Šta je novo?

Pitanje ubumntu distro

Bajcetic

Zapažen
Učlanjen(a)
15.06.2022
Poruke
61
Poena
20
Čovjek mi je rekao da preko linux ubuntu distro provjeruim da li su crkli mofuli za zvuk i internet na matičnoj ploči. Može li mi neko objasniti kako to instaliram, da li se ovaj sistem (win 10) mora brisati... Na računaru ne radi lan ni usb wifi, ne radi ni eksterna usb zvučna kartica, kao ni 3.5mm jack kao ni audio kroz hdmi k(grafičku)
 
Ubuntu kao i sve linux distribucije su “živi” sistemi. Odnosno možeš ih probati i koristiti sa fleške bez instaliranja na komp. Napraviš butabilnu flešku sa ubuntu distribucijom i pokreneš sistem sa nje.
 
Ubuntu kao i sve linux distribucije su “živi” sistemi. Odnosno možeš ih probati i koristiti sa fleške bez instaliranja na komp. Napraviš butabilnu flešku sa ubuntu distribucijom i pokreneš sistem sa nje.
A kako da provjerim da li rade mofuli za net i zvuk preko ubuntua
 
Tako što ćeš iz Ubuntu-a startovati Firefox i pustiti neki Youtube video.
 
Ubuntu ce sam "instalirati" sta treba od drajvera, otvoris Firefox i pustis na yt nesto i ako je sve ispravno, imaces i sliku i zvuk
 
Ja ništ anisam razumio
1. Skini Rusfus odavde.
2. Skini Ubuntu odavde.
3. Ubaci praznu USB flešku od najmanje 8GB u USB.
4. Pokreni Rufus.
5. Klikni na "Select" i odaberi Ubuntu instalacioni image koji si skinuo u koraku 2.
6. Click na "Start" i sačekaj da Rufus završi.
7. Ubaci flešku u računar koji želiš da testiraš i butuj sistem sa fleške.
8. Ne instaliraj ništa. Klikni na "Try Ubuntu" i podignuće se live okruženje koje je potpuno funkcionalno.
9. Nađi Firefox i pokreni ga.
10. Idi na youtube.com nađi neki video sa zvukom i pusti ga.
11. Gledaj i slušaj.
 
1. Skini Rusfus odavde.
2. Skini Ubuntu odavde.
3. Ubaci praznu USB flešku od najmanje 8GB u USB.
4. Pokreni Rufus.
5. Klikni na "Select" i odaberi Ubuntu instalacioni image koji si skinuo u koraku 2.
6. Click na "Start" i sačekaj da Rufus završi.
7. Ubaci flešku u računar koji želiš da testiraš i butuj sistem sa fleške.
8. Ne instaliraj ništa. Klikni na "Try Ubuntu" i podignuće se live okruženje koje je potpuno funkcionalno.
9. Nađi Firefox i pokreni ga.
10. Idi na youtube.com nađi neki video sa zvukom i pusti ga.
11. Gledaj i slušaj.
Probaću sutra kada instaliram svijež win 10
 
Nazad
Vrh Dno