Šta je novo?

Pitanje u vezi msi k7t turbo2

LaKosta

Slavan
Učlanjen(a)
20.06.2004
Poruke
457
Poena
319
Posle flashovanja biosa sa zvanicnog sajta video sam da sada podrzava procesore do xp2400+ ali sam na nekom tredu video da je neko prodavao ovu plocu i naveo da podrzava i barton 2500+.Da li je to istina i koji je najbrzi proc za ovu plocu?
 
Tesko da Via kt133-a moze da "gura" bartona to bi bio zestok overklok za taj cipset.

pozdrav
 
Jasno se vidi iz linka cpu support za tu plocu http://www.msi.com.tw/program/products/mainboard/mbd/pro_mbd_cpu_support_detail.php?UID=24&kind=1

da podrzava do Thoroughbred 2600+ , odnosno sve one koji su za 133MHz fsb. Barton nista, thorton nista, niti onaj Tb 2800+ koji je za 166MHz.

E sad. meni je "nekompatibilnost" kada procesor i ne moze da se ubode u plocu ili sa njim ploca ne moze da se upali, odnosno radi korektno. Pa mene cisto zanima da li bi na toj msi 6330 barton mogao da radi na 133MHz. U svakom slucaju, nije korektno staviti da ova ploca (zvanicno) podrzava barton.
Ne podrzava ga, i proizvodjac ploce je u tome vrlo jasan.

Dakle, maximum je 2600+ sa tbB jezgrom. Strava za ovu plocu.
 
Poslednja izmena:
Ploca podrzava fsb od 100 do 166 sa tim da je jedna,da je nazovemo zona, od 100-133 a druga od 133 do 166.Navodno ovo prebacivanje se obavlja na samo ploci putem dzampera.Zbog toga sam i pomislio da mogu da stavim bartona jel on radi na 166.Ovo pise u uputstvu za plocu.
 
Nazad
Vrh Dno