Šta je novo?

Plaćanje s pospejda na račun u Banci preko mobilnog ?

Aleksandar-

Poštovan
Učlanjen(a)
14.08.2014
Poruke
21
Poena
54
Da li je ikako moguće da ako imam mts postpejd broj i svoj račun u npr. Intesi, pa da li ja mogu nekako da uplatim ( npr. Sms porukom ) npr. 1000 din. Pa da mi oni budu na računu u banci ( da mi stigne uplata ), a da kada mi za ovaj mesec stigne račun za Box 4 i postpejd, bude naplaćeno npr. Kao tzv. „sporazum sa trećim licem“ kao što stiže kada kačimo oglase za prodaju kuće na primer, uplatimo na profil koji smo registrovali pa plaćamo. Znam da se može uplatiti tako i sa postpejda na pripejd broj kredit . Siguran sam da nemože s pripejda da se šalje u banku, ali s postpejda bi trebalo nekako ? Ako u mts-u nema kako standardna opcija, možda može preko nekog servisa kao posrednika .
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Sta pokusavas da zeznes, priznaj?:)

Ne moze naravno. To sto hoces bi se tretiralo kao pozajmica/kredit, a sam MTS NIJE finansijska institucija i nema prava na tako nesto.
Preko posrednika - mozda ako hoce da krsi razne zakone ili placa sulude provizije (provider uzimaju veliki deo vrednosti VAS poruka, nije to ni blizu 1-2%)
 
Znači ostaje preko posrednika . Ili šta ?
 
Poslednja izmena:
Pa mozes, ako hoces da pola tog iznosa izgubis bukvalno.
 
Dobro, ali samo ako neko zna neke servise koji nama to omogućavaju neka okači linkove koji vode do njih. Nisam se baš nešto ni nadao na mts ( samo neznam šta im je onaj trajni nalog ) .
 
Poslednja izmena:
Koji trajni nalog? Verovatno mesas trajni nalog za placanje MTS racuna.

A ovo sto ti hoces - je ocigledan pokusaj da se nesto prljavo iskoristi. Mozda i nadjes servise, ali cemu to danas? Platisces 10000 da bi uzeo sa postpaid racuna <5000?

Bez da kazes dobar razlog, ovo je ocigledno zahtev da ti se pomogne u necem nelegalnom.
 
Dopunis nekome sa postpaida prepaid broj sa 1000 dinara a on tebi uplati na račun u banci tih 1000 dinara. Ti posle kroz postpaid račun platiš mts-u tih 1000 dinara.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
A kako znate da ću da izgubim polovinu tog iznosa, mislim znači znate takav sajt, onda napišite url koji vodi do tamo, meni ne smeta pošto u svakom slučaju ne uplaćujem velike pare.
1000 sam naveo kao primer . Dobro dođe ako nešto mora hitno .
 
Poslednja izmena:
Ova ideja za dopunu prepaida je dobra, ako znas nekoga kome mozes uplatiti tako - 3000 je mesecni maximum.
Ne znam nijedan sajt koji se bavi takim low-life Wanga.com pozajmicama sa zelenaskim kamatama :)

Znam da se to vodi kao VAS usluga, i da operateri od iznosa uzimaju ogroman deo.

Ako mislis na ovaj nacin da dopunis budzet - moje iskreno, skroz objektivno misljenje, nije dozvoljeno da iznosim javno.
 
Dobro ali šta bih bar mogao da unesem u google jel ima neko ideju ? U VAS usluge spadaju sve sms poruke koje se naplaćuju dodatno mimo provajdera, a ne samo to, dosta je širi pojam .
 
Poslednja izmena:
Ocekujes da ti kazemo sta da trazis da bi uradio nesto nelegalno? Jer to samo banke imaju pravo da rade po zakonu sto trazis (ovo je vid kredita).
A banke to ocigledno ne rade.

Ako ti toliko treba novac, a ne mzoes u banci dobiti kredit... nemam resenje. Ali biti spreman da das 50% i vise da bi dobio kredit na kratko vreme ima samo jedan logican razlog - koji, opet, ne bih smeo da iznosim na forumu.
 
Dobro ali ako očajnički trebaju malo para onda je to dobro. :)

Ako nekome dugujemo .
 
Poslednja izmena:
Ako ti treba malo para uzmeš i radiš nešto.
 
Nazad
Vrh Dno