Šta je novo?

POBOLJSANJE BATERIJE/VECA BATERIJA - Bilo sta sto bi produzilo autonomiju

ividicki

Slavan
Učlanjen(a)
25.09.2008
Poruke
71
Poena
309
Imam novi
FSC Esprimo Mobile V5535
Intel Core2Duo CPU T5550 1.83GHz/RAM-2GB DDR2/667MHz/HDD-160GB 5.400rpm SATA

Za to sto sam ga ja nabavio je vec samog sebe isplatio a star je tek 2 meseca, tako da nemam prituzbi na njega, odlican je, odlicno me sluzi i sto je najbitnije zavrzava mi posao...

Imam adapter i za kola tako da mogu da ga dopunim i u putu, nije problem.

ali...
Ipak me malo nervira autonomija baterije koja je u nekom normalnom rezimu fabricki deklarisana na 1h 20m, ali i to tesko istera... nije frka ali bih voleo kada bih nekako mogao to da pojacam.
Ako neko zna kako i gde, da se baterija prepravi, doradi, da joj se dodaju celije ili da se kupi nova, jaca, baterija veceg kapaciteta, bio bih mu veoma zahvalan na pomoci... Jes da bi prepravkom baterije izgubio garanciju na istu ali sta je tu je, na racunar imam jos 9 meseci garancije, a na bateriju cini mi se samo jos 3 tako da mi to i nije bitno toliko..

Jos jedan savet bi mi dobro dosao, a to je kako da produzim vek baterije.
Da li da je praznim do kraja pa da je punim skroz, ili o tome ne moram da vodim racuna, tj. potrosim je na recimo 60% pa je dopunim full i opet tako.
Takodje, da li da ako sam pri strujnom prikljucku (npr. kod kuce) a baterija je puna, koristim adapter, a bateriju da ni ne trosim ili se savetuje da se baterija ipak potrosi bez obzira na mogucnost prikljucka na strujnu mrezu pa je posle napuniti. Eto, to me je zanimalo.



Fabricki sam uz njega dobio bateriju sa samo 4 celije. Sta je tu je...

Hvala na informacijama i pomoci,
Ivan Vidicki

[email protected]
 
Imas tu jos jednu opciju. Posto si vec rekao da si poslom kojim se bavis otplatio laptop, mogao bi da ga prodas i uzmes neki drugi koji ima bolju autonomiju. Ja imam slicnu konfiguraciju, tj. isti procesor, 1GB rama i 120 GB hard, ali meni baterija traje opusteno 3 sata, a u pitanju je fabricka sa 6 celija, a postoji mogucnost da se uzme i baterija sa 9 celija, pa ko zna koliko bi tek onda drzao laptop :)
 
Ja sam na svom starom Acer-u TravelMate 2410 sa fabrickom baterijom drzao oko 2 sata dok nije riknula i onda porucio sa neta replacement jacu za isti model i evo je sljaka 3 sata ;)
 
@ Registered_user
Da budem iskren, laptop ne bih menjao posto mi za tu cenu koju sam ga platio odgovara savrseno. Em je star jedva 3 meseca :)
Jes da sam ga odplatio, al sto da se zajebavam, prodajem, kupujem reinstaliram, itd... Kad mi je sve vec na njemu postavljeno i uzivancija. Kazem, cak mi ni ta autonomija ne predstavlja neki problem, nisam do sada nikada imao nelagodnih situacija da mi rikne baterija kad ne treba, cak nisam imao ni situaciju da je prikraju pa da moram da se znojim sta cu i kako cu.. Samo bih voleo da znam da je jaca nego sto jeste...

Inace razmislam o nabavci Eee PC-ja i bas sam postavio poruku na forumu o tome da vidim gde ga ima najpovoljnije... cisto da ga imam za zezanje po netu.

Ali eto, voleo bih kada bih mogao da je napucam da bude mozda cak i duplo jaca i da to bude onda prava stvar, jer samu bateriju kad uzmem u ruku ona deluje tako lagano da je to strasno, ako da je iznutra pola nema, a verovatno je i nema... :) dakle, da neko ubaci unutra jos celija ako je to moguce ili sta ti ja znam, da je preradi, pojaca, poveca kapacitet... Ili da kupim neku replacement bateriju koja je 6 ili 9 celija, malo sam trazio po netu ali nesto bas nisam nailazio na to za moj model, tkaodje ne bih znao ni gde to kod nas da uzmem, pa me je zato zanimalo da li neko zna gde i da li tako nesto kod nas moze da se nabavi ili ko moze da mi preradi i "napuca" postojecu bateriju da bude jaca.

Eto to je bilo moje pitanje :) :) :)

@Prokka

prestigio power bank 501 ??? Sta je tacno to, sada cu da pogledam malo po forumu i googlu, al pojma nemam sta je to tacno, pa ako mozes i ne mrzi te, pojasni mi :) sorry & fala :)

@ svi zivi :)

Jos jedan savet bi mi dobro dosao, a to je kako da produzim vek baterije.
Da li da je praznim do kraja pa da je punim skroz, ili o tome ne moram da vodim racuna, tj. potrosim je na recimo 60% pa je dopunim full i opet tako.
Takodje, da li da ako sam pri strujnom prikljucku (npr. kod kuce) a baterija je puna, koristim adapter, a bateriju da ni ne trosim ili se savetuje da se baterija ipak potrosi bez obzira na mogucnost prikljucka na strujnu mrezu pa je posle napuniti. Eto, to me je zanimalo.


Hvala svima, unapred zahvalan
Ivan Vidicki
[email protected]
 
Poslednja izmena:
Radi se o externoj bateriji koja mozhe da se povezhe na veliki broj uredjaja a kapaciteta je 10000 mAh sudeci po jednom domacem sajtu, dok na zvanichnom sajtu Prestigio-a pishe: Battery Current Capacity 2300 mAh, shto je ogromna razlika :( Tako da vishe zaista nisam pametan shta je tachno... Ukoliko je samo 2300 onda to i nije neko reshenje...
 
Radi se o externoj bateriji koja mozhe da se povezhe na veliki broj uredjaja a kapaciteta je 10000 mAh sudeci po jednom domacem sajtu, dok na zvanichnom sajtu Prestigio-a pishe: Battery Current Capacity 2300 mAh, shto je ogromna razlika :( Tako da vishe zaista nisam pametan shta je tachno... Ukoliko je samo 2300 onda to i nije neko reshenje...

Hm... nasao sam jos negde na netu da kaze 10000mah

sto je iskren da budem zaista dosta
ako je tako.
videcemo sta je i kako je.

Zainteresovan sam za to, korisna je spravica i vredi je imati
ali cu svejedno pokusati na 'napucam' i svoju bateriju ili uzmem neku jacu
ako postoji za moj Laptop
 
Koliko vidim, mozes da uzmes bateriju 6-cell Li-Ion 2000mAh za tvoj laptop...

Trebala bi da poboljsa autonomiju na bar 2h (ako ne jace)...
Nisi naveo kako ti je setovan brightness ekrana kada radis na bateriji i slicne stvari koje bi uticale na autonomiju (tipa jer ti radi wifi/bluetooth, jer slusas muziku...)...

:wave:


P.S. Koliko sam citao po raznim sajtovima, neki kazu da li-ion baterija ne sme da se prazni do kraja jer ima cikluse, neki kazu da sme, neki je drze na 30%...nacices milion razlicitih stavova povodom tog pitanja...na tebi je da odlucis sta ti odgovara...
 
Koliko vidim, mozes da uzmes bateriju 6-cell Li-Ion 2000mAh za tvoj laptop...

2000mAh? To je toliko malo, da nece da traje duze od sat garantovano :)
Osim ako nije neka greska... Standardne baterije su ~4400mAh, a ovo kao da je neka za netbook :-/
Trazi neku koja ima bar 6000...
 
Nazad
Vrh Dno