Šta je novo?

pocetniku potrebna pomoc. yamaha, onkyo ili nesto trece?

bojan23

Slavan
Učlanjen(a)
28.05.2008
Poruke
150
Poena
319
pozdrav svima,
potreban mi je vas savet i vasa pomoc oko sklapanja sistema. muziku uglavnom slusam preko racunara i slusalica, na racunaru imam asus xonar stx, a slusalice su beyerdynamic dt-770 250ohm-a. uglavnom slusam .flac-ove i po neki 320kbps. takodje za ovu pricu mi je bitno da spomenem i da gledam dosta hd filmova preko racunara na plasma tv-u i da dosta igram ps3. sve to bih voleo da spojim na jednom mestu, tako da preko slusalica mogu u svemu tome da uzivam. logican izbor po meni je bio neki risiver, pre svega zbog mnogo hdmi ulaza. e, tu mi je sad tesko da odaberem izmedju sledecih opcija:

opcija 1 - u najskupljoj opciji sam se dvoumio izmedju Onkyo TX-NR609 i Yamaha RX-V673 risivera i tu sam se definitivno odlucio za Yamahu. prema svim recenzijama koje sam procitao to je jedna mocna masina sa odlicnim zvukom, mnostvom ulaza i izlaza, kao i opcija koje bih mogao da koristim u buducnosti. cena je oko 500e.

opcija 2 - u budzetski-suptilnijoj opciji sam se dvoumio izmedju Onkyo TX-NR414, Yamaha RX-V473 i stereo risivera Kenwood RA-5000. ovde bih se verovatno odlucio za yamahu. jedina mana bi bila sto ovaj risiv er nema hdmi upscaling. cena je oko 290e.

opcija 3 - bi bilo neko resenje koje mi vi ponudite i koje zadovoljava moje zelje i potrebe.

za kraj bih voleo da spomenem planove za buducnost i da postavim jos par dodatnih pitanja. posto u stanu u kome sada zivim nemam mogucnosti niti za dobro stereo niti 5.1(7.1) resenje sa zvucnicima (mali stan, glupo organizovan), zvucnici mi u nekoj perspektivi od 3-5 godina nisu bitni. imam par zvucnika sony SS-MF515 i oni su mi sasvim dovoljni da se neki zvuk cuje dok gledam film sa zenom ili za neku pozadinsku muziku. niti mogu glasno da ih pustam, niti je kvalitet zvuka bitan preko zvucnika, bar ne za moju situaciju.
primarna oprema za moje uzivanje su slusalice. od kada sam na hi-fi sajmu cuo beyerdynamic T1 (600ohm-a) i T5 (32ohm-a) slusalice povezane na beyerdynamic A1 pojacalo za slusalice, totalno sam odlepio. u nekoj, nadam se ne tako dalekoj buducnosti bih voleo da imam ove slusalice, pa me zanima da li bih njih mogao da povezem direktno na moj stx (mogu da odaberem u podesavanjima da li su slusalice ispod 64ohma, 64-300 ili high gain 300-600ohma) ili taj neki novi risiver i bez ovog pojacala za slusalice ili je za taj kvalitet zvuka ovo pojacalo obavezno. mozda je pitanje glupo, ali niti sam ikada koristio pojacalo za slusalice niti sam ga ikad video uzivo, osim na sajmu. i jos jedno pitanje u vezi sa zvucnom kartom i risiverom, da li bi bilo bolje da optickim kablom povezem zvucnu i risiver i muziku onda slusam preko slusalica koje ukljucim u risiver ili je bolje da slusalice i dalje slusam direktno iz zvucne karte.
jos dve stvari su u planu za buducnost, prva je neki 3d hd projektor i tu je stvar prilicno jednostavna sa hdmi prikljuckom, a druga je gramofon, verovatno Audio Technica AT-LP120, jer uz sve troskove technics 1210 ne verujem da moze da dodje na red u neko dogledno vreme. taj gramofon bih onda verovatno povezao sa risiverom preko nekog uredjaja kao sto je Dynavox TC-750. naravno, voleo bih ako bi ste mi preporucili neku kvalitetniju opciju.
svaki savet, komentar i predlog je dobrodosao, izvinjavam se sto nisam mogao sve ovo da uprostim i napisem u nekom kracem obliku, ali i sada imam osecaj da sam nesto zaboravio.

ps. svima srecni novogodisnji i bozicni praznici.
 
Yamaha 673 je i moja želja ali nigde je nisam našao za tako dobru cenu od 500e.
 
Ja sam nedavno pazario AV risiver, i moj izbor je pao na Onkyo TX-NR616. Cene su u Srbiji dosta više, tako da mi je Yamaha RX-V673 bila van domašaja (oko 650€ se kreće), iako mi se najviše dopala. A razlog zbog kog nisam uzeo 473 je jer nema GUI i Android aplikacija je daleko siromašnija. Što se kvaliteta zvuka tiče, mogu reći da nisam neki audiofil, odnosno, na kvalitetnim zvučnicima, ne mogu da razaznam nijanse u kvalitetu između modela u kategoriji, tako da sam više pažnje posvetio mogućnostima risivera.

Ono što mogu da kažem da je softver na Onkyo-u prepun opcija, ali da ima propusta i da zna da se zaglupi. Nadam se da će to biti sređeno, pošto mi je, kad sam ga kupio, skinuo jedno 250-300MB (procena po vremenu skidanja) update-a.

Inače sam apsolutno zadovoljan mogućnostima risivera, i još uvek provaljujem šta je sve moguće podesiti. DLNA radi odlično, kao i Android aplikacija (mada ne postoji verzija optimizovana za tablete, tako da je sve malo previše krupno na Nexus 7).

Vidim da si se već skoro odlučio za Yamahu, ali eto nekih utisaka i za Onkyo, možda ti budu značili pri odluci. Ako te zanima još nešto, pitaj slobodno.
 
Imam Yamahu RX-V673 i stari Onkyo 806. Yamaha je odlicna sa opcijama, podrskom za moderne tehnologije ali zvuk sa nje je daleko losiji. Tesko se podesava balans boje tona, zvuk je dosta metalan, primetna je ''rupa'' kod prelaza zvucnika i subwoofera a ako je sub smanjen onda nema dovoljno basa. Dosta je zahtevna po pitanju zvicnika. Jednostavno, mali broj zvucnika svira kako treba na Yamahi. Kod Onkya je situacija obrnuta. Odissey podesava i boju tona i to jako dobro tako da su potrebne minimalne korekcije posle automatskog podesavanja. Zvuk je dosta topliji i blizi originalu, inache imam i cevno pojacalo Fatboy tako da mogu da uporedim ove receivere, i koje god da sam zvucnike zakacio na Onkyo tokom ovih godina zvuk je bio jako dobar za razliku od yamahe kojoj sam jedva podesio zvuk i to na 2 jako dobra KEF zvucnika. Raspisa se ja, ali sustina je da skrenem paznju na ova dva receivera i to da je obavezno potrebno da poslusate pojacala na vasim zvucnicima inace kad je Yamaha u pitanju moze da bude katastrofa kad je muzika u pitanju. kod gledanja filmova, igraja igrica i sl tih problema nema. Oba receivera zvuce prilicno ubedljivo.
 
Poslednja izmena:
veoma interesantno, ja sam bas dosta recenzija procitao i apsolutno svi se slazu upravo obrnuto, da je yamaha mnogo bolja bas za slusanje muzike, jer kazu da ima apsolutno bolji zvuk za audiofile. sad sam bas u rebusu sa kontra informacijom. ja planiram muziku da slusam samo na slusalicama, tako da me kacenje na zvucnike bas mnogo ni ne dotice, ali hvala na utisku u svakom slucaju.
 
Posto vidim da si u Nemackoj ne znam zasto si izbacio ostale brendove iz kombinacije. Pogledaj malo Denon, Marantz, Harman i sl, tamo ti je izbor veliki.
Opciju 2 i 3 ne bih ni razmatrao, mozes tamo na ebayu da kupis nesto polovno, a da je zvucno vrlo dobro i bolje od ovih novih modela.
http://www.amazon.de/Denon-3808-AV-...r_1_20?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1357125481&sr=1-20
http://www.amazon.de/Marantz-SR5006...e-Steuerung/dp/B005CAGING/ref=pd_sim_sbs_ce_2
Ne znam ima li trazene opcije koje nisu direktno vezane za reprodukciju zvuka, ali mislim da bi on bio prava stvar za taj novac. Jeste stariji model, ali po pitanju zvuka je ispred ova dva modela.
 

vrh cheers

Posto vidim da si u Nemackoj ne znam zasto si izbacio ostale brendove iz kombinacije. Pogledaj malo Denon, Marantz, Harman i sl, tamo ti je izbor veliki.
Opciju 2 i 3 ne bih ni razmatrao, mozes tamo na ebayu da kupis nesto polovno, a da je zvucno vrlo dobro i bolje od ovih novih modela.
http://www.amazon.de/Denon-3808-AV-...r_1_20?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1357125481&sr=1-20
http://www.amazon.de/Marantz-SR5006...e-Steuerung/dp/B005CAGING/ref=pd_sim_sbs_ce_2
Ne znam ima li trazene opcije koje nisu direktno vezane za reprodukciju zvuka, ali mislim da bi on bio prava stvar za taj novac. Jeste stariji model, ali po pitanju zvuka je ispred ova dva modela.

ovaj denon stvarno izgleda kao ljuta masina :,,:
 
Imam stariji model 3806 i po pitanju zvuka bas je onako odradjen kako valja. Jedina mana toj seriji je cena novog, preko 2000 dolara je bio. Da bi osetio razliku u odnosu na bolje pojacalo ,trebaju ti zvucnici od vise hiljada dolara (ujedno to bolje pojacalo je minimum duplo skulje od ovoga). Za svaku preporuku je. Ja inace ne dajem puno znacaja na te munje koje nisu vezane za zvuk, samo na digitalni ulaz i nista vise (ima dobar DAC).
Ako se pozabavis na ebayu mozes pazariti nesto slicno za dosta manje novca
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno