Šta je novo?

Pogresno ciscenje monitora?

Cleric

Slavan
Učlanjen(a)
05.07.2007
Poruke
144
Poena
320
Nedavno sam uzeo LG ips236v-pn i resio da ga ocistim nekim sredstvom (posto je imao onaj fabricki miris). E sad posto mi je pri ruci bio Mer ja krenuo da cistim ekran i ceo monitor njime (tako sto sam malo spricnuo Mer-a na maramicu). Posle ciscenja sam se setio da ovaj monitor ima 3H Anti Glare Coating na ekranu i da takav moze da se osteti koriscenjem sredstava za ciscenje kao sto je pomenuti Mer. Zanima me samo da li sam ja sa ovim jednim ciscenjem mogao da nanesem neko ostecenje ekrana i tog 3H Coatinga?
 
Pa pogledaj "rezultat"...

Kada je monitor iskljucen da li se primecuju neke mrlje - razlika u boji ili je cela povrsina ekrana jednaka ?
 
Sve izgleda isto kao i kada sam ga kupio. Pretpostavljam da bih primetio da sam skinuo ili delom ostetio taj Anti Glare 3H Coating. Ali nisam bio siguran pa reko da pitam.
 
E moj jarane dok je meni malo koji miris lep kao miris novog uredjaja/knjige/casopisa/kola ti bi da ga isterujes :D

Kakva crna hemija za brisanje je dosta blago navlazena magicna krpa.

Sent from my A70S using Tapatalk
 
Pa miris je bio ono, fabricki ;) E sada ja pretpostavljam da sam iole malo ostetio monitor to bi se i primetilo golim okom? Ili mozda ne?
 
Umeju ovi kompjuterski proizvodi jako da smrde, secam se ovo napajanje sto imam kad sam ga kupio tolko je smrdelo da samm ga 3 dana vetrao na prozoru susedne sobe.
Ali bas jako je smrdelo na neke hemikalije.
 
Nego, aj recite i čime treba čistiti monitor, prvenstveno mislim na ekran. Jel alkohol ok? Do sada sam samo brisao prašinu suvom krpom ali vremenom se nakupe kojekakve mrljice i tačkice, koje se do duše vide samo kad je monitor ugašen ali valja znati čime mokrim brisati a da ne zeznem ništa.
 
Nego, aj recite i čime treba čistiti monitor, prvenstveno mislim na ekran. Jel alkohol ok? Do sada sam samo brisao prašinu suvom krpom ali vremenom se nakupe kojekakve mrljice i tačkice, koje se do duše vide samo kad je monitor ugašen ali valja znati čime mokrim brisati a da ne zeznem ništa.
Ja vec godinama brisem samo navlazenom magicnom krpom i ekrani su isti kao i prvog dana :)

Sent from my A70S using Tapatalk
 
Moze samo neko da mi kaze, ako fizicki nije ostecen ekran i to se ne primecuje ni u reprodukciji boja ni u osvetljenju, onda ga ja nisam ostetio?
 
Kako mi da znamo ako ti sam ne vidis ostecenje, a ako ga ne vidis, onda i nema veze da li si ga ostetio - u svakom slucaju si reagovao brzopleto i nesmotreno :bottle:

A taj miris je najverovatnije dolazio od komponenti iz unutrasnjosti, kao sto je bio i slucaj sa gore pomenutim napajanjem, tako da nikakvo brisanje tu ne pomaze :crash:

Alkohol :lupko:
Gadjan, ne pravi se naivan - samo vlazna magicna krpa na iskljucenom monitoru :trust:
 
Pa šta znam od čega je ta površina i da li će nešto da smeta. TV redovno cepam sa sredstvom za stakla koje je na bazi alkohola, samo to je obično staklo a ovde nemam pojma.
Magičnu krpu nemam, niti sam ikad video kako to izgleda, krastavac uvek su mi ti top shop artikli išli na živce.
Koristiću onda onu krpicu za naočare i navlažiti je...
 
Ja prvo obrisem od prasine - ako je ima, a zatim sve one "mrlje" ocistim tako sto samo predjem par puta preko svake sa tek vlaznom krpom koja je blago nakvasena toplom vodom. Ocisti sve kao na nekoj reklami ..
 
Magičnu krpu nakvasiti toplom vodom, jako iscediti, i očistiti ekran. Tako čistim mobilni telefon, miš (tastaturu rasklapam i čistim alkoholom), kućište (spolja), televizor. Sve je bez ikakvih oštećenja. Jedino štrcnem malo alkohola na magičnu krpu kada čistim miš i mobilni telefon.
 
Magičnu krpu nemam, niti sam ikad video kako to izgleda, krastavac uvek su mi ti top shop artikli išli na živce.


Mikrofiber krpa sad moze da se kupi u svakoj malo bolje snabdevenoj maloprodaji za 100+ dinara, a taj naziv "magicna" se jednostavno odomacio u narodu od vremena kad su se te krpe tako reklamirale i prodavale za 20DM ;)
 
Nekad su je zvali i (kod mene u kuci je i dalje tako zovemo) SVEDSKA KRPA :):):)
 
Monitor čistim samo malo navlaženom krpom od mikrofibera, ne koristim nikakva sredstva za čišćenje.
 
Heh, videćete kada dete počne da maže rukicama preko ekrana, neme šanse da se očisti samo sa toplom vodom i magičnom.

Kupio neki LCD Cleaner u Rodiću i to je dalo rezultate ali bez toga mrka kapa...
 
+2

deca uvek nadju nacin da zeznu matematiku :):):)
 
Nazad
Vrh Dno