Šta je novo?

Ploca,Cpu i Mem procena

  • Začetnik teme Začetnik teme zool
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

zool

Slavan
Učlanjen(a)
27.07.2005
Poruke
94
Poena
309
Intel P4 3.0 ghz prescott 1mb cache Socket 478 tray do 31.12.2005 u garanciji
Abit ic7 jos godinu dana u garanciji
Kingston Value Ram 2x 512mb DDR 400 bez garancije
Orjentaciono koliko kesa mogu da dobijem za gore navedeno
Tnx
 
Orijentaciono po meni:

Procesor: 125;
Ploca: 75;
Memorija: 95.
 
Proday je napisao(la):
Orijentaciono po meni:

Procesor: 125;
Ploca: 75;
Memorija: 95.
Gde nadje ram za 95? Pa nov ima da se pazari za 90
 
Poslednja izmena:
U jebote stvarno. Povuklo me ono kingston ;o)
 
Za ram ako izvuce 80 da pjeva 😉
Poz...
 
- procesor 100-110 jer je tray bez kulera i garancija mu je na isteku
- ako je obicana ic7 (bez max) moglo bi oko 75-80, ali mislim da vredi mnogo vise nego sto za nju mozes dobiti para
- memorija do 70 ali ne vise jer ipak nema garanciju

Samo me zanima zasto to prodajes (ako uopste prodajes), ja sam pre nedelju dana prodao svoj p4 [email protected] i asus 865 plocu (za 160e) a kupio sam a64 [email protected] i msi nf3-ultra (za 300e) i nisam dobio neka primetna ubrzanja (osim u sintetickim testovima), da ne pricam o cinjenici da sam se posteno namucio da sistem radi potpuno stabilno, sto je kod intela tako bilo po default-u. Plus strana je sto sada imam garanciju na nove komponente.

p.s. ako si mislio da prelazis na a64 javi se pa da se menjamo, ja bih se rado vratio na intel-a :eyebrows:
 
Sto se zezam, u Imtelu 3200+ s939 je 15250,00 din (~176) evra a u Mb softu MSI K8N NEO2 platinum-54g je 10922,00 din (~126). Po tim cenama sam kupio a nije da negde ima mnogo jeftinije, ne racunam one cenovnike na pc-berzi gde pojedine firme stavljaju cene bez PDV-a ili za robu koju "dobijaju do kraja nedelje" a kada stigne ono nova cena.
 
Ma ocu da predjem na pci-e platformu jer sam popizdeo sa pronalazenjem AGP graficke.
Sto se tice zamene moze ako imas Intel 630 ili 640 :cigar: i aw8 :d
 
Kako mislis popizdeo zbog nalazenja graficke??? Pa po oglasima stalno idu radeoni 9800pro po oko 100E i 6800 koji se otkljucavaju za 200E. Sta je tesko neci, sta uopste trazis???
 
Vuk je napisao(la):
Sto se zezam, u Imtelu 3200+ s939 je 15250,00 din (~176) evra a u Mb softu MSI K8N NEO2 platinum-54g je 10922,00 din (~126). Po tim cenama sam kupio a nije da negde ima mnogo jeftinije, ne racunam one cenovnike na pc-berzi gde pojedine firme stavljaju cene bez PDV-a ili za robu koju "dobijaju do kraja nedelje" a kada stigne ono nova cena.


a sad tek primetih nije 3000+ nego 3200 (20ak eura razlika). a i nisam mogao da pretpostavim da ce neko da "baci" 130e za nf3 plochu (k'o ja 😀 ). meni bilo u glavi neshto tipa 3000+ (150e) i infinity 100e pa zato pitah... sorry

lm poshto imamo slichne konfe do kolko si terao proc, koji je max za htt ? koji bios koristish ?
 
Za ovo kratko vreme poterao sam proc stabilno do 2.63, fsb 310, htt 3x, memorija 258, 3-4-4-8-t1, nisam testirao veci fsb jer bih onda morao da smanjujem brzinu memorije a nisam zeleo da to bude ispod 250. Testirao sam i sinhrono fsb/mem 255, htt 4x i radi ok. Na 260 memorija nece da radi, morao bih da isprobavam sa dosta vecim naponima (preko 2.8) ali mi to sada nije primarno, jos uvek sam u fazi kompletiranja instalacije windows-a.
 
Vuk je napisao(la):
Plus strana je sto sada imam garanciju na nove komponente.

A temperatura sistema? 🙂
 
Vuk je napisao(la):
Za ovo kratko vreme poterao sam proc stabilno do 2.63, fsb 310, htt 3x, memorija 258, 3-4-4-8-t1, nisam testirao veci fsb jer bih onda morao da smanjujem brzinu memorije a nisam zeleo da to bude ispod 250. Testirao sam i sinhrono fsb/mem 255, htt 4x i radi ok. Na 260 memorija nece da radi, morao bih da isprobavam sa dosta vecim naponima (preko 2.8) ali mi to sada nije primarno, jos uvek sam u fazi kompletiranja instalacije windows-a.


kako hardcore nece na 260? pri onim gore latencijama ? to mora da radi. kako mislish smanjio bi takt ramu sa vecim htt -om? imash dividere (133, 166, 183, 200, 233) pa teraj. neki ti sigurno odgovara.

koji ti je Vcore na 2.63 ?
 
vladabgd je napisao(la):
kako hardcore nece na 260? pri onim gore latencijama ? to mora da radi. kako mislish smanjio bi takt ramu sa vecim htt -om? imash dividere (133, 166, 183, 200, 233) pa teraj. neki ti sigurno odgovara.

koji ti je Vcore na 2.63 ?

Skrenusmo u off topic ali jos ovo pa necu vise 😀

Nece sinhrono na 260, stabilno ide do 255, asinhrono max je 310/258 (divider 166) cpu 2.63GHz na 1.45v.(ulazi u windows i na 2.7 ali puca L2 cashe u s&m) Probao sam i fsb 320x8, divider 133 ali je onda memorija na niskih 213 sto je malo, a sa dividerom 166 memorija nema sanse da radi na 266, imam losiji primerak kingmax-a.
 
Proday je napisao(la):
Kako mislis popizdeo zbog nalazenja graficke??? Pa po oglasima stalno idu radeoni 9800pro po oko 100E i 6800 koji se otkljucavaju za 200E. Sta je tesko neci, sta uopste trazis???

9800Pro imam a trazim 6800gt po mogucstvu u frimi koja prima plastiku posto nemam zivog kesa 😛
 
Nazad
Vrh Dno