Šta je novo?

plavi ekran kad ubacim disk

Jeremy

Čuven
Učlanjen(a)
15.11.2003
Poruke
644
Poena
619
Kao prvo zasto ne mogu da posaljem attach, obrisao sam neke ranije znaci da nije problem u kolicini. Ajde nije valjda da sam se bez veze cimao da snimim ekran :wall:
Inace ova poruka (plavi ekran - pise da se pojavila greska...BAD_POOL_HEADER da resetujem ako je prvi put, ako se ponavlja da proverim hardver, softver...) se pojavljivala ranije ponekad kad ubacim disk u Teac citac, a sada je pocelo i kad ubacim disk u rezac. Znaci prodje nekad i nekoliko dana da sve bude ok, a onda jednog dana restart za restartom, cak i skroz ugasim masinu pa upalim al' ne vredi.
Zna li neko u cemu je problem?
Ranije sam mislio da je problem do citaca ali ocigledno nije. I ranije se redje desavalo (bar mi se cini) a i restart je pomagao. Nikakav novi softver nije instaliran niti hardver, a u medjuvremenu je i windows reinstaliran. Pre neki dan sam instalirao i nove nforce3 drivere. Ali kazem sad je poceo i rezac da zeza. Inace cd citac je Teac 540e, dvd rezac Samsung H552U, ploca MSI K8N Platinum i XP sp2. I jos da napomenem, jedan uredjaj je na jednoj grani master a drugi na drugoj master, sami su.
 
Imao sam slicnih problema sa Teac 540e i to na dve ploce, prva je bila neka Fujitsu-Siemens sa Intel 815 cipsetom a druga je bila Epox nf2, plavi ekrani su se pojavljivali bez pravila, nekad posle par sekundi od pocetka neke instalacije a nekad prodje i nekoliko intalacija i kopiranja bez greske. Poruke su bile razlicite ali najvise se pojavljivala ona (uglavnom na i815 ploci sa win98) da disk nije citljiv, iako je isti na drugom racunaru bio ok. Na Epox-u se ceo sistem zaglavljivao i restartovao sporadicno i bez pravila. U oba slucaja je problem bio pomenuti citac, ali posto sam imao dva komada utvrdio sam da je greska prisutna kod oba, verovatno kod cele serije posto su bili proizvedeni u istoj godini, razlika izmedju njih je oko mesec dana.
Svi problemi na obe ploce su reseni zamenom Teac citaca pa predlazem i tebi da ga se sto pre resis jer bi on mogao biti uzrok tvojih problema. Uostalom probaj da ga otkacis sa ploce pa probaj par dana da vidis kako ce se ponasati.
 
Vrlo moguce! Btw i Teac-ov rezac 540 nije mogao da radi na nekim plocama sto sam se i sam uverio, kad sam uzeo novu plocu. Znaci najverovatnije cu morati da se ratosiljam i citaca. Elem meni u poruci ne pise da disk nije citljiv, evo sta pise:

"A problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to your computer.
BAD_POOL_HEADER
If this is the first time you've seen this stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow these steps:
Check to make sure any new hardware or software is properly installed. If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer for any windows updates you might need.
If problems continue, disable or remove any newly installed hardware or software. Disable BIOS memory options such is cashing or shadowing. If you need to use safe mode to remove or disable components, restart your computer, press f8 to select advanced startup options, and then select safe mode.
Tehnical information:
*** STOP: 0X00000019 (0X00000020, 0X8538B6D0, 0X853B6E8, 0X0A030001)
Beginning dump of physical memory
Physical memory dump complete.
Contact your system administrator or technical support group for further assistance."

i uvek je isto, mozda se samo razlikuju ove cifre u "tehnical information"...
Inace bad pool header uglavnom povezuju sa sp2 koliko sam mogao da vidim, mada nisam bas mnogo trazio po netu, mogu da se ycepem dok desifrujem ovu poruku. Mada poznajuci microsoft bilo bi za dzabe:)
 
A bre :)
Ne mogu da verujem da i dalje mucis muku sa tim. Kazes da je moguce Teac da zeza, ali mi nejasno sada kako i DVD rezac da pokazuje iste simptome? A nije isti proizvodjac? pa su jos i na razlicitim granama? Mislim, sve je moguce.. probaj da otkacis citac pa javi epilog.. ako ne, fleshni bre tu plocu covece.. :)
 
Nazad
Vrh Dno