Šta je novo?

Point To Point Internet

sretenije

Cenjen
Učlanjen(a)
15.03.2012
Poruke
33
Poena
155
Pozdrav,
Kupio sam kuću u Sremskoj Mitrovici i na toj lokaciji je provučen samo bakar i brzina interneta nije na zavidnom nivou. Da li postoji neki provider u Srbiji koji nudi slanje signala a da ja kupim antenu i stavim je na kuću kako bih dostigao dosta veću brzinu? Da li neko ima slična iskustva?
Hvala svima na pomoći
 
Imaš ili mobilni internet sa ograničenom količinom interneta. Ili telekomov Fiberpro za pravna lica ali je i cena veća i tu je moguča optika skoro svuda. Uskoro bi trebalo da i Maskov satelitski internet bude dostupan u Srbiji pa ti je i to jedna od solucija
 
Mobilni internet mi nije opcija zbo ogranicene kolicine. Da li za taj telekomov onda oni dovlace optcke kablove do kuce ili isto ide preko antene? Da li je moguce to i za fiizicka lica ili mora ici na firmu? Sta je to Maskov satelitski intenet? Na ciju mrezu bi se on kacio, jel to neki ovi provider koji treba da pocne da radi?
 
Ako ti znači nešto, mts mobilni net paketi ne troše GB kad koristiš mts iris TV aplikaciju preko laptopa, tableta, TV-a …
Pa npr ako uspeš da uklopiš mesečno korišćenje za sve ostale stvari do 500 GB po max brzini pa onda neograničeno do 2 Mb/s možda bi ti i bilo ok. Mada nisi naveo za koje bi sve namene koristio
 
A1 Vikend net? + Huawei B525 ili B535 zbog Cat6 LTE-a?
 
U pitnju je porodicna kuca, koristio bih ga za svakodnevni rad. Zeleo biih brzinu od najmanje 100 Mb/s
 
Imaš ili mobilni internet sa ograničenom količinom interneta. Ili telekomov Fiberpro za pravna lica ali je i cena veća i tu je moguča optika skoro svuda. Uskoro bi trebalo da i Maskov satelitski internet bude dostupan u Srbiji pa ti je i to jedna od solucija
aha 2025 opet su pomerili taj satelitski net https://www.starlink.com/map
Mobilni internet mi nije opcija zbo ogranicene kolicine. Da li za taj telekomov onda oni dovlace optcke kablove do kuce ili isto ide preko antene? Da li je moguce to i za fiizicka lica ili mora ici na firmu? Sta je to Maskov satelitski intenet? Na ciju mrezu bi se on kacio, jel to neki ovi provider koji treba da pocne da radi?
u pitanju je Starlink ali ne ocekuj ga uskoro tek od 2025 i to mozda https://www.starlink.com/map
 
U pitnju je porodicna kuca, koristio bih ga za svakodnevni rad. Zeleo biih brzinu od najmanje 100 Mb/s
Mora na firmu ako želiš i ni ti vuku optiku do 1 Km-a od svojih čvorova koji su svuda zakopani. To nije klasična optika nego je predviđena za firme ili ozbilljnije potrošaće. aketi su od 10,000 pa naviđe zavisno od brzine ali ti je net simetričan ( upload / download )

Mts ti ima net 500Gb mesečno na mobilnoj mreži 4G, Zavisi kakvu su vam porodične navike prosečnoj porodici je to dosta ukoliko mnogo strimujete sadržaj onda možda i ne potraje.

Ajde mi pusti tačnu adresu u inbox pa imam druga u MTsu pogledaćemo možda ima neko skriveno rešenje koje KC i poslovnice ne znaju jer su limitirani sa pretragom mreže
 
A1 VikendNet i brz modem, a prethodno uzmes prepaid karticu pa probas na telefonu brzinu, pre nego sto kupis opremu. Nema ogranicenje saobracaja i brzine, koja zavisi od lokacije i opreme, moguce je da imas >=100Mbps, kad imas A1 antenu u blizini. Npr, kod mene je antena 100-200m udaljena i brzina je ~130Mbps/ up 35Mbps na cat.6 modemu.
 
Btw, ima aplikacija cellmapper za telefon da vidis mapu gde se nalaze sve antene u blizini.
 
Pozdrav,
Kupio sam kuću u Sremskoj Mitrovici i na toj lokaciji je provučen samo bakar i brzina interneta nije na zavidnom nivou. Da li postoji neki provider u Srbiji koji nudi slanje signala a da ja kupim antenu i stavim je na kuću kako bih dostigao dosta veću brzinu? Da li neko ima slična iskustva?
Hvala svima na pomoći
Orion je nudio slicnu stvar za zgrade u kojima nije imao optiku, pa je preko antena imao brze linkove. Probaj da ih kontaktiras i pitas da li mogu to da ti omoguce za tebe slicno, da ti daju opremu...
 
Nazad
Vrh Dno