Šta je novo?

Ploča za i7-4820K

Kljajoni

Cenjen
Učlanjen(a)
22.04.2012
Poruke
53
Poena
159
Pozdrav svima,

zamolio bih za pomoć prilikom odabira matične ploče za gore navedeni procesor.

Na moju veliku žalost moram da menjam postojeći računar jer za stvari koje radim mi više nije dovoljan (i7-920, Asus P6T, 12 GB RAM). Sa drugom generacijom i7 procesora sam imao jako pozitivna iskustva sa ASUS P9X79 serijom (obična, pro i deluxe), te bi mi njihovi pandani možda i najviše odgovarali, ali na ASUS-ovom sajtu ne mogu da provalim koje bi to ploče mogle biti.

Ploča treba da ima USB 3.0 podršku, SATA III podršku i podršku za 64GB RAM-a (mada mislim da ovo imaju sve) i da mogu u nju da stavim x4 PCI Express karticu iz starog kompa (satelitski/tv prijemnik), nikakvi drugi fensi feature-i (wireless, bluetooth i sl), osim grdila memorije i 4 diska ne planiram ništa više da stavljam u njega. Cenovni rang do 250 EU ako je moguce.

Moze da prodje i bilo koja druga ploca koja ima duzi garantni rok od ASUS-a i slične zahteve gore.
 
:lupko: (zemljo otvori se ... ) ni na kraj pameti mi nije bilo da te ploče podržavaju i novu generaciju procesora

Sd je već mnogo lakše, hvala za savet i predloge !
 
Heh pa naravno da podrzavaju,sta mislis gde bi radili ti procesori kad jos nije izasao naslednik za x79 ;)
I nema na cemu! I vidi da zamenis i proc za 4930k nalete po 380e povremeno,a sigurno bi primetio razluku u radu ako ti je vec posao vezan za kompjuter.
 
Nazad
Vrh Dno