

Probaj nesto svakako, nista ne mozes izgubiti...

Sa pravom polir pastom ili tecnoscu za poliranje naravno da je moguce. Ne mogu sve paste da deluju isto na nekoj povrsini, bitno je samo naci pravu, sto je i najtezi deo.

A otkud da zna koja je praba pasta/tecnost za nejgov tablet? Mislim da nebi on otvorio temu da zna, jer bi vec ispolirao....
 
A dali je neko probao ili nosio staklo na poliranje?

Ja sam nosio svoj original casio sat(ima stklenu opnu)..u radnju u kojoj sam kupio,nabacio sam mu samo takvu ogrebotinu,ali covek je uspe da sve skine..i da izgleda opet kao nov..
 
Poslednja izmena:
I mene zanima kako da se resim jedne ogrebotine na gorilla staklu na sgs2. Tacnije u pitanju je vise tacka nego rez, nadam se da bi moglo... :/
Zna li neko kakvo konkretno resenje?
 
Pa da ti testovi na jutubu su svi fake, oni ekrani su namazeni nekom zastitom to je 100%, jer da je tako da je nemoguce ogrebati ekran zasto toliko ljudi traze resenje za ispoliranje ekrana....evo ja sam dobio info da je mozda moguce u suboticu, kod jednog casovnicara...
 
Ja sam pre par meseci polirao mp3 plejer (ako uspem da pronađem sliku kako izgleda ispoliran postaviću) uglavnom nije savršeno ali je bolje nego što je bilo, plejer je imao prilično duboke ogrebotine, išao sam najpre sa vodenom šmirglom P600 pa 1000 pa još P2000 i onda sa pastom, e sad, pošto kod mene nema tih fensi pasta za poliranje plastike isl. a nije mi se kupovala neka polakilogramska za automobile ja sam otišao kod lika koji radi poliranje metala (alata za izlivanje plastike) i on mi je dao neku pastu za metal i uspelo je ALI čisto da znate ako hoćete to sami da radite:
- ima da se trljaaaaaa i trljaaaaaa i još da se trljaaaaaaaaaaa znači zavisno od površine koja se polira trebaće minimum jedno 4-5 sati (recimo 3x3cm)
- mora da se pritisne baš onako muški a to nije baš uvek zgodno,
- pazite čime polirate, preporuka je koristiti 100% pamučnu gazu,
- ako na površini ima zaštitnog sloja definitivno će se skinuti deo gde se polira i ako se ne ispolira komplet videće se
- ako plastika koju polirate nije ravna (ekrani uglavnom jesu ali ima i onih koji nisu) ivice će biti teško ispolirati
- preporuka je raditi ručno i uvek kružnim pokretima, nikako u jednom smeru tipa gore-dole, levo-desno

e sad, i meni bi trebalo ispolirati jedan tač skrin ali se plašim da posle toga ne bi više lepo radio tač!!!
001.jpg
 
Poslednja izmena:
Plastiku je lako ispolirati. Ako je u pitanju staklo....to je sasvim druga prica...
 
Pozdrav.

Ne znam koja je vrsta stakla na Lenovu A2010, ali sam primetio jaku ogrebotinu koja deli telefon na dva dela, donji i gonji.
Sta da radim sa tim?
Pasta za zube - nece - mozda ne trljam dovoljno.
Soda bikarbona - nece - mozda isti razlog.
Krema za suncanje visoki faktor za decu - nece - mozda isti razlog.
W40 nece, i to mi je zagonetka najveca.

Jer koliko se secam, posto je stariji telfon, ima vec 10 godina, taj W40 mi je pre pomogao da resim pre ogrebotine. Stvar je sto ovde W40 ne pomaze ni kod manje ogrebotine ni kod ove koja je dublja?
Samo sam ga stavio na ekran, malo utrljao, i nista. A secam se da sam radio bas sa ovim telefonom nesto oko ogrebotina i uspesno da je bilo.

Ima li spasa ovome ili neko uradi sam resenje?


https://www.youtube.com/watch?v=HuzVEuzC4tc

Covek ima isti problem, pogotovo ova gore je kao i kod mene.
Sto je on resio zamenom stakla.

Meni se bas taj posao ne radi.
 
Poslednja izmena:
Ako je duboka ogrebotina pomiri se s tim da je neces skinuti. Da bi ispolirao to znaci da moras da skines okolo sloj stakla da izravnjas to. To se nece desiti, pogotovu ne tako kako si zamislio. Zamena stakla ti je uvek resenje. I pamet u glavu slede i put pa koristi zastitu ;)

Tapatalk from Poco loco
 
Hvala. Da, tesko. Ali dobro je sto je star telefon i ne sluzi, nego mi bilo krivo.

U pravu si, i zastita i neki defender oklop. :)
 
Nazad
Vrh Dno