Šta je novo?

plam.file

MRGUD79

Poznat
Učlanjen(a)
08.03.2021
Poruke
5
Poena
32
Pozdrav ekipa, novi sam na forumu, pa ne znam da li ima tema vezana za ovaj problem. Skoro sam instalirao neki video program i uvali mi se virus. Sva dokumenata što imam na računaru su zaražena. Ne mogu ni jedan da otvorim. U dijelu gdje piše ''type'', kod mene stoji ''plam file''. Mislim da sam virus eliminisao, ali fajlovi su ostali zaraženi. Ako je neko imao ovaj problem, ili zna kako da ga otklonim, molim za pomoć!!!! Lijep pozdrav....
 
U većini slučajeva nikako.

Možeš da probaš Stop Djvu dekriptor, ali pošto je .plam ransomware novijeg tipa, cenim da nećeš ništa uspeti da uradiš. S toga imaš 2 opcije u zavisnosti koliko su ti bitni fajlovi: idi u my doc, vidi readme otkupni fajl i koliko dolara traže da platiš ili jednostavno da zaboraviš na fajlove.
 
Kasno je za to ako je uklonio virus sad ne moze da vrate ni oni ciji je virus cak i da plati.
 
Znači Ctrl+A & Delete! :-( ili da ih pohranim negdje, možda u budućnosti nešto iskoči!
 
Који си то видео програм скидао и одакле? Подели инфо са нама како се неко не би зезнуо и прошао кроз исте муке као и ти.
 
Naravno, ne bi volio da još koga zadesi ovo, a volim pomoći! :) U pitanju je ''MAGIX Movie edit pro 2020'' , skinut sa ''thepiratebay'', kao torent! Pazite na svoje računare! ;-)
 
Друже, не бих да звучим као сноб, али Magix се може наћи релативно јефтино, чак и PRO верзија. И ја сам некада скидао народне верзије са TPB, али баш због пар лоших искустава (додуше не као што је твоје било) са крекованим програмима сам све то баталио. Стога те разумем у потпуности.
 
Svi mi idemo na opciju jeftinije, a na kraju izadje mnogo skuplje! :-( Sad sam u potrazi za sličnim programom, za obradu videa! ;-)
 
Nazad
Vrh Dno