Šta je novo?

Plavi Ekran

rambolini

Cenjen
Učlanjen(a)
15.07.2010
Poruke
92
Poena
159
Pozdrav,

napokon sam dobio staru windosovu boljku "plavog ekrana". Svakih nekih pola sata kompijuter mi se gasi. Pocelo se desavati kratko vrijeme poslje probne instalacije Ubuntu.
Da li neko zna sta bi ovo moglo biti?

Ono sto dobijem je:


Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1044

Additional information about the problem:
BCCode: f4
BCP1: 0000000000000003
BCP2: FFFFFA800E112B30
BCP3: FFFFFA800E112E10
BCP4: FFFFF80002FE2240
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\021513-20124-01.dmp
C:\Users\Rambo\AppData\Local\Temp\WER-21028-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt
 
Pokreni ovaj program
www.resplendence.com/download/whocrashedSetup.exe

Ukoliko se pojavi neko obavestenje:
Klikni na Download the requested file from Microsoft site now i pricekaj da se proces
preuzimanja dodatnih fajlova i njihova instalacija dovrsi

Klikni Analize, zatim OK.
Desni klik na prostor stranice programa sa izvestajem i izaberi opciju Select All.
Desni klik na prostor stranice programa sa izvestajem i izaberi opciju Copy
Otvori novi notepad i izaberi opciju Paste da bi kopirao sadrzaj loga u notepad.

Kopiraj sadrzaj loga.
 
nesta slicno je izbacio i ovaj drugi program (hvala vam obadvojici)

On Thu 14.02.2013 06:52:49 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\021413-22495-01.dmp
This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x71F00)
Bugcheck code: 0xF4 (0x3, 0xFFFFFA800EEA1B30, 0xFFFFFA800EEA1E10, 0xFFFFF80002F8C240)
Error: CRITICAL_OBJECT_TERMINATION
file path: C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Kernel & System
Bug check description: This indicates that a process or thread crucial to system operation has unexpectedly exited or been terminated.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem. This problem might be caused by a thermal issue.
The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.
 
Ako razumijem ovo pravo, kompijuter se grije previse brzo, pa se zbog toga i gasi? Tj windows ga gasi da se procesor neistopi?
 
trebalo bi proveriti i memoriju. identican sam problem imao pre nedelju dana i crkao jedan modul. radi i s njim ali cim se pokrene nesto sto zahteva vise memorije tipa igra, ili pukne igra i izbaci me na desktop ili bsod
 
Imas hardwerski problem, treba ispitati jedno po jedno.
 
ako ti puca svaki put posle odredjenog vremena, najverovatnije je pregrevanje, mada ne mora da znachi.
najbolje ako umesh, rasturi ceo rachunar, ochisti detaljno, proveri da li je sve hw-ski ok, pa probaj onako napolju,
na nekoj kutiji...
 
Temperatura se penje na oko 50C prije nego sto se ugasi. Vjerovatno kompijuter treba ocistiti od prasine. Samo mi malo cudno to sa temperaturom posto je hladjenje na vodu, zatvorenog tipa..
 
mozda ti je u biosu ukljucheno da kad dostigne tu temperaturu, odradi shutdown.
i vodeno hladjenje moze da se isprlja, kako unutra, tako i spolja.
 
znaci moram ga cijelog rastavljati pa zvati starog da dodje sa kompresorom da izduvam sve..
nisam nikad rastavljao hladjenje na vodu, ali uvijek ima prvi put :)
 
Poslednja izmena:
Pa vidi kakave su temp,mada moguce da je do napajanja...Haoticno pises...Ajde optereti racunar i vidi koje su temp...Po meni prvi pik je temperatura,a drugi napajanje...
 
Pa vidi kakave su temp,mada moguce da je do napajanja...Haoticno pises...Ajde optereti racunar i vidi koje su temp...Po meni prvi pik je temperatura,a drugi napajanje...

Kako mislis da haoticno pisem?

Sto se tice napajanja mozda si i u pravu. Dolazi mi neka poruka da trebam instalirati "power menagment system driver".

(Instaliram taj driver sad)
 
Poslednja izmena:
Pod tim haoticno mislim sledece...

Kada ti neko da neki savet ili ti kaze da nesto uradis,ti to probas i napises jel si resio problem...ako nisi onda znamo da si to probao i idemo dalje...
A ovako,jedan ti kaze napajanje,drugi mozda je memorija,treci graficka....i svi pisu da je do necega na sta onu sumnjaju, a ti nista ne probas tesko ces resiti problem...

A sada posto vecina nas sumnja na pregrevanje procesora...skini jedan od onda dva programa sto sam ti linkovao....i okaci slike sa temperaturama kada ti je racunar neopterecen,a posle pokreni Linx i vidi kakve su ti temp kada ga opteretis...
 
Cekam kompresor da ocistim komp pa stavljam :) Rastavio sam komp pa reko da nestastavljam. Pisem sa laptopa.
 
Pozdrav,

Napokon sam izduvao komp, sa cim je temperatura procesora odma pala nekih 10c, ali se jos uvijek gasi. Provijerio sam i memoriju sa memtestom i hardisk sa nekim programom ali nista nije nadjeno.
Sta bi moglo biti sa napajanjem? Kako to da proverim? Samo da kazem jos jednom da je problem nastao poslje instalacije Ubuntu. Tacnije, kompijuter je trazio da instaliram nesta da bih mogao da vrtim Ubuntu sa CDea.

problem1.png
 
ja ne znam koliko je taj memtest dobar. kod mene je prijavljivao da je sve ok...savrsena memorija, a kad sam testirao sa goldmemory imao sam i sta da vidim. sve se crveni. cim sam izvadio modul nije bilo restarta ni pucanja.
 
"power menagment system driver". Nema nikakve veze sa napajanjem. Njega možeš da otvoriš i pažljivo pregldaš sve kondenzatore na njemu, nadam se da si dobro izduvao i njega, najbolje kad je otvoreno. To je pored procesora mesto sa najvećim skupljanjem prašine.
Podaci sa Hardware Monitora izgledaju OK mada mislim da je to u leru, moraš da opteretiš sistem dok to radi u pozadini, te vrednosti su relevantne.
 
ja ne znam koliko je taj memtest dobar. kod mene je prijavljivao da je sve ok...savrsena memorija, a kad sam testirao sa goldmemory imao sam i sta da vidim. sve se crveni. cim sam izvadio modul nije bilo restarta ni pucanja.

Gde bi mogao da skinem goldmemory?


"power menagment system driver". Nema nikakve veze sa napajanjem. Njega možeš da otvoriš i pažljivo pregldaš sve kondenzatore na njemu, nadam se da si dobro izduvao i njega, najbolje kad je otvoreno. To je pored procesora mesto sa najvećim skupljanjem prašine.
Podaci sa Hardware Monitora izgledaju OK mada mislim da je to u leru, moraš da opteretiš sistem dok to radi u pozadini, te vrednosti su relevantne.

Mislis da li sam izduvao kutiju sa napajanjem? Mislim da nije izduvana.

Ono sto mi je interesantno je da koristim Ubuntu sa CD-a vec 2-3 sata i jos se racunar nije ugasio. Kad koristim windows gasi se svakih 30-40 minuta sa plavim ekranom.
 
Probaj da zamenis kabal od hard diska...
 
Gold Memory ovde:
http://www.softpedia.com/get/System/Benchmarks/GoldMemory.shtml
Otvori, pročisti i proveri kondenzatore na napajanju, nećeš verovati šta sam sve nalazio u njima. Na linuxu radi bolje jer, u zavisnosti od distribucije naravno, je mnogo ˝lakši˝ na sistemu nego windows.
Koju MB imaš, moguće je da su u BIOSu nameštene neke stavke o temperaturi i obrtajima ventilatora na niske vrednosti pa to gasi kompjuter da nebi po nečijem mišljenju došlo do kvara. Takođe je moguće da se power settings u BIOSU i windowsima ˝sudaraju˝ pa bi trebalo upotrebljavati samo jedan ili drugi sistem.
 
Poslednja izmena:
Mislim da znam sta sam pokidao. Trebam samo malo da me neko posavetuje.

Probao sam da testiram Ubuntu sa CD-a, ali posto nije moglo automatski (trebao sam u biosu da namestim boot sa CD-a, a nisam), onda sam aktivirao Wubi.exe koji ima funkciju da pomogne prilikom te radnje.
Onda je Wubi.exe instalirao neko cudo (predspostavljam u biosu ili kako vec ide). Kratko poslje toga pocinju problemi sa plavim ekranom.
Sad pitanje je kako da maknem to sto je Wubi.exe instaliorao? Da flash-ujem bios ili sta?
 
Ništa nije moglo da se instalira u BIOSu, ako je šta instalirano onda je na hard disku, Ako sumljaš da je Linux nešto zeznuo, obrati se Linux forumu za eventualno rešenje.
Naravno da ti ostaje i čišćeneje particije i instalacija windowsa nanovo.
 
Mislim da znam sta sam pokidao. Trebam samo malo da me neko posavetuje.

Probao sam da testiram Ubuntu sa CD-a, ali posto nije moglo automatski (trebao sam u biosu da namestim boot sa CD-a, a nisam), onda sam aktivirao Wubi.exe koji ima funkciju da pomogne prilikom te radnje.
Onda je Wubi.exe instalirao neko cudo (predspostavljam u biosu ili kako vec ide). Kratko poslje toga pocinju problemi sa plavim ekranom.
Sad pitanje je kako da maknem to sto je Wubi.exe instaliorao? Da flash-ujem bios ili sta?

Auuu.

Kao prvo pre nego što se igraš sa sistemom pročitaj bar osnovno ili pitaj pre nego što zezneš. Ukratk odgovor ina tvoja pitanja su:

1) Nisi probao da ga testiraš jer da jesi morao bi da podešiš da prva boot opcija bude CD odnosno DVD da si to probao podigao bi ti se ubuntu u live režimu i potom bi mogao il itako da ga koristiš ili da ga instaliraš

2) WUBI nema opciju da pomogne prilikom te radnje već sasvim drugu. Dakle umesto da particionišeš hard disk da bi mogao da nja njega pored windowsa staviš joše jedan OS, wubi ima ulogu sa ubuntu instaliraš kao windows aplikaciju.

3) WUBI tj ti si instalirao wubi a ne on nešto drugu i ne u biosu već. Plavi ekran je nastao verovatno zbog loše instalacije ili neodgovarajuće verzije

4) Nema potreba da flešuješ bios jer time svoj problem nećeš otkloniti.

Rešenje ako možeš da podigneš OS windows najjednostavnije bi bilo da probaš sa reinstalacijom wubi da rešiš problem.
POred toga probaj da iskoristiš sfc/scannow http://support.microsoft.com/kb/929833
Takođe možeš da uzmeš instalacioni disk windows i odabereš opciju repair kako bi popravio windows instalaciju naravno prvo u biosu moraš da podesiš da ti se redosled podizanja odnosno da dvd bude na prvom mestu
 
Ništa nije moglo da se instalira u BIOSu, ako je šta instalirano onda je na hard disku, Ako sumljaš da je Linux nešto zeznuo, obrati se Linux forumu za eventualno rešenje.
Naravno da ti ostaje i čišćeneje particije i instalacija windowsa nanovo.

Windows sam vec instalirao ponovo ali nije vredelo..
 
Auuu.

Kao prvo pre nego što se igraš sa sistemom pročitaj bar osnovno ili pitaj pre nego što zezneš. Ukratk odgovor ina tvoja pitanja su:

1) Nisi probao da ga testiraš jer da jesi morao bi da podešiš da prva boot opcija bude CD odnosno DVD da si to probao podigao bi ti se ubuntu u live režimu i potom bi mogao il itako da ga koristiš ili da ga instaliraš

2) WUBI nema opciju da pomogne prilikom te radnje već sasvim drugu. Dakle umesto da particionišeš hard disk da bi mogao da nja njega pored windowsa staviš joše jedan OS, wubi ima ulogu sa ubuntu instaliraš kao windows aplikaciju.

3) WUBI tj ti si instalirao wubi a ne on nešto drugu i ne u biosu već. Plavi ekran je nastao verovatno zbog loše instalacije ili neodgovarajuće verzije

4) Nema potreba da flešuješ bios jer time svoj problem nećeš otkloniti.

Rešenje ako možeš da podigneš OS windows najjednostavnije bi bilo da probaš sa reinstalacijom wubi da rešiš problem.
POred toga probaj da iskoristiš sfc/scannow http://support.microsoft.com/kb/929833
Takođe možeš da uzmeš instalacioni disk windows i odabereš opciju repair kako bi popravio windows instalaciju naravno prvo u biosu moraš da podesiš da ti se redosled podizanja odnosno da dvd bude na prvom mestu

Probao sam sfc ali nije naslo nista. Nego bih imao jedno pitanje oko napajanja. Instalirao sam ASUS-ov driver Cool & Quite za napajanje, ali mi dolazi poruka da moj procesor nepodrzava Cool & Quite "funkciju".
Dali sam uopste i instalirao taj drive uspjesno? Bilo je par predloga da moze biti do napajanja, sto me i nebi zacudilo.. Ima li predloga oko toga?
 
Nazad
Vrh Dno