Šta je novo?

Ploca?

Cleric

Slavan
Učlanjen(a)
05.07.2007
Poruke
144
Poena
320
Koju AM2 plocu do 120 eura mi predlazete? Kakva je Asus M2N-E ploca?
 
Za sta? Igranje, HTPC konfiguracija, klokovanje???
 
Ta je odlicna! sacekaj par dana AMD je spustio cene pa dok se ne odrazi to kod nas... Taman tu razliku steknes i kupis malo jaci procesor ako ne nameravas da klokujes.
 
A imas i jeftiniju varijantu koja se pokazala odlicno: Biostar TA690G!
 
Znaci Asus M2N-E ploca spada u bolje za AM2? Procesor mi je AMD Athlon X2 4800+ a graficka eVGA 8800GTS 320. Prvo sam se plasio da grafickoj ne smeta kuler sa ploce posto je graficka ogromna, pa sam zato izabrao ovu Asus plocu sto ima lepo reseno hladjenje cipseta a da ne smeta grafickoj.
 
M2N-E moze memorija da da samo 1,95V sto i nije bog zna koliko. Pretrazi forum, o njoj je pisano xyz puta.

P.S Imaces i problema sa zvukom!
 
Pa ako imas 120e na raspolaganju, mozda bi mogao da razmislis o Abit KN9-SLi. Odlicna ploca, nForce570 cipest, 2x PCIx16 (ko zna mozda jednog dana pozelis da uparis dve 8800GTS 320mb) :D
 
Dobra alternativa!
 
Losa alternativa :)!
 
Pa recimo da MSI-eve ploce nisu bas popularne u zadnje vreme, eto konkretno ta ploca je los overkloker (sto se moze videti po review-ima na netu) i ima ocajno reseno hladjenje, onaj mali hladnjak na njoj je tako vreo da mozes jaja da isrprzis na njemu :mad: :D
 
Znam za to ali bilo je ili ta ploca ili Asus M2N-E, a taj Asus je dobio porazavajuce kritike u vecini Reviewa koje sam gledao na netu. Ne nameravam da klokujem, treba mi samo stabilna ploca. E sad sto se tice temperature cipseta, posto sam primetio da je postavljen bas blizu graficke kartice a ja imam eVGA 8800GTS, da li bi to mozda moglo da smeta grafickoj posto ce verovatno prekriti 80% tog pasivnog hladnjaka?
 
Poslednja izmena:
Da, smetace.
 
Evo dobra ploca :D : DFI Infinity Ultra MII.Jedna od najboljih klokerskih ploca za AM2(a dobra je i za default :) ) a ima sve sto jedna dobra ploca treba da ima ;)(btw u pitanju je nForce 4 ultra! ).
 
Poslednja izmena:
Pa i nije neki izbor,ali ako bas moras uzmi MSI(bar zbog Vdimm-a od 2.4V).
Inace pogledaj koji je datum proizvodnje ploce i koja je revizija(gledaj da bude 2.1,jer su ranije verzije imale nekih problema)
 
Ali taj hladnjak na Asusu uopste nije vruc, i plus visok je samo pola centimetara iznad ploce (pricam to jer imam tu plocu). Uostalom, ako vec ne planiras da overklokujes, niti da koristis Sli, zasto kupovati plocu od 100e? Cak ti je i Asus M2N-e skupo resenje u tom slucaju. Lepo imas ovde topic o Biostar NF520-A2, odlicna ploca, stabilna, hladan cipset. I cena joj je oko 50e. Dakle za pare koje ustedis mogao bi da uzmes npr, jos 1GB Rama.

PS. Ti lepo naruci plocu iz druge firme, gde pise da sve komponente moraju biti kupljene u istoj firmi ;)
 
Poslednja izmena:
Ja bih najradije uzeo DFI Lan Party nForce 590 SLI za 150 eura ali nazalost nemam tih dodatnih 50 eura. Sto se tice memorije imam 2x1Gb OCZ Gold DDR2 800Mhz tako da bar memorija nije problem. Jel se bas toliko greje taj cipset na toj MSI ploci?
 
Kod dve koje su mi prosle kroz ruke. Da!
 
Nazad
Vrh Dno