Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Da na tom nalogu ima. Psplus sa igrama poslednje dve ipo godine
Možeš promjeniti mail naloga bez problema
Pretpostavljam da ćeš sa konzolom i akaunt dati pa radi toga mjenjas, jer ako ostaje tebi akaunt nema potrebe da mjenjas mail, samo izbrises akaunts sa ps4

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Za ne preterano zahtevnog korisnika da li će verzija od 500 GB biti dovoljna za neki opušteni rad ili obavezno da još dublje zavučem ruku u "slamaricu" i pazarim konzolu od 1 TB memorije?

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
Možeš iskoristiti neki eksterni hard disk ako imaš, povežeš ga na PS4 500GB i rešen problem.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Da da o tome razmisljam, da prodam konzolu sa svim igrama na nalogu, znaci mogu samo da promenim mail naloga? Kako to da izvedem? Unapred zahvalan.
 
Ima li kakvih dopuna ili izmena u odnosu na prvi post sa ove teme?
Treba uskoro da stigne PS4 Pro model,pa na vreme da se pripremim :) .

Послато са Redmi Note 9S помоћу Тапатока
 
Nema, azurira se taj post periodicno
 
Imam PS4 Pro 1TB. Ako uradim Initialize PS4 sa FULL opcijom, da li mi FW (sistem) ostaje na hdd-u ili moram posle posebno da (re)instaliram?
 
Ostaje FW, s obzirom da se on nalazi na čipu.
 
OK, znaci mogu slobodno da "oderem" sve sto mi se nalazi na hardu i onda dobijam konzolu u onakvom stanju kao kad je prvi put upaljena?
 
Kakvo vam je iskustvo sa poludelim pečurkama na ds4 kontroleru? Kupio sam ga ove godine u gtrn, slabo se i koristio, potpuno su poludele obe. Ako ga pošaljem na reklamaciju, plašim se da će ga neki stručnjak izlomiti, a opet, ako ga otvorim sam a ne rešim problem, mogu li oni videti da sam ga otvarao?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Kakvo vam je iskustvo sa poludelim pečurkama na ds4 kontroleru? Kupio sam ga ove godine u gtrn, slabo se i koristio, potpuno su poludele obe. Ako ga pošaljem na reklamaciju, plašim se da će ga neki stručnjak izlomiti, a opet, ako ga otvorim sam a ne rešim problem, mogu li oni videti da sam ga otvarao?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Pošalji ga, šta te briga šta će oni da urade s njim... verovatno ga i neće popravljati već ćeš dobiti nov.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Pa plašim se da mu ne očiste pečurke a izlome unutra one žabice i plastikice. Pritom treba da čekam period reklamacije, pa kad ga vrate opet ... to me smara, zato pitam kakva su iskustva, da li je neko vraćao džojped u garanciji zbog toga? Vidim da je roaming uvoznik na garanciji.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Bolje daj na reklamaciju, jer će se videti da si otvarao. Ako pak želiš sam da ga čistiš i ne zanima te garancija, ti ga otvori.

OK, znaci mogu slobodno da "oderem" sve sto mi se nalazi na hardu i onda dobijam konzolu u onakvom stanju kao kad je prvi put upaljena?

Tako je.
 
Poslušaću savete, ide na reklamaciju, hvala.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Jel ima neko osecaj da mu je slika malo losija kada ukljuci onaj HDR? Podesio sam HDR na strelice levo/desno kao sto se trazi, ali cini mi se da je slika bila bolja pre nego sam bilo sta dirao. Ili se to samo meni cini :)
 
Onda sam se izgleda samo istripovao.
A jel postoji opcija da se podesavanja HDR nekako resetuju, tj da se vrate u onaj stadijum kao da ih nisam dirao?
 
Kupih ps5 i prebacih nalog na njega medjutim ostao je i na ps4. Sta ja sada treba da uradim da nalog skroz uklonim sa ps4 da bih ga prodao?
 
Zar je tesko u pretrazivacu upisati “how to remove account from ps4” i prvi rezultat bukvalno i slikovito dobijes objasnjenje.
 
Kupih ps5 i prebacih nalog na njega medjutim ostao je i na ps4. Sta ja sada treba da uradim da nalog skroz uklonim sa ps4 da bih ga prodao?

Prvo deaktivacija na PS4 u settings > account management > activate as primary bla bla > deactivate

Posle toga kroz login settings i user management brises odredjenog usera.

Jedna bitna napomena: ako prodas nekom, to je fakticki isti nalog koji ti koristis na PS5. Ako taj neko promeni sifru ili email ti vise ni na PS5 neces imati pristup nalogu
 
Pa neće da proda nalog, samo konzolu. Najbolje je reinstalacija sistema na PS4, to je za 5 minuta gotovo i ima uputstvo na sajtu Sonija za petogodšnjake. Tako ništa tvoje ne ostaje...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Ako ne deaktivira prvo nalog rucno, postoji mogucnost da ce da i dalje bude primary na njegovoj PS4 iako je uradio quick initialise. Dakle prvo uvek deactivate tog vaseg usera rucno i posle sta god hocete radite (najsigurnija opcija).
 
Uradio sam ručno deactivate i iz safe moda initialize i resetovao fabrički. Jel je ok to sada? Nema više naloga na ps4? Kada ga upalim pali onaj prvi ekran kao kada sam ga kupio

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
To je to, sada je skroz "prazan"
 
Kako kupiti ps+ preko cdkeys? Ranije sam kupovao lagano sad kaze ne moze za Srbiju?

a5f58b82a25bedc5c053523d99eae7b7.jpg
 
Ignoriši to, kupi i ubaci kod, radi sve normalno.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ignorisao i kupio UK kod od 15 dana za PS+ za 1 euro samo da probam. Kad sam ukucao kod prihvatio ga je ali posle izbacio da nije obavljena kupovina. I sad mi ne radi PS+ a kod ne moze opet da se ukuca. WTF?
 
Nazad
Vrh Dno